Zmaj berači kukuruza

Ja sam ugradio 10 zvezda na izbacivaču i zadovoljan sam kako mi čisti preko dana.E sada moguće da bi bolji efekat postigao sa 7-8 zvezda jer bi više komušine ušlo u te praznine-razmak između zvezda.Postavio sam snimak na youtube kako istovarujem kukuruz koji je obran prekjuče u petak po onoj vrućini .Ukucajte zmaj 221 berba u podne 14 h(istovar iz bunkera)
aaaa to je tvoj zmaj, vidjao sam ga po youtube, po njemu sam svog farbao, svidelo mi se jako kako ispadne....

malo sa danasnje berbe
e405b98f916cf04c32645beef021a42e.jpg


1f9a0eaeff817ac8d01b3ef3b157be4a.jpg


9d5ac95e262ad87d5bf77421a3aea3ac.jpg
 
Gde se podesava taj usmerivac vetra,ja nemogu da nadjem ovo sto pise u upustvu kod mene toga izgleda i nema a koliko vidim pisete da to dosta pmaze da se smanji kolicina komusine koje kod mene ima jako puno nabacane u bunkeru,naravno samo kad berem po jakom suncu


Edit:znam ja gde ali nevidim da nesto slicno ima na mom beracu

 
@Ristaa
Nemas zastitne limove na kratkom elevatoru i pored njega sto idu preko kaiseva i remenica ?.
 
Gde se podesava taj usmerivac vetra,ja nemogu da nadjem ovo sto pise u upustvu kod mene toga izgleda i nema a koliko vidim pisete da to dosta pmaze da se smanji kolicina komusine koje kod mene ima jako puno nabacane u bunkeru,naravno samo kad berem po jakom suncu


Edit:znam ja gde ali nevidim da nesto slicno ima na mom beracu

Pa imas sa spoljne zadnje strane rucicu i s njom regulises vetar
 
Ja te rucice nemam,bas cu slikat pa stavit na forum nego sta se postize pomeranjem ovih valjaka po horizontali i vertikali



Kod mene je onaj lim povrh ovih valjaka pomeren do max. i opet je branje prljavo
 
kako se oni majke ti mogu pomerati po horizontali? po vertikali bi bilo najbolje da su sto blize jedan drugom, bolje izbacuju komusu, i rekli smo ti i montoya i ja sta da stavis iznad tih valjaka da ti pomogne oko izbacivanja komuse i ti ne slusas

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi jel ima neko uputstvo i katalog rezervnih delova za berač Zmaj 224? Bio bih vam zahvalan ako bi ste mi poslali linkove ili fajlove. Svi linkovi u temi su istekli. :/
 
kako se oni majke ti mogu pomerati po horizontali? po vertikali bi bilo najbolje da su sto blize jedan drugom, bolje izbacuju komusu, i rekli smo ti i montoya i ja sta da stavis iznad tih valjaka da ti pomogne oko izbacivanja komuse i ti ne slusas

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Jbg nije da ja ne slusam nego treba da dam 100 Eura i opet isto,ja pokusavam pre toga isprobat sve druge opcije i na kraju cu kupit i montirat te pomocne zvezde.
Imao sam prilike gledat kod drugih beraca i niti u jednog ima ovoliko komusine kao kod mene a nemaju taj dodatak ja sam siguran da je kod mene neki drugi problem tipa vetra i sl.karakteristicno je i to da kod mene skoro nista ne izlazi komusine na onaj otvor gde bi vetar trebao da izbacuje komusinu ono sa strane.
Saf sto se tice onog pomeranja eliminatorski valjaka po horizontali i VERTIKALI ja samo prenosim ono sto pise u upustvu .Kod mene su po toj horizontali ti valjci postavljeni u pocetni polozaj znaci ima mesta za pomeranje e sad koliko ce to poboljsat ciscenje od komusine vidjecu,
Sta mislis "Ristaa" majke ti sta ovde pise



Eto i ja nakon ovoliko godina kako imam berac tek sad vidjeh da se ovi valjci mogu uopste pomerati-stelovati e sad da li ce od toga biti neke koristi videcu,uglavnom ja od prvog dana nisam bas zadovoljn kolicinom komusine koju nabaca u bunker samo po jakom suncu dok berem a ciscenjem sam prezadovoljan bilo jutro bilo podne
 
nismo se razumeli onda, nisam se setio da na tu horizontalu mislis, pa mi nista nije bilo jasno...izvinjavam se, ja sam kriv. sto se tice dodatka sa zvezdama, nemoj kupovati to je bacanje para, uzmi kupi osovinu ili nadji neku staru ako imas, lancanik sto manji, dva lezaja i zvezde i napravi je sam, potrosices mozda 50e maksimalno..i proveri obavezno da nema zazora izmedju eliminatorskih valjaka, ako ima oni ne rade posao..
i veruj mi na rec, nemas pojma koliko taj ventilator od zvezda pomaze
 
Ne bih se složio da treba što manji lančanik na zvezdama, sa planiram da stavim veći jer se po mom mišljenju prebrzo okreću
tj. smatram da bi bolje izbacivale sa manjim brojem obrtaja
Na eliminatorskim valjcima je bitno takođe da se spregnuti dobro
 
Ne bih se složio da treba što manji lančanik na zvezdama, sa planiram da stavim veći jer se po mom mišljenju prebrzo okreću
tj. smatram da bi bolje izbacivale sa manjim brojem obrtaja
Na eliminatorskim valjcima je bitno takođe da se spregnuti dobro
ti druze kad stavis javi utiske, meni i ovako radi samo tako posao, al ako moze bolje uvek sam tu da saslusam savet

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam stavio lančanik od 20 koraka nov bio 1800 dinara.10 zvezda 3000,dva kućišta 1000,osovinu sam imao parče to nisam kupovao i limovi sa strane i iznad 500 dinara,parče lanca i spojka oko 500 obrada na strugu 300 dinaraupload imagem post images
 
Ako necete da pravite ili kupujete zvezde na gornji valjak navucite gumu od fice 12cu...jest da je posao dok se to ne uradi ali ne kosta nista i sto je naj bitnije radi posao izbacuje kao lud ja sam godinama tako radio i nisam imao problema gusenjem.
 
to sam ja radio na jednorednom, slazem se poboljsa dosta, samo ume spadati

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Ako necete da pravite ili kupujete zvezde na gornji valjak navucite gumu od fice 12cu...jest da je posao dok se to ne uradi ali ne kosta nista i sto je naj bitnije radi posao izbacuje kao lud ja sam godinama tako radio i nisam imao problema gusenjem.
Mislite na unutrašnju gumu,skinete valjak,navučete gumu pa ga vratite nazad,pa bude kao na komušačkim valjcima?

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh