Zmaj berači kukuruza

ja mislim da moze i bez te kugle u sredini jer koliko sam video na poluosovinama torpedove prednje vuce nema nista pa dupli krstaci rade dobro...
 
danas probao brati kukuruz, može se raditi, ali imam jedan mali problemčić, trebam neke djelove, pa me zanima gdje ima za kupiti, da odem sutra kupiti, radi se o zmaju 212

- noževi otkidačkih valjaka, počeo je gušiti valjke
- vijke noževa tarupa
- remen za tarup, iz jednog komada, sa dva klina, da neuzimam dva remena posebno
Mgm plamen, kod njih sam ja narucivao sve to sto si ti nabrojao, samo nisam noz..
ja mislim da moze i bez te kugle u sredini jer koliko sam video na poluosovinama torpedove prednje vuce nema nista pa dupli krstaci rade dobro...
Tesko, probao ja da napravim.. Dzabe izgubio dan i sjebao kardan..
 
ja mislim da moze i bez te kugle u sredini jer koliko sam video na poluosovinama torpedove prednje vuce nema nista pa dupli krstaci rade dobro...
Teško da to može...te poluosovine ne drže nikakav teret a dupli zglob bez te kugle bi uvek pod težinom kardana padao dole

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
danas probao brati kukuruz, može se raditi, ali imam jedan mali problemčić, trebam neke djelove, pa me zanima gdje ima za kupiti, da odem sutra kupiti, radi se o zmaju 212

- noževi otkidačkih valjaka, počeo je gušiti valjke
- vijke noževa tarupa
- remen za tarup, iz jednog komada, sa dva klina, da neuzimam dva remena posebno
Ja sam sve to uzimao iz Termometala,osim remena to sam uzeo u Sd.Palanci a kostao je oko 20€ ...

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Jel neko skidao osovinu gornjeg eliminatorskog valjka na Zmaju 214 ?
Kako ide redosled skidanja ?
Moja se savila pa je moram zameniti...

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Skidao ja...moras da skines lancanu spojnicu i njen lancanik sa osovine za pogon elevatora,lanac i lancanik za pogon prijemnog bitera,to je sve ispod onog malog poklopca povise levog kljuna,a ispod poklopca sa desne strane moras da skines lanac i lancanik na osovini bitera i oba zupcanika i onda izvuces kuciste i osovinu iz valjka i pazi na podloske gde je koliko podmetano zbog aksijalnog zazora.

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Ja sam sve to uzimao iz Termometala,osim remena to sam uzeo u Sd.Palanci a kostao je oko 20€ ...

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока

Danas cu morati otici do njih, pa uzeti, da se montira, jer pojavile su se i divlje svinje, pa da oberem, i sada je stabljika najbolja za branje, ako se vise osusi nece cistiti dobro i kruniti ce klipove.

A gdje se tocno moze uzeti taj remen?
 
Danas cu morati otici do njih, pa uzeti, da se montira, jer pojavile su se i divlje svinje, pa da oberem, i sada je stabljika najbolja za branje, ako se vise osusi nece cistiti dobro i kruniti ce klipove.

A gdje se tocno moze uzeti taj remen?
Ja sam uzeo na vasaru u Palanci...a trebalo bi da ga imaju prodavnice koje drze poljodelove

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Ma moji su verovatno drugaciji od vasih (pitanje novih). Ja imam Đ. Đakovica... Krenuli ja i komsija polako da ih radimo. Navario jedan pa na strug, pa sam malo naostrio. Sad pitanje, da li da ih naostrim da budu kao kod kombajnskih onako ostra ivica ili ima neko drugi predlog ?
 
Ja sam uzeo na vasaru u Palanci...a trebalo bi da ga imaju prodavnice koje drze poljodelove

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока



danas uzeo sve potrebne djelove, sutra popodne ugradnja i nadam se da ću stići probati

nož 640din, za komad
vijak tarupa 180din sa maticom
remen mislim da je bio 1500 ili 1900din
osovina koja prolazi kroz gornji eliminatorski valjak, ona mi malo baca, i voli da se savije, pa sam i nju kupio novu, dođe 1900din

sve je kupljeno u termometalu u Adi
 
Poštovane kolege,
Hoću da remontujem tarup na 223, da li neko može da mi kaže koji semerinzi idu na kućišta ili kako je rešeno zaptivanje ako ne idu semerinzi?
U katalogu je samo navedeno da je to zaptivač, ali nema oznake.
 
Ja sam sad navario jer se nisu puno pojeli, mera onog pera treba da je 25mm a kod mene je bilo 20-21mm i ja navario po duzini stranu koja treba da je ostra i samo oborio brusilicom ali bolje je strugom i varom sam dodao jos oko 1-2mm

Ja ovde citao da se i netreba variti nego samo skinuti na strugu 2-3 mm da bi se dobila ostra ivica,tako ti ja danas krenem traziti majstora koji ima strug i da to odraadi.Sve i jednog kog sam posetio i objasnio sta trebam kazu mi da nemoze jer je konusnog oblika,da nije konusa moglo bi.Odem kod jednog lika koji ima 5 strojeva nema sta ne pravi,mnoge vrste zupcanika itd. i kaze mi veruj da je lakse zupcannik napravit nego skinuti tih je....nih 2-3 mm bas zbog tog konusa,Na kraju naidjem na covjeka koji je obecao to sve uradit,medjutim mene zanima zasto vi navarivate zar se ova 2-3 mm koliko ce kod mene biti skinuto nemoze nadomestiti onim podesavanjem valjaka.Takodje koliko stvarno uticaja ima to malo sto se skinulo(istupilo) pa nema ostre ivice jer kod mene i nije to sve bas tolliko "zaobljeno" ima ono malo te nekakve ostine ali naravno nije kao novo a najvise mi se potrosilo na prvoj polovini valjaka negde na pocetku.Nije bas ni jednostavno to sve raskopati a opet ako ne primetim nekakvo poboljsanje dzaba mi trud.Koje li su granice potrosenosti da bi se pristupilo varenju ili skidanju na glodalici,neki ovde rekose da se moze do dva puta skidat bez ikakvog navarivanja?
 
Druze ja sam rekao da sam ih jednom naostrio i da cu jos jednom i posle toga staviti nove
to nije neko pravilo nego moja volja, a sve zavisi koliko su istroseni valjci
tvoji ako nisu zatupljeni nemoj ih skidati samo zbog toga, nego kad budes menjao lezajeve odnesi nekom da ih pusti kroz strug ili glodalicu ili na cemu vec mora
drugar ih je na strugu obradio a ja nisam pratio postupak kako je to izveo
 
Samo novi, iz iskustva kazem, nebo i zemlja, navarivano i obradjeno nikad ne moze da bude kao novo.Al obavezno i kontra nozevi novi.Pricam za zmaj berac.
 
Nazad
Vrh