Zmaj berači kukuruza

Ima kod nas dvojica,koji su to radili,mogu ti nabaviti broj.
 
Kako se transportuje berač na veću udaljenost? Moj Zmaj 224 treba da putuje u Ukrajinu, a ne znam kako da ga smestim u kamion. Zna li neko?
 
Kod kolege bili neki Ruminji prije 3-4 godine po 222. Natovarili ga na obicnu slep sluzbu. Dali mu pare za berac i pitali ga da im da traktor da ga sami nateraju gore. Gledao je i nije vjerovao. Naterivali su ga skoro sat vremena. Kao da je na kamioncicu kuca katnica. Ljulja se na sve strane a kaze da je berac tockovima samo s mozda 10% svake gume bio na kamionu, ostalo sve virilo van platforme. Stavili neke panjeve pod njega valjda, dobro ga povezali gurtnama i lancima i odose oni. Kaze direkt u Rumunjsku tako idu i nije im prvi put da tako voze.
 
Nije išao u Rumuniju ali do Prokuplja jeste
ceaaf6561772533.jpg
[/URL] [/IMG]
dcfb98561772823.jpg
[/URL] [/IMG]
 
A papiri za izvoz? Da li je dovoljno uraditi neki kupoprodajni ugovor na lice iz inostranstva i on sa tim može da pređe granicu ili...
 
Poz , imam problem sa valjcima na komusalki zmaj 221 dole kod elevatora se kace neocisceni klipovi neko je navarivo krajeve valjaka po meni tamo treba da budu neki zlebovi koji ulaze jedan u drugi ali je to neko poremetio PA ME INTERESUJE dali se mogu menjati krajevi valjaka ili moram traziti kimplrt valjak gore valda mogu da se menjaiu te osovine gde idu zupcanici ali DOLE sta stim jel moze i tamo da se zameni kraj valjka koji ima zlebove , aaa
 
Pozdrav,

da li se zubcanici kojima se menja mesto radi rada 540/720 obrtaja nalaze iza ploce (kada se odvrnu ova cetiri vijka )kao na slici i da li se samo skine neki seger i svuku dole ili je potrebno dosta vise rasklapanja glavnog kucista? Da li je potrebno da se skine celo kuciste dole, jako je blizu nosacu bunkera pa ima malo mesta?

Skicirao sam i sliku :)

2046477314.jpg
 
Poz , imam problem sa valjcima na komusalki zmaj 221 dole kod elevatora se kace neocisceni klipovi neko je navarivo krajeve valjaka po meni tamo treba da budu neki zlebovi koji ulaze jedan u drugi ali je to neko poremetio PA ME INTERESUJE dali se mogu menjati krajevi valjaka ili moram traziti kimplrt valjak gore valda mogu da se menjaiu te osovine gde idu zupcanici ali DOLE sta stim jel moze i tamo da se zameni kraj valjka koji ima zlebove , aaa
Mozes da zamenis samo te krajeve imas stifnu kroz njih izbijes je i jedino sto ces ih malo teze svuci ali ide.

- - - - - - - - - -

Vlada88@
Ne moras skidati kuciste dole to se radi na licu mesta odvrnes ta cetiri srafa i tu su ti zubcanici za zamenu jedino moras kardan da odvojis prvo.
 
A papiri za izvoz? Da li je dovoljno uraditi neki kupoprodajni ugovor na lice iz inostranstva i on sa tim može da pređe granicu ili...
Ja sam iz Makedonije i pre par dana sam kupio berac , potrebno je kupoprodajni ugovor, i sa ugovora kupac i prodavac moraju da idu kod najblizi carinski terminal gde bi uradili dokumente za izvoz. Potrebni su jos licna karta od prodavaca i pasos od kupca posto on je strani drzavjanin. Carinski dokumenti kostaju oko 40 evra. To je procedura za fizicko lice kad kupuje a za pravno( firma) lice neznam. Bez ovi dokumenti ne moze se napustiti Srbiju.
 
Danas smo probali na standardu kombaj i sa 540 i 1000 obrtaja kardana i na 1000 je jako brzo po meni,pa smo resili probacemo na 540, a traktor na 1000 o.motora ako bude dosta trosio i bude sporo vrtio berac podesicu berac na 720, a traktor na 1000o.kardana pa cu videti kako tada ide.
Upitanju Yto 90ks. Doduse ova godina nije merodavna, kukuruz je los.
Najvise mi je razlika sto Yto nema ugao prednjih tockova-anslajg kao zetor 6211.
 
Imam problem na 223,lomi mi krajeve na komusaljkama,sta moze biti? Inace idem na 1000obr kardana ali je usporen reduktor... Ne znam sta moze biti....
 
Nazad
Vrh