Zmaj berači kukuruza

Nije mi se desavalo da ispadne ali sto sam napisao samo ako teze izadje stari i ako novi mora da se nacuka.
A o kvalitetu noktiju da ne pricamo sada tako da to mora csce da se menja.
Ja sam sad poceo da ih pravim, isecem kod lim 26mmX25mm kockice i onda stavim 5komada i jedan original preko, stegnem klestima ili stolarskom stegom, mala brusilica i tani kamen i cas ga oblikujem po novom i menjam non stop jer novi su obican lim 2mm, tako da sto da kupujm kad mogu da ih pravim
 
Da cujem misljenja, kome dajete prednost Zmaj 216 ili sip Tornado 40?
Dali razlika u cijeni u korist sip-a nesto govori ili ljudi kod nas jednostavno nisu navikli na Zmaja?
 
Ovde kod mene Zmaj je prava rijetkost, 99% je Sip zastupljen. Imao sam Tornado 40 8 godina al sam ga morao prodati prije pet godina.Nemogu vise gledati sta mi ljudi rade od njive i kukuruza danas sam citav dan sakupljao rasuto i pogazeno posle beraca i opet je dosta toga ostalo a povrsina je 1ha..Dok sam ja brao ako se uredno posije njiva nije uopste bilo potrebe za tim.
Gledam po ovim nasim oglasima Zmaj je dosta jeftiniji a neznam zasto?
Pricao sam sa covjekom koji je dugo imao zmaj 214 i prosle godine ga prodao pa kupio T 40, kaze da je Sip dosta bolji.
Imam brdovit teren neznam dali bi dvoredni bio dobra opcija a i parcele su male.
 
iako sam ljubitelj zmaja bolji ti je sip, na jednorednim zmajevima je uzak komusacki sto a i problem slabo izbacuje komusu dok je to sve na sipu reseno, sad zmaj je mnogo jaci sto se kontrukcije tice..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mali Sip je odlican,dobro melje i kruni kukuruz,uradjen je vrhunski nije se stedilo na materijalu,konstrukcija kao ram za biciklo(ponika)odlicno bere na strani,kad bere naget na desnu stranu radi kao dvoredni,jedan red bere a drugi gazi,bere samo visoke klipove ako su niski pola preskoci,tockovi obavezno stoje u X.....

Risto covek pita za Zmaj 216 on ima 6 valjaka.
 
Kod zmaja mi se najviše sviđa što je točak unutar hedera, baš iz gore spomenutog razloga, ove godine zbog vjetra su mi dosta krivi kukuruzi i sip bi sve pogazio, dok zmaj sve povuče.....i nebi dao zmaj za sipa, da ima usluga kupio bi dvoredni, al nitko više ni te usluge netreba.....tako da je ovaj jednoredni zmaj odličan, i učinak mu je kao i t40, koliko sam uspio vidjeti......na zmaju samo zamjeni nove gume na komušaljkama i kupi od R&Z ruma, i vidjeti ćeš kako čisti i kako nezaglavljuje, a još imam 212 berač kojeg treba ubrzati, 214 je valjda tvornički ubrzan da radi sa 540 kardana, koje ferguson tjera sa 1500 obrtaja radilice......dok ako uzmeš 212, on mora raditi sa 720 obrtaja kardana....
 
Mali Sip je odlican,dobro melje i kruni kukuruz,uradjen je vrhunski nije se stedilo na materijalu,konstrukcija kao ram za biciklo(ponika)odlicno bere na strani,kad bere naget na desnu stranu radi kao dvoredni,jedan red bere a drugi gazi,bere samo visoke klipove ako su niski pola preskoci,tockovi obavezno stoje u X.....

Risto covek pita za Zmaj 216 on ima 6 valjaka.

Kakve ti pizdarije pricas?!? Jesi li ikad bas ti radio sa SIP T40 ili si samo gledao kako netko negdje bere? Imao sam ga 5 ili 6 godina i to prvu seriju sto treba sarafati kao po zmaju da se nesto na njemu podesi, brao sve i svasta s njim bez ikakvog gazenja, mljevenja, runjenja ili slicnog a imao sam u valjcima sve "nokte". Treba samo znati nastimati bitere da ne pritiscu klipove jako na valjke i ima da bere bolje od bilo kojeg jednorednog zmaja.

