Zmaj berači kukuruza

A recimo imali smo akciju i isto se bralo sa 222 i 223,nisu isti traktori al su brali jednako brzo..kad sam pitao odkud ovaj 222 tako brz naprica mi covek sta je sve stelovao i menjao lancanike kojekakve,zako gomila nekih sitnih dorada..ja sam licno bio jako srecan kad sam mu video ledja,i mi smo imali 222,kupljen nov i radio samo nama 15ak jutara godisnje i nikad nije valjao,gusio non stop nek se digne rosa nema vise branja..a eto neki strucniji malo nesto promene da nijefabricki i on prpopeva..
 
Par godina unazad dok se jos vecinom brao kukuruz sa 222 smo bez problema radili po 5 jutara dnevno,moglo i vise nekad ,mislim da to i nije tako mali ucinak a da 223 moze brze o tome nesporim.
 
223 je ustvari 222 samo ima jednu sekciju komušaljki više i veći bunker, može on brže ali je upitanju kvalitet rada (čišćenje klipa, tarupiranje), razumem gde je slabija stabla tj niži kukuruz (manje mase), ređi, ali kad je stabla 3m i sklop 55-60000biljaka po ha (fao 600) e tu bi voleo da vidim kako je beraču a i momku koji vuče i okreće pritom mislim na traktore oko 60ks, ako hoćeš brže da bereš uzmeš 224 i loži, e sad njegov kvalitet izrade je malo sporan, cican je naspram starije braće ustvari sve što je novija serija berača izlazila sve su lošiji po kvalitetu i po čistoći branja.
 
Ja posjedujem 222, kada je pravi kukuruz sto je kolega gore napisao, fao 600 tu torpedo ide 2.sporom, i dnevno bere 3-3,5kj naravno to je od 8-9 do 8, nikad mi suvo nije bilo problem, niiti je stopao, samo da mu je komusacki stol kao na 223 puno bolje bi bilo, ima tamo stvari koje bi jos trebalo odradit samo to prolazi sve u svemu za svoje godine odlični berači ...
 
Nema tu sta da se ostri.

Itekako ima,kod mene su se one ivice ugladile tako da bi i ja trebao nesto po to pitanju radit.
Nemogu sad trazit ali pisalo se ovde o tome nasiroko,neko je i vario mislim rebrastu sipku neznam koje debljine,kod mene recimo kad ugreje jako dosta u bunker nabaca kukuruzovine pritom nemoslim na stabariku nego na list od iste i to nikako da resim a moguce da je uzrok istroseni-ugladjeni otkidacki valjci
 
Hvala montoya na odgovoru, čitao sam ranije gde si pisao i par njih o navarivanju i oštrenju pa sam i ja juce navario jedni ivicu i posle naoštrio pa videcemo. Nisam to do sada radio a cujem da je dosta bolje, i novi su takvi.
 
Molim za pomoć. Da li se ispod vretena na otkidačkim valjcima nalaze noževi? I na kojem razmaku treba da budu jedan od drugog?
Kod mene kad se gleda odozgo oni se i ne vide od vretena. Međutim kad sam pogledao oni su pomereni do kraja, odnosno ne mogu
više da idu jedan prema drugom. Šta raditi? U pitanju je berač 214.
 
Mirban na 214 idu 6 noza na tarupu u tri sekcije po dva i ne mo da se priblizavaju, verovatno je kod tebe polomljen neki. Podigni beracku sekciju i legni dole ovako odozgo ništa ne vidis
 
Borko nisu u pitanju noževi na tarupu. To mi je sve ok. Već na samom početku gde su ona dva vretena pa ispod njih imaju sa svake strane dva lima i pod prstima mi deluju da su oštrenu na konus.
 
Mislim da nije to kontra nož. Jer imaju samo po dva šrafa na svakom. I imaju na pločama prorezi kako bi mogli da se pomeraju, kao španer.
 
Nazad
Vrh