Zmaj berači kukuruza

Znate li nekoga da radi remont osovine tarupa proglodale su mi se rupe gde idu bolcne od noževa
 
Danas poceo da berem usluzno.tarup radi perfektno,traktoru mnogo lakse,potrosnja 7,5l/kj pre bilo oko 9l/kj ,radi se o mtz552 :kisa:
 
Itekako ima,kod mene su se one ivice ugladile tako da bi i ja trebao nesto po to pitanju radit.
Nemogu sad trazit ali pisalo se ovde o tome nasiroko,neko je i vario mislim rebrastu sipku neznam koje debljine,kod mene recimo kad ugreje jako dosta u bunker nabaca kukuruzovine pritom nemoslim na stabariku nego na list od iste i to nikako da resim a moguce da je uzrok istroseni-ugladjeni otkidacki valjci
Ravnjanje je jedno, a ostrenje nesto drugo. Druga stvar je kada se ono rebro navari i poravnja da ima pravougaoni oblik, to sam radio.

- - - - - - - - - -

Znate li nekoga da radi remont osovine tarupa proglodale su mi se rupe gde idu bolcne od noževa
Ubacis u rupu osovinice noza komad bakarne cijevi istog precnika, a ostalo sto se prosirilo popunis elektrodom. Var se nece uhvatiti za bakar, i dobijes rupu kako treba, eventualno malo je popravis turpijom, to je najbrza i najjednostavnija reparacija sto moze.
 
Itekako ima,kod mene su se one ivice ugladile tako da bi i ja trebao nesto po to pitanju radit.
Nemogu sad trazit ali pisalo se ovde o tome nasiroko,neko je i vario mislim rebrastu sipku neznam koje debljine,kod mene recimo kad ugreje jako dosta u bunker nabaca kukuruzovine pritom nemoslim na stabariku nego na list od iste i to nikako da resim a moguce da je uzrok istroseni-ugladjeni otkidacki valjci
Jedna garnitura otkidackih valjaka obradjena u petak i subotu probano na delu,kaze covek puno laks radi ,masa ne dodje ni do pola valjaka.Inace obradjeni na strugu,posle njih odradjena jos jedna garnitura tj svih osam komada od uredjaja za kombajn.Prvi put sam to radio ove godine i to po savetu starijeg majstora i musterije kazu da se bas isplati.
 
Ајд да се освежи тема новим сликама...ремонт завршен,само се чека да ку'рузи буду зрели :) ....





....промењено све што је требало да се замени,фарбање није у потпуности одрађено како би требало (пескирање,гитовање,пеглање свих неравнина)због недостатка времена,али би требало неко време да заштити од даљег рђања,а и с'обзиром на одржавање путева и прилаза њивама неће дуго ни ова боја бити на свом месту....Елем списак замењених делова:
Откидачки ваљци
ножеви
комушачи
звезде и лопатице
сви ланци
ремен тарупа
сви лежајеви осим на елеватору(они су изгледа мењани код претходног власника)
ножеви и болцне тарупа
спојница на главној погонској осовини
неколико ланчаника
направљен шпанер ланца елеватора
7л нитро основне,илити темељне боје
5л уљане завршне
сигнализација....и све то изађе 700 европских без мог рада и труда......
 
Poslednja izmena:
Ipak nisi kratio rudu?! Ja moj probao izvuko onu poteznicu za još jednu rupu kao što smo pričali, okreće se super lako, jedan točak berača stoji u mestu. Dogodine nebavka duplog zgloba kardana
 
Pesut,dejan americ i kod mene gde je kracena ruda jedan tocak stoji u mestu to nije problem, veći je problem kod duže rude vise reda na uvrati mora da se obere zbog manevrisanja.
 
momci znate li nekog da prodaje delove za berace, trebaju mi dve osovine za zvezde sto idu iznad komusaljki

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Borko nisi razumeo i kod mene je kraćena ruda i ubačeno oko kao na prikolicama. Nego ja i Dejjan smo se dopisivali ja mu slao mere na koliko je otkraćeno a sad vidim da nije dirao. Bolje kraća ruda a da se poteznica razvuče nazad
 
Ipak nisi kratio rudu?! Ja moj probao izvuko onu poteznicu za još jednu rupu kao što smo pričali, okreće se super lako, jedan točak berača stoji u mestu. Dogodine nebavka duplog zgloba kardana
Ovako nešto:
7490da28b554d08563b78d0249ab1d8b.jpg
 
Širokougaoni kardan.Hteo sam da uzmem jedan za balirku.Nazovem Mirkon Sirig.Širokougaoni kardan Italijanskog proizvođača 1350 eura,sitnica.Ne znam da li negde ima nešto povoljnije Tunge Munge proizvođača.
 
Maticu, ja uzeo proslo nedelje u Dar.rs potrazi na internet, za 26 400 din,. Jedino sto mi je kratak, pa sam kupio 1,20m limun cev (60 evra). Sad je idealno.. Znaci za 270 evra nov.. Probao ga u berbi, ali vrlo malo jer je kukuruz jos vlazan, radi posao bez problema, videcu na duze staze, za sada je OK..
Evo i slike
d0152c2906b38665ca63693ff00a7919.jpg
 
Jeste sirokougaoni to sam i kazao sto kaze šoić.
Bre Matiću pa to izadje vise od pola beraca. Mora da je onaj germanski skupoceni sa pozlacenim krstovima. Mozda moze da se nadje po vasarima neki polovan ili da se uzme samo zglob komplet
 
Jeste sirokougaoni to sam i kazao sto kaze šoić.
Bre Matiću pa to izadje vise od pola beraca. Mora da je onaj germanski skupoceni sa pozlacenim krstovima. Mozda moze da se nadje po vasarima neki polovan ili da se uzme samo zglob komplet
Rodjo uzmi od tamica il zastavice krajnje sto idu na diferencijal i sastavi i eto makine za par k dinarcica:ideja:
 
A pa nije to baš tako prosto. ja samo mislio da uzmem samo ovu medju ploču i još jedan krst i ubacim izmedju mojih viljuški ali ne mere. Mora i viljuška namenska da ide a ne vidim je ovde u ponudi. Ta viljuška ima kao neku jabučicu koja uvek ravnomerno lomi oba zgloba nalazio sam je na nekom hrvatskom sajtu. Bez te jabučice kardan bi se nepravilno lomio pa bi opet bilo isto. Mogli bi vas dvojica da slikate unutra zglobove sa jedne i druge strane da vidimo kako izgledaju
Evo i te medjuploče u prodaji
http://www.dar.rs/sr/proizvodi/trak...zglob-kardana-fi30-2x92-t6-dupli-zglob-detail
 
Nazad
Vrh