Za branje u strani postoji rupa na rudi u koju se berac prebaci i nema da gazi, samo sto su ljudi konji i ne citaju upute koje trebaju dobiti uz berac. Prodao sam moj berac da kupim nekakvu zemlju ali i dalje svoje kukuruze berem s komsijinim T40 novije generacije (imamo neki dogovor) koji se za 3 minute podesi ovisno da li beres krupnije ili sitnije klipove. Kljunovi se naprijed malo rasire i poprijeko redova prolazim 8 puta da bih ko gospodin covjek s 549DV mogao samo kruziti po njivi kad dodjem na 4 zadnja reda da se ne moram jebavati s rikvercom. tarup na sipu je uvijek na istoj visini bez obzira na visinu kljunova a sto se visine kukuruza tice, brao sam klipove visoke toliko visoke da ti sad napisem, rekao bi da lazem. Ako nadjem sliku, postavit cu ju da vidis kako SIP Tornado 40 bere...

Stajem na crtu s bilo kojim jednorednim zmajem kad god hocete. Brao sam kukuruze 4. ili 5. spodom s 549 na 1600 okretaja motora.

I da, sto je naj tuznije, za branje u brdu zmaj koji je na vagi nemoze kako treba ni 560 stare tipe uzvuci ako bunker nije makar u pola pun. Isao sam dvaput brati njive koje je kolega sa zmajem i 560 morao ostaviti...

Kod dvorednih je zmaj tata i mama za sipa, tu nema dileme ali u jednorednima, zmaj gubi trku.
 
A ja bih voleo kad bi me neko mogao istinski i iz iskustva posavetovati sta sve da podesim da mi u bunker baca sto manje tuluzine(kukuruzovine)tj.raznovrsnih delova stabarike,muku mucim vec dugo vremena sa tim,ma kakvo dugo vremena vec od prvog dana kako sam ga novog kupio.Jedino poboljsane sto sam primetio po pitanju toga je kad berem jako sporo ali koja budala bi radi toga brala recimo drugom sporom.Pokusavao sam usmeriti vetar ali jako malo primetim poboljsanje,nemojte mi samo reci da kupim onaj doddatak, kupio bih ja to ali koliko vidim ni kod koga nema ovoliko smeca u bunkeru kao kod mene a niko to nema u mom kraju.
 
Kakve ti pizdarije pricas?!? Jesi li ikad bas ti radio sa SIP T40 ili si samo gledao kako netko negdje bere? Imao sam ga 5 ili 6 godina i to prvu seriju sto treba sarafati kao po zmaju da se nesto na njemu podesi, brao sve i svasta s njim bez ikakvog gazenja, mljevenja, runjenja ili slicnog a imao sam u valjcima sve "nokte". Treba samo znati nastimati bitere da ne pritiscu klipove jako na valjke i ima da bere bolje od bilo kojeg jednorednog zmaja.

Za branje u strani postoji rupa na rudi u koju se berac prebaci i nema da gazi, samo sto su ljudi konji i ne citaju upute koje trebaju dobiti uz berac. Prodao sam moj berac da kupim nekakvu zemlju ali i dalje svoje kukuruze berem s komsijinim T40 novije generacije (imamo neki dogovor) koji se za 3 minute podesi ovisno da li beres krupnije ili sitnije klipove. Kljunovi se naprijed malo rasire i poprijeko redova prolazim 8 puta da bih ko gospodin covjek s 549DV mogao samo kruziti po njivi kad dodjem na 4 zadnja reda da se ne moram jebavati s rikvercom. tarup na sipu je uvijek na istoj visini bez obzira na visinu kljunova a sto se visine kukuruza tice, brao sam klipove visoke toliko visoke da ti sad napisem, rekao bi da lazem. Ako nadjem sliku, postavit cu ju da vidis kako SIP Tornado 40 bere...

Stajem na crtu s bilo kojim jednorednim zmajem kad god hocete. Brao sam kukuruze 4. ili 5. spodom s 549 na 1600 okretaja motora.

I da, sto je naj tuznije, za branje u brdu zmaj koji je na vagi nemoze kako treba ni 560 stare tipe uzvuci ako bunker nije makar u pola pun. Isao sam dvaput brati njive koje je kolega sa zmajem i 560 morao ostaviti...

Kod dvorednih je zmaj tata i mama za sipa, tu nema dileme ali u jednorednima, zmaj gubi trku.
Radio sam jedne godine i nikad vise.kod mene u selu su svi pokupovali ove decije eko3500 da bi ga mogli vuci sa fergusonima,sve sami krsevi u raspadu.Komsija ga ima kupio ga novog 1980 i neke i to je strasno gde ga je sve vario,puca samo tako a one cevcice od koji je napravljen strasno.kad kipuje sav se uvrne ko burgija a kod nas nema ravnog za kipovanje,takodje je problematican za teranje po losim putevima jer ne prati traktor.
A to da bere niske klipove,e Bobo pretera ga:haha:I da 560 nemoze vuci Zmaja:haha:

Ipak ja vise volim cvrst Srpski proizvod:osmeh:
 
Pricamo o TORNADU40 a ne o EKO 3500... Kipanje na neravnom mu nije problem, teranje po neravnom kud god hoces jer ima i transportni polozaj i prati traktor savrseno.

