Zmaj berači kukuruza

De mi je Cika Jova,jel radi berac?
Ja sam obrao nesto ispod 10 jutara i imam polomljen sigurnosni saraf,razbijeno svetlo,odvaljen onaj okrugli lim ispod stope,los krst hidraulicne spojnice,pa prvi dan nije hteo da kipuje,inace berac kao berac radi odlicno,ni jedno zagusenje nisam imao a komusina je bas prezrela i krsi se,mada i ne vitlam masinu 2SH i lagano.

evo me otvorilo se vreme pa sam brao, a posle mi crko bio internet - do sada sam obrao nesto vise od 5ha, u slabom kukuruzu sam isao 4 spora na malom tafeu, u srednjem 3, a u bas dobrom 2, nisam imao kvarova ni defekata osim sto mi je posle nekih 2.5ha spao desni uvlacni lanac kad gledas u traktor, to sam u njivi vratio na mesto jos malo dotegao i ostatak zavrsio bez ikakvih problema.
Izbiksnovao sam onu jednu osovinu sto se na njoj nalaze zvezde, osovina je dobra nego se kuciste razjelo, stavio mu nove gume sto guraju korenje na elevator i morao sam da zamenim onaj prikljucak za kipu. Tarupa lepo, bere cisto, sutra cu malo da dotegnem onaj lanac na elevatoru sto izbacuje korenje i da stavim onu gumu sto ide kod elevatora sto ne daje klipovima da padaju na dno elevatora i da izmenjam neke mazalice sto su se pozapusavale i da namestim instalaciju pozadi
 
Opet kod mene sve i jedna mazalica na 223 ide skroz lako,mozda sto ja precesto podmazujem(na svaki ha branja) ili je pak kvalitet mazalica u pitanju
 
evo me otvorilo se vreme pa sam brao, a posle mi crko bio internet - do sada sam obrao nesto vise od 5ha, u slabom kukuruzu sam isao 4 spora na malom tafeu, u srednjem 3, a u bas dobrom 2, nisam imao kvarova ni defekata osim sto mi je posle nekih 2.5ha spao desni uvlacni lanac kad gledas u traktor, to sam u njivi vratio na mesto jos malo dotegao i ostatak zavrsio bez ikakvih problema.
Izbiksnovao sam onu jednu osovinu sto se na njoj nalaze zvezde, osovina je dobra nego se kuciste razjelo, stavio mu nove gume sto guraju korenje na elevator i morao sam da zamenim onaj prikljucak za kipu. Tarupa lepo, bere cisto, sutra cu malo da dotegnem onaj lanac na elevatoru sto izbacuje korenje i da stavim onu gumu sto ide kod elevatora sto ne daje klipovima da padaju na dno elevatora i da izmenjam neke mazalice sto su se pozapusavale i da namestim instalaciju pozadi
Cutis,cutis a na kraju si obrao vise s jednorednim,nego ja sa dvorednim. :osmeh:
Steta sto ti ne pase taj prikljucak,jer je meni zatrebao pa sam skinuo sa komsijine prikolice. Drago mi je da ide dobro i da si zadovoljan. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Danas smo Sale Ratar i ja isli kod clana Bobocan:
hr2231.jpg

hr223.jpg
 
tek sam na pola branja imam jos nesto vise od 5ha mojeg i nesto usluga, dace Bog da posluzi do kraja lepo kako je i krenuo, a prikljucak mogu da ti posaljem brzom postom samo mi posalji adresu na pp, meni ne treba ne odgovara mi ni za jedan traktor
 
Sad je i meni gotova sezona,ako bude neko druzenje ili sajam,pa mi poneses,cucemo se jos.
Evo i mog neki dan,cale je premijerno probao i kaze snalazi se. :osmeh:
zmaj.jpg
 
Neznam gde bi pitao pa cu ovde jer je vezano za berac.Koja je kod vas potrosnja goriva po hektaru sa dvorednim beracem i traktorom Rakovica 65 ili ako nemate tu kombinaciju,moze i dvoredni sa IMT 560 ili 565.
 
Za 560 sa dvorednim zmajem...zavisno od vlage zemljista,useva,velicine i oblika parcele... racunaj 25l/ha +-5l.
Nisam ove godine merio potrosnju ali sam nasuo punog otisao 10km u drugo selo,pola sata kroz blato do njive,pa branje 4 jutra(njiva u obliku slova D tako da je najduzi deo dug 200m,prinos slab) i povratak kuci...nije potrosio svo gorivo(ima 70l rezervoar).

- - - - - - - - - -

P.S. na slici par postova iznad je branje te njive.
 
c94413ec490b64bc7bc7fd264f4447f0.jpg
Evo jos jedne slike. Kupio sam ga za 1600€. Ali stvarno ekstra bere. Trebao bi da mu malo razmaknem uvlakacki valjci. Ali ako to uradim onda ce lose da kida jer su se pojeli pri vrhu pa nece da uvlace.
 
Ja mislim da je 212 sa bunkerom od novijih tipova. I kolko vidim nema cilindar za podizanje beračke sekcie. Ali u svakom slučaju je najvažnije da si ti zadovoljn radom berača.
 
Nazad
Vrh