Zmaj berači kukuruza

https://youtu.be/ID2zQcud6r4

- - - - - - - - - -

Ovde se vidi ta masa ispred malog levatora,ili kako mi to zovemo "kuvanje"...a brano je naravno u podne,jer dok namirim i pomuzem,dok odnesem mleko,dok odvezem prikolice na njivu,. I dok pocnem da berem bude vec 9 ili 10 sati.,.a nisam smeo ici po noci jer sam samo tu jednu njivu brao a beracu je to bila i prva i jedina proske godine,pa zbog eventualnih kvarova bolje je po danu...
 
Da tu i meni na 222 gusi najcesce ponarocito kad spadne rosa onda mulja sve i klipove i komusinu i pocne da mi povraca ma malom elevatoru e a onda stanem pa kroz otvor za komusinu rukama odgusujem .Zato i neberem usluzno nego samo sebi uranim i do 12 sati sta naberem i kuci.Ali vidim da neko sa 222 bere i posle podne kako nemam pojma.Znam za one zvezde sto se dodatno ugrade i ove god planiram to da postavim i ja Da dodam da je meni super kad sedmica moze da ide 2 sporom bez stajanja na kvacilo pricam u dobrom kukuruzu ali mozda bi i moglo 3 sporom ako bi ga malo ubrzao pogotovu sto imam 16.9 gume na trktoru pa je malo sporiji
Ja sam kupio sa tim zvezdama i lakse (ne lepse) bere po suvom tako ni jednom nisam zagusio, a kad je rosno zna da zagusi na spoju malog elevatora i komusackog stola pa krenu zvezde da bacaju klipove gore ili da povraca elevator, ali cesce zvezde izbace.
 
Ovo je sa mog 222 i brao je ceo dan, bez problema
2jbql4n.jpg
 
Jest u pravu si sad sam gledao slike na internetu stvarno neznam zasto sam mislio da su siri na novijim modelima,video sam da imaju 3 valjka iznad komusaljki .Svi grese rece jez i sidje s cetke .Izvinjavam se stvarno ali dal je onda ubrzavanjem tog elevatora moguce da bolje guta klipove,jer koliko sam video brze ljudi idu sa 224 nego sa 222

224 je fabrički ubrzan i zato može brže da ide plus što ima i više komušaljki ali je cican strašno, sav ispuca tako da aparat za varenje stalno ima posla.
 
Svima hvala ,najbolje bi bilo prodati ga pa kupiti burgon mozda ali nemam previse posla za njega a da nelazem ni para .Berba polako izlazi iz mode ali se ipak desi godina kad kukuruzi imaju veliku vlagu a ovi na silosu ubise plus sto drzim stoku [junadima meljem klipove] plus trebaju nam cokanjice za lozenje a najvaznije je sto lepse spavam kad ga vidim u kotarci da se zuti.Doduse kad je suv od kad imam kombajn ostavljam i u zrnu onako u dzambo vrece .Jan ono mi se svidja ,koliko po zdravoj logici izgleda da agresivnije izbacuju ti valjci nego fabricki
 
Rista ali ovaj kukuruz nema masu stabljike niske sto naravno neznaci da je los, ali meni pravi problem kukuruz cije su metlice skoro ko berac a stabljike ko suma ,ovde bi i ja mogao brze mada mozda mi se cini :ppozdrav:
 
u pravu, kod nas je ove godine bio dosta losiji kukuruz (led + susa cuda cine), al i prosle godine sam brao po citav dan u takvom kako ti kazes visine beraca, i mogu ti reci da bez zvezda nisam smeo ni krenuti odma zagusi i krene vracati na malom elevatoru, dok sa zvezdama skroz druga prica
evo snimak jedan i od prosle godine
 
Ja sam sve te probleme vrlo lako rešio.Prodao berač. :osmeh:

Takodje............sretan mu put

- - - - - - - - - -

Ja sam kupio sa tim zvezdama i lakse (ne lepse) bere po suvom tako ni jednom nisam zagusio, a kad je rosno zna da zagusi na spoju malog elevatora i komusackog stola pa krenu zvezde da bacaju klipove gore ili da povraca elevator, ali cesce zvezde izbace.

Interesantno da svi ubacuju zvezde,lopatice mesalice i ostala cudesija a niko da se lati posla, prepravi i resi glavni problem.....
 
Pravili su ljudi i vece otvore da vetar moze da izduva krs ali se tako javljaju i veci gubitci
mehanicko odstranjivanje krsa je po meni bolje
na 223 i 224 gde ima 4 eliminatorska valjka zvezde potopiti sto nize da masu ispod njih guraju na eliminatorske valjke a deo same da izbace
491f2f760218093.jpg
[/URL] [/IMG]
27fd04760217893.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Uz duzno postovanje prema proizvodjacu,ali ovo ne moze da se poredi ni sa jednim zmajem...drugar koji je samnom isao u srednju,iz Kovacice.u to vreme radili su dosta zemlje,sad imaju zadrugu,agro Toman..kupili su ovo cudo i jedva izgurali sezonu..nije to za ozbiljnije poslove,da ne misli neko da ne znaju ti ljudi da rade,ili da cuvaju masine,jednostavno,slabo je uradjen,isto kao i djuro djakovic corn liner...ovo za berka mislim da moze da potvrdi i clan murtin,jer zna o kome je rec.
 
Uz duzno postovanje prema proizvodjacu,ali ovo ne moze da se poredi ni sa jednim zmajem...drugar koji je samnom isao u srednju,iz Kovacice.u to vreme radili su dosta zemlje,sad imaju zadrugu,agro Toman..kupili su ovo cudo i jedva izgurali sezonu..nije to za ozbiljnije poslove,da ne misli neko da ne znaju ti ljudi da rade,ili da cuvaju masine,jednostavno,slabo je uradjen,isto kao i djuro djakovic corn liner...ovo za berka mislim da moze da potvrdi i clan murtin,jer zna o kome je rec.
Slažem se sa tvojim mišljenjem ali ima i mnogo sasvim drugačijih mišljenja,najviše od onih koji su radili sa njim.Da je specifičan i drugaćiji jeste.
 
Imam 222 ugrađena sečka tarup izbačen,ubrzani lanci,stavljene gumene zvezde iznad eliminatorskih valjaka berem sa mtz820 bilo suvo ili mokro berem ceo dan već godinama kardan na 540 nema gušenja i zajebancije.Nekad brže nekad sporije zavisi od kukuruza mada ja volim da to bude pedantno i ne žurim tj gledam da što čistije bere a to dobijem sporijom vožnjom i dobro podešenim odkidačkom pločama i valjcima...
 
Grunt kako si zadovoljan sa usitnjavanjem? Zaores ili dodatno usitnis, tanjiras pa onda oranje?

Kod nas je tezak tarup iz 4 dela sa dugackim bolcnama i svake druge godine mora ceo dole da bi skunuli nozeve i stavili nove lezajeve, sistem podmazivanja je los i sva mast izadje.
 
Nazad
Vrh