Ja ti fino kazem da u branju 2.SH 560 stoji na mjestu i vrti, covjeka je prvih par krugova vukao njegov surak s 558 dok nije napunio pola bunkera i nisu ga kipali cjelog jer nisu mogli brati. Kazem ti fino da znam o cemu pricam. Imas i ti brda al bome imam i ja.

Bas sutra ce taj covjek kolegi brati s tim istim 560 i s tim istim ZMAJ 214S ako ujutro ne bude padala kisa. pa ti malo poslikam kako to izgleda.

Taj isti berac je bio prevrtan vise puta zbog kipanja na neravnom terenu, vise puta mu je cupana ruda kao i na svakom zmaju u mom kraju jer je na vagi i propada zbog uskih tockova pa kad ga slepas napolje puca ruda na onim rupama za podesavanje visine. Klip za kipanje mu je vise puta proletio kroz kos. Ja se samo cudim kako on jos ide al ne da se berac al da je sposobniji od SIP-a to pricaj nekom drugom.

S tornado 40 prodjem 8 puta uvratine poprijeko i progazim 2 reda oko njive i kad oberem cjelu ova dva progazena reda berem u kontra smjeru bez ikakvih problema i pokupim 90% klipova iz njih. Kukuruz je u danasnje vrijeme toliko bezvrijedan da ga cak i najveca sirotinja ize mene nije isla kupiti posto nije bilo skoro nista za kupiti. A vreca klipa na jutru zemlje nece spasiti NIKOGA. Toliko o branju niskih klipova, heder mu struze po zemlji i nema da ne kupi.

Brao sam s tim zmajem nesto malo u kombinaciji s tim 560 kad sam bio puno mladji tako da nisam mjerodavan ali sam ga isto tako slepao par puta kad je meni brao. Isto tako sam odradjivao posao umjesto njega jer on nije mogao ici uzbrdo. Brao sam s Tornadom 35 i s tornadom 40. Istina je da su ostali SIP beraci naspram 40-ke kao igracke ali za sta su namjenjeni i koliko su stari rade radnju sasvim fino.

Moj glas UVIJEK ide za Tornada 40 nego za bilo kojeg zmaja. Iskreno, prije bih uzeo polovnog T40 nego novi zmaj jer znam sta je SIP u stanju odraditi.
 
Bobo,druze na avataru ti IMT ,u potpisu IMT i Zmaj,ovih zadnjih dana toliko negativnog si napisao o oba....menjaj bratac i avatar i potpis.
 
Cekaj malo, Kakve veze ima avatar s time, ja govorim samo zdravorazumski. Volim i IMT i ZMAJ ali necu hvaliti nesto sto ne valja. Da se razumijemo, da mi netko ponudi neki zapadni traktor u zamjenu za IMT-a ne bi ja dugo razmisljao ali stanje je takvo da nitko ne nudi a ja nemam para za nesto bolje pa volim ono sto imam.

Covjek je lijepo pitao sta je bolje i ja sam rekao, necu ga hvaliti samo zato sto na njemu pise ZMAJ...

Ne mozete napisati da je ZMAJ bolji samo zato sto je domaci proizvod... To je totalno nerealno. Kao u onoj temi kad se pricalo da li onaj sredjeni Z-142 vrijedi 25 000€ pa me napali kao da sam ih ubo vilama kad sam iznesao argumente da za te pare postoji puuuuuuno bolji stroj od drndavog zmaja ali NE; "ZMAJ je bolji jer je NAS".
 
Meni je Tornado 40 ostao u liijepom sjecanju samo mu je cijena paprena, ja sam ga 2002. novog platio 12000 maraka a sad dobar polovan kosta toliko.
Prije njega sam 3 sezone imao T 35 ,preporodio sam se kad sam presao na T 40.
Zmaj me je zagolicao samo sa pristupacnijom cijenom...
 
Cekaj malo, Kakve veze ima avatar s time, ja govorim samo zdravorazumski. Volim i IMT i ZMAJ ali necu hvaliti nesto sto ne valja. Da se razumijemo, da mi netko ponudi neki zapadni traktor u zamjenu za IMT-a ne bi ja dugo razmisljao ali stanje je takvo da nitko ne nudi a ja nemam para za nesto bolje pa volim ono sto imam.

Covjek je lijepo pitao sta je bolje i ja sam rekao, necu ga hvaliti samo zato sto na njemu pise ZMAJ...

