Zmaj berači kukuruza

*grunt* reci tacno na koji lanac mislis,jer elevator i valjke ne pokrece isti lanac.valjke pokrece kais i posle lanac ide na valjke.a za elevator je ispod onaj reduktor,to jest iza one remenice
 
Verovatno je mislio na lanac za elevator i zvezde iznad komušaljki a ne komušačke valjke
 
Lanac koji ide iza ta dva dugacka kaisa i pored kajisa ventilatora,ide preko lancanika pogona elevatora,lancanika koji pokrece gumenee zvezde ima i tri medjuzubcanika sa spanerom...treba mi slika kako stoji lanac?Nisam se dobro izrazio u predhodnom postu...kolaga Džon je u pravu.
 
Moraš navesti i gde se nalazi osovina elevatora da li je uz elevator ili je udaljena nekih pola metra jer onda nije isti raspored
 
Ne taj ja mislim da nije dvoredni već onaj iza jednoredni koji pokreće elevator i zvezde
 
Jeste isto mislimo ali se nismo isto izrazili.
Grunt ako ti nije kasno ujutru ću ti uslikati kako je kod mene postavljeno pa poslati.
Ja sam izludeo oko njega juče jer sam zaboravio treći trkač da stavim pa mi nikako nije išlo dok nisam ostavio sve i otišao na kafu pa se tek tad setio gde je greška :sjasi:
 
Ipak nisi kratio rudu?! Ja moj probao izvuko onu poteznicu za još jednu rupu kao što smo pričali, okreće se super lako, jedan točak berača stoji u mestu. Dogodine nebavka duplog zgloba kardana
Nisam skratio rudu,ove godine će biti ovako pa dogodine kraćenje...a širokougaoni kardan prošlog 15. u Sd.Palanci kod ovih iz DAR Smederevo bio 170 evra,1300mm dužina,a danas mi telefonom kažu 240 evra.
 
Ma da,cene su podlozne promeni na licu mesta... i ja mislio da ga kupim zbog beraca i prese...

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Maticu, ja uzeo proslo nedelje u Dar.rs potrazi na internet, za 26 400 din,. Jedino sto mi je kratak, pa sam kupio 1,20m limun cev (60 evra). Sad je idealno.. Znaci za 270 evra nov.. Probao ga u berbi, ali vrlo malo jer je kukuruz jos vlazan, radi posao bez problema, videcu na duze staze, za sada je OK..
Evo i slike
d0152c2906b38665ca63693ff00a7919.jpg
Jel ovo poteznica na zadnju rupu izvucena?

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
zvezde3-6ece2e.jpg
[/URL][/IMG]
zvezde_1-98a2a9.jpg
[/URL][/IMG]
zvezde_2-aa1952.jpg
[/URL][/IMG]Evo napravljen sistem proslicovao sam nosac i izbusio dve rupe tako da mogu da podizem i spustam zavisi od stanja useva mase itd.Mozda nije ofarbano kao svet ali sta je tu je...Zahvaljujem kolegama na pomoci:bravo:!
 
Jel neko skidao osovinu gornjeg eliminatorskog valjka na Zmaju 214 ?
Kako ide redosled skidanja ?
Moja se savila pa je moram zameniti...

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
danas probao brati kukuruz, može se raditi, ali imam jedan mali problemčić, trebam neke djelove, pa me zanima gdje ima za kupiti, da odem sutra kupiti, radi se o zmaju 212

- noževi otkidačkih valjaka, počeo je gušiti valjke
- vijke noževa tarupa
- remen za tarup, iz jednog komada, sa dva klina, da neuzimam dva remena posebno
 
Nazad
Vrh