Zmaj berači kukuruza

To su sferni lezajevi cini mi se da bese 6207 ee i obavezno 2rs a treba menjati i sferne caure u paru mislim da nose oznaku ft207. Ako je lezaj blokirao i okrenuo se u cauri najverovatnije ce imati i novi lufta pa ce se opet okretati. A te caure sluze samo za stelovanje. Caure su oko 600-700 dinara a lezaj fkl oko 1000 otprilike. Nije strasno

ovo se odnosi na markovo pitanje ako misli na lezajeve koji nose otkidacke valjke. A ako misli na ona druga dva jedan je 6209 a ovaj drugi je malo skuplji i redji neznam napamet ni broj ni cenu

sto se tarupa tice oba kucista idu sa spoljne strane onih metalnih nosaca
Jeste pešut ta dva su 6207ees,a druga dva su 6209 2rs i 21305 on je dvoredni samoštelujući sa valjčićima

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Koje i cije gume kupiti za komusaljku za 221?
I dal ima neko sliku kako postaviti hidraulicni cilindar za dizanje i spustanje prednjice?

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
 
Drugar i ja smo ukrali ideju clanu Pešut, i danas isprobana, bolje radi berac, bolje uvlaci
20160917_181533.jpg
[/URL]pic upload[/IMG]
 
Unutar reduktora,da ga tako nazovem, na osovini koja pogon prenosi na otkidacke valjke

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Da li postoji nacin da se ovako na forumu objasni kako upariti otkidacke valjke,jeste da sam sve sklopio ali plasim se da ih nisam dobro upario nekako m se cini kao da su preblizu ona rebra samoj telu valjka kao da nema vise od 2-3 mm u jednom delu koliko su blizu.Najgore od svega kad sam to sve skidao sve sam dobro pobelezio da svaki valjak ponovo dodje na svoje gde je i prethodno bio medjutim cini mi se da kad skinem onaj zubcanik i okrenem malo valjak na onoj sovini da se posle toga priblizi ono rebro u jednom delu e sad kod mene je bilo sve kako je fabrika namestila ali ipak jedan par valjak kad je u sprezi pa ga okrenem kao da se razlikuje od drugog para po blizini onih rebara telu valjka mozda je to i razlog sto mi je jedan red prilikom branja nekako bolje isao bas taj koji je kao blizi jedan drugom,
 
Zmaj 214,namestim privodne lance kako treba da stoje,koliko ukljucim berac pocinju kljunovi na lancima da razmimoilaze.Kao da jedna strana ima brzi prenos od druge.Lanci su novi,iste duzine.Sta moze biti problem?
 
Marko, imas u upustvu za rukovanje lepo objasnjeno...
Jesi li obradio valjke?
Ma nisam dobio upustvo uz berac u to vreme kad sam ga kupio,skinuo sam ga sad sa neta i samo stoji da treba razmak biti valjda 24 mm (ali bez slike nemogu bas objasniti) jbg sad izgleda da nisam potrefio bas kako treba jedino ako me izvuce to sto je jedan par koji nikad nije skidan kako sam kupio berac ostao netaknut pa sam gledajuci njega tako i drugi podesio.
Sto se tice valjaka jesam ih obradio ali dzaba sam sebi stvorio posla neverujem da ce biti neke koristi od toga jer u odnosu na nove i nisu toliko bili zatupljeni i od ispravnog beraca izgleda da cu sad napraviti pokvaren.Jedina korist od ovog sveg mog posla je ta sto sam zamenio lezaje koji su vec bili pri kraju
 
E jesi komplikovan
pa pogledaj kako stoje osiguraci, paralelno, namesti jedan zubcanik
premeri zazor pa namesti drugi zubcanik, ne mozes pogresiti ako omasis za jedan zub odmah se vidi
 
Danas odradio pola jutra, berac radi dobro, cisti dobro, ja zadovoljan, ali za slijedecu godinu, ako se stigne, napraviti kos na kipu i mozda staviti nove gume na komusace. A prinos, oko 5 tona klipa na pola jutra, iako je sav povijen od vjetra
 
Ja mislim da sam ovo pogresno upario ako neko moze sa slike provjerit i reci koji bi valjak i za koliko zuba i na koju stranu trebao ici ,moje misljenje je da bi desni trebao da se zakrene udesno e sad za koliko zuba to cu vidjet kad rastavim


 
Nazad
Vrh