Ne mozete napisati da je ZMAJ bolji samo zato sto je domaci proizvod... To je totalno nerealno. Kao u onoj temi kad se pricalo da li onaj sredjeni Z-142 vrijedi 25 000€ pa me napali kao da sam ih ubo vilama kad sam iznesao argumente da za te pare postoji puuuuuuno bolji stroj od drndavog zmaja ali NE; "ZMAJ je bolji jer je NAS".


gle, moj zmaj 212 je plačen oko 480€, samo sam potrošio jedan WD40 da razradim lance, kupio nove noževe otkidačkih valjaka, mislim da dođu 640 din, i jedan zatik lančanika uvlačnog lanca, novi remen tarupa i novi noževi tarupa, s tim da tarup nakraju nisam ugradio, jer sam bio tanak s vremenom, i još ću za slijedeću godinu staviti nove gume na komušaljku i ako stignem prepraviti koš na kipu, gume obavezno......i nijedan kvar do sada, samo podmazivanje.....godišnje će odraditi 10-15j max.....i u takvom je stanju da netreba ulagati u njega.....za te novce isplati se prve godine

u oglasnicima najveći krš od t40 nemaš ispod 3000€, al doslovno krš, tek za 4000-5000€ možeš kupiti dobar t40 u koji ćeš uložiti koliko sam ja u zmaja, a to je 10 puta skuplje, i onda koliko t40 treba odraditi godišnje da se isplati, možda 100 jutara......al druga stvar, ako ću ići godišnje raditi 100j onda više me nezanima t40, nego ću ići na dvorednog zmaja, koji također mogu platiti 5000€, npr jedan solidan 223......koji se nemože uspoređivati sa t40.....i zašto onda kupovati t40????

jednostavno nema potrebe......moje mišljenje, a djelovi za zmaja su mi dostupni, to znaš, i gdje se mogu kupiti, meni nije daleko, i jeftiniji su nego za sipa......
 
Nije bilo pitanje sta je jeftinije, nego sta je bolje T40 ili Z216... Znam i ja sta je jeftinije ali nemoj mi pricati da je zmaj samo zato bolji.

Mirko prica o eko3500, ja pricam o 214S Eko i tornado40 konstrukcijski ko **greška i oko a 216 je samo malo doradjena verzija 214 tako da...
 
Zna mirko sta pise samo ti slabo citas,ustvari ti si ko novinar ili politicarcitas sta tebi odgovara.

Radio sam ja Sip40,kakav njegov bedni transportni polozaj podignes mu kljunove i to je to,tockovi ne prate traktor ferguson i na strani kad je vlazno,klizavo gazi redove samo tako,kos napravljen kao vrata na garazi uz pomoc vinkle i lima sa X dezenom.Berac nije los ali je preterano skup,tacnije podigli su mu cenu zato sto su ga poceli kupovati zato sto je lak,nema kilograma.

A Eko a to je vec prica za sebe.

Bobo kad pises domaci proizvod neznam na sta mislis,ako mislis na ex.jugu i Sip je bio u SFRJ pa je po tome i on domaci.A ako se pise drugacije napisi Srpski proizvod jer fabrike Zmaj,IMT,IMR nisu u HR.:ppozdrav:
 
Mileni, ruda na T40 ima tri polozaja. Transportni, radni i za rad na nagnutom terenu. Da niste svi toliko lijeni i da netko ima imalo smisla da procita nekad i upute od stroja znali bi ga i pravilno podesiti i koristiti. To sto vam nitko to nije nacrtao ili pokazao, nije problem proizvodjaca stroja. Ni kod mene ga nitko ne prebacuje u transportni polozaj pa se jedan nedaleko odavde morao skloniti u stranu da prodje auto i "obrao" znak u punom gasu. Ja sam moj berac uvijek sklapao u transportu, nikad mi nije bio problem i nema gdje se nisam provlacio.

Spomenuo si da su u selu kupovali eko pa sam pomislio da i pricas o njemu ali nema veze. Ti si s njim brao jednu godinu ja sam ipak malo vise staza na njemu natukao po kojekakvim cukama ali i po ravnim njivama.

Tornado 40 mozda i kosta malo vise u startu ali se jako brzo i zaradi. Ja sam mog otplatio jako brzo jer sam imao sposoban traktor da ga s njim vucem i po suhom i po blatu. Kardan s duplim zglobom ubrzava rad 20% ako ne i vise ali vama je sve "skupo i glupo" a to nije bilo pitanje koje je covjek postavio. Djelovi i za sipa i za zmaja su dostupni na svakom cosku (bar kod nas) ali praksa kaze da puno rjedje trebaju djelovi za SIP nego za ZMAJ.

Ljudi, budite realni, molim vas.
 
Nazad
Vrh