Zmaj berači kukuruza

Nije,ona ce da se vrsi i trosi preko zime.
Ovo sam brao usluzno,pa sam imao slatku stetu od 2 gazda ni jedan nije objasnio na isti nacin de je njiva i ja upao na tudju,sreca pa znam vlasnika i pristao je da oberem celu i da mi plati.
Jesi ti pustio zmaja u rad?
 
Sanana: Imam original dvije knjige (upute za koristenje i katalog djelova) za taj tvoj berac ako ti trebaju? Trebao sam ih poslati clanu "Ivanz" ali je on prodao svoj berac dok sam se ja smislio pa tako knjige i dalje ostale kod mene. Evo dok nisam ove slike vidio, totalno zaboravio da i ti imas 2KM berac.

2i706kl.jpg


Na jednoj je korica ostecena (misevi nagrizli) ali je u obadvije sve sto ima ikakvog teksta i slika na sebi citavo (koliko znam). Ako trebas POKLANJAM samo mi pusti adresu na PP a ja kad stignem, saljem ;)
 
Koji je to berac ?,nisam video takav pre.
Edit:Sad vidim Bobo je napisao :).

U originalnoj izvedbi ti beraci nisu imali kos, nego je elevator bio okrenut prema nazad i vukla se dvoosovinska prikolica iza beraca i u nju je ispadao klip ili zrno, ovisno koja je adaptacija bila stavljena na berac. Nezgodno je okretati sa samim beracem a kamo li jos i prikolica iza njega jos ako je vlazno, treba to i vuci po njivi, kud se i ovako izgazi, bas treba i prikolica gaziti trag do traga. 90% vlasnika ovakvih beraca pravi kos na njega jer je komforniji rad na taj nacin.
 
Bobo, knjigu sa uputama za rukovanje i održavanje imam, to sam dobio uz berač i skoro je ko nova, a katalog rezervnih delova imam u pdf-u, a volio bi ga imati i u original pismenom obliku, pa eto ako si voljan pošalješ ili kad ideš na moju stranu ponesi sa sobom, iznenadi me ko i uvjek kak ti to znaš: "Halo Šanana, evo još malo pa sam ti pred kućom"...a ja još spavam. :osmeh:


 
Izvinjavam se ako sam dosadan slikama,ali ovo je posle ferdze i jednorednog za mene preporod.
Kukuruz je malo losiji,a 560 ide 3SH (obrtaje ne znam),tesko mu je da ide stalno tom brzinom,mada je i mokro pa propada + sudanka koja dosta gusi masinu.
A imao sam i posetu:
branje-krikla.jpg

Sam berac po sebi ima drugi sistem rada,tamo de mi je jednoredni gusio sa malo tvrdjim kukuruzom,ovaj ide bez problema,guzva,zvace.
 
Tako sam se I ja preporodio. Kada sam sa jednorednog prosao na dvoredni berac.
Sada da imam I 5 ha za branje, uvek bih pre dvoredni.
 
Nepotrebno je pričati o usporedbi između jednorednog i dvorednog.
Pošto sam od malena odmah naučio na dvoredni, nemogu si zamisliti da moram brati sa jednorednim, ubio bi se.

NA...bome, dobro gariš tu 560-ku, ako sam dobro primetio, neteraš ga pun gas??

Ja sa 2k i 565 ako je kukuruz onakav ko sa mojih slika gore nemogu 3., guši se traktor, večinu oberem 2. sporom i skoro pun gas, a ovakav kukuruz ko sa tvog videa mogu brati 3. ako su dobri uvjeti, da nije mokro i mekano.
 
Ubedjen sam i dalje da sam na dosta njiva ali manjih njiva u prednosti sa 539 i jednorednim,od ove kombinacije,ali zato kad dodje njiva od 400m duzine kao ova e tu je onda banja,kabina topla,ne duva,servo volan...
Nisam ga stalno tako vozio,ovo je klasicno kur** za snimanje,inace sam isao i idem 2SH,ne teram pun gas,od prilike na 1500-1800obrtaja.
Vidi sto je bio deo njive u dolji,a bilo je i goreg dela de ni korova nije bilo tu je isla 3 i gas da otarupa.
branje-krikla-2.jpg


1 je bio onaj Eko 3500 koji niko osim caleta nije znao da tera,pa posle njega Z214 na kom sam se ja naucio i koji nas je odlicno sluzio,ujedno i zaradio za ovaj veci.

Inace smo gledali Sale i ja berace,kad je deda naracunao da je dvoredni za 20 godina brao po 6 jutara,kaze ako je i 100 jutara uradio ja se odvalio smejati. :osmeh:
 
NA kojom si vukao jednoredni sa 539.Kod nas ove godine drugar sa 533 prvom BH ili 3 SH i ima jako lep učinak.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
3SH samo za probu ili de je bas los,inace je 80% radnog veka brao 2SH,a nekad i 1SH kad se bere ZP684 ponekad ima osobinu da se kurzovina zalomi iznad klipa i kad se 2 takve preprece blokiraju propadanje klipa na gumene valjke,berac nije bio ubrzavan nikad.
 
Zanimljivo je što ovaj 533 nema ni duplo kvačilo.
Da li vladimirec može da tera taj berač?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Išao je i prvom i trećom sporohodnom.Samo mu nije na zdravlje da ide prvom,malo malo pa počne da diže temperaturu.Okacicu snimak.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Da li ima potrebe podmazivat lance od malog elevatora kao i privodne,da li ko to uopste podmazuje,ja ponekad cisto onako da ne skripucu
 
NA, kako mi se cini da je kod tebe kardan s reduktorom na 560? Zar nije pre mal gas 1800 okretaja za teranje beraca? Nemas ni blizu 540 okretaja na kardanu, osim ako berac nije ubrzan pa da moze ici manji gas...

Ako je berac standardan, 3. spora i gas. Kod nas je kolega jednu sezonu brao s 222s i 558 i islo je 3, sporom i u dobrim i u losim kukuruzima... Brao je u mom selu godinama s tim beracem i 560 stare tipe takodjer 3. spora.

Ja dok sam imao berac, ako nije imao 540 okretaja na kardanu, na tarup se namotavalo trave i kukuruzovine cjelo cudo, komusao je dobro i brao bez brige na manjem gasu ali ako nisam s 549 radio na 1600-1700 okretaja, nije bilo sjeckanja kukuruzovine...
 
Marko privodne lance i mali i veliki levator mažeš samo kad ide u zimovnik a dok radi nemaži.

Miroslave pazi se sirka kad je vlažan hoće da namota na ležajeve od tarupa i da greje kućišta i ležajeve.
 
Nazad
Vrh