Zmaj berači kukuruza

To sam i ja hteo reci,limarijski mi izgleda odlicno,svi delovi. Kao da je neko zadnji deo nekog beraca nasadio na rucno pravljena kolica,nista mi na njima ne izgleda kao da je iz fabrike izaslo + ni felne nisu Zmajeve.
Ali bitno je da je on bio jeftin i da sluzi svrsi,jer svi su oni isti u beracko-komusackoj sekciji do 214,tek je 216 dobio znacajnije izmene.
 
Berba kukuruza 2015
24o3nz9.jpg

dyoqxz.jpg

2eq5jex.jpg

2m6vkmf.jpg
 
Po preporuci Saleta Ratara sam na starom podesio uz pomoc kutije za sibice u solidnom-dobrom kukuruzu tako da okrenem deo kresiva Zebre ili neke druge sibice standardnih dimenzija tako da kresivo na knap prodje izmedju donjeg dela ploca,a gore da kutija ima lufta par mm od prilike 5mm. Ako su dobro podesene i gore sire onda treba jos skupiti i gornji i donji deo,jer koliko po slici vidim klipovi su jako sitni.
 
Na komusackom delu ga proterava. Gledao sam opruge. Cele su nisu pukle. Nategnute. Jednostavno kad pocne da ljusti pojedine klipove ne moze da otkine komusinu od klipa i onda pocjnje da melje i trosi dok ga ne izbaci napolje. Kad je rosa ili ujutru je vise izrazeno nego u podne.
 
Gume sam stavio nove za ovu sezonu, i stvarno su na ponedinim mestima ,,proglodjane,, jer gde uhvati klip na vrh ne pusta ga dok ga ne izbaci napolje. Jedino ako ga masa ne odgura u datom trenutku. E jedino da opruge jos malo dodatno pretegnem samo da ne bude da od viska bude jos gore. U svakom slucaju sutra bi trebali da zavrsimo ovogodisnju rapsodiju i do sledece godine ce plehovi, opruge, kolenike da miruju pa cu da nastavim mozgovanje izuzev ako ss ne pojavj koja parcela usluzno.
 
Neznam i mislim se znam da sam negde u temi procitao da se pojedini hibridi tesko beru, da nije mozda i to jedno od resenja.
 
Ja sam prosle godine brao usluzno KWS kermes i desila mi se ista muka kao kod tebe sve mi gume pokidao,doslo mi da placem,od tada usluzno kermes ne dolazi u obzir.
 
To si izgleda u pravu. Tako se i meni desava. Ali meni je problem u Pioneer-u. Sadio sam b23 za sebe i moram da ga oberem. Ali isto tako sam primetio da kad berem usluzno druge sorte toga nema ili je u vrlo malim kolicinama. A i kad probam ovu komusinu da otkinem od klipa koju je berac iznacio ide tesko.... Znaci to bi mogao da bude bar kod mene osnovni uzrok, pa posle sve ostalo..
 
Nazad
Vrh