Zmaj berači kukuruza

Da li mi neko moze objasniti zbog cega i da li je nuzno kod 720 obrtaja kardana podesavanje na beracu zmaj 223, mislim na onu zamenu zupcanika Z1 i Z2 i zamena lancanika na produznom vratilu.
 
Vec sam jos prosle godine pisao dz je kod mene branje jako prljavo kad sunce ugreje.Prljavo u tom mislu da sam ja i zadovoljan ciscenjem klipa kukuruza medjutim
ono sto me iritira je to da berac nabaca dosta komusine gore u bunker.Razlog zasto ovo pisem je taj da sam u upustvu za Zmaj 223(pdf) koje sam skoro dobio od naseg clan Sinisa kome se opet zahvljujem nasao podatak o " podesavanju transportera komusine". E sad izgleda da sam ja konacno nasao uzrok mog problema a pitam i nekog iskusnijeg da li je nedostatak tog transportera komusine ujedno i razlog prljavog branja kod mene tj.ova komusina koje ima bas mnogo u bunkeru?Ja sam taj transporter komusine izbacio kad se jednom prilikom zablokirao i pomotao se.Nije ga bilo moguce popravit a tad mi je jedan majstor rekao da taj elevator sluzi samo za ubacivanje okrunjenog kukuruza a komusinu mi nije uopste pominjao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ventilator pojačaj na veće obrtaje imaš u uputstvu kako se to radi,i probaj da usmeriš onaj lim ventilatora da duva prema malom elevatoru(gde upadaju klipovi na oklagije što komušaju tj čiste klip)A trajno rešenje su ti one zvezde iznad eliminatorskoh valjaka.
 
Ja imam zvezde iznad eleminatorskih valjaka na 222,i koliko sam zapazio mnogo znace i zavrsavaju posao... E sad i mene zanima kako se pojacavaju obrtaji na ventilatoru?

Sent from mTalk
 
Nije isto 223 i 222 kad rade sa zvezdama, 223 ima širi komušački sto i eleminatorski valjci komušine i zvezde su dalje postavljeni u odnosu na 222 te neprihvaća masu kao 222 a još su i komušaljke sa većim padom ka velikom elevatoru pa zato hoće da bude i lišća i prazne ljuštike u bunkeru kad ugreje.
 
Derane kako ubrzati elevator na Azdaji 222 ?
Sve mi lepo radi osim njega, on baca klipove pod sebe, pa kad je kos pun hoce nazad da ispada a napred prazan.
 
Sad je sitniji klip i nemože da ga odbaci kao krupan a ako hoćeš da ubrzaš onda samo preokreni lančanik (ima dva lančanika spojena) ispod komušaljke što pogoni elevator, možda ćeš morati i malo lanac produžiti mada ja to nebi radio a ti kako hoćeš.Kad ga ubrzaš ima da puni i onaj nastavak na bunkeru što sam dodao.Taj nastavak nisam stavio da bih povećao bunker nego da nebi klipovi dobovali po kabini.
 
Ventilator pojačaj na veće obrtaje imaš u uputstvu kako se to radi,i probaj da usmeriš onaj lim ventilatora da duva prema malom elevatoru(gde upadaju klipovi na oklagije što komušaju tj čiste klip)A trajno rešenje su ti one zvezde iznad eliminatorskoh valjaka.

Nije mi jasan ovaj deo gde pise da se lim usmeri prema malom elevToru pa valjda je taj mali elevator napred on sam i nije u pravcu vetra nego samo one zvezde.Zakretanje onog lima kod mene na 223 ide preko srafova i kako god ga usmerim nevidim neko znacajnije poboljsanje.Sto se tice onog ubrzanja samog ventilatora cuo sam da su neki pravili drugu remenicu ali dosta manju ili smanje ovu postojecu i tako dobiju malo na brzini.Neznam da li je ko od vas to vec radio ako jest koje su dimenzije te umanjenje remenice dokle bi se smelo ici sa smanjenjem.Neznam da li da metnem nove nokte da li i to ima kakvog uticaja.Takodje sam dosta smanjio i okidacke ploce sto je jos vise pogorsalo stvar ali sobzirom kakav je kod nas kukuruz ove godine morao sam jer sve ode dole



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedan mali dodatak za zmaj berac, neznam hocu li ga stici ugraditi i isprobati ove godine....

 
Nazad
Vrh