Zmaj berači kukuruza

Vidjao sam SIP berace sa svim gumenim valjcima u radu i ako se beru kukuruzi koji se malo lakse krune to je KATASTROFA... Nacetih klipova i zrna u bunkeru koliko ti srce zeli, bas jako puno...
 
Cuo sam se ponovo sa covekom.
Ima metalne valjke, stavio je gumene zbog cistijeg branja. Barem tako kaze. Daje I par providing lanaca novih. Koje je kupio u rezervi. Samo sto mi se ne svidja, kaze da je vareno kuciste reduktora na silazu prema tarupu, kaze to mu se desilo prve sezone.
Sad je pitanje.
Da li uzeti ovaj 224 za 6000e. Ili uzeti onaj 223 sto sam stavljao pre neki dan link, on je 4300.
223 je u postu 4051, u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
I moji su davno na zmaju stavili sve gumene valjke, ali je bio preveliki rastur zrna, pa smo vratili gvozdene
 
Pa ti oberes više od po jutra širine popreko... Ja vrlo retko puštam uzglavnik prilikom branja a najviše sto bude je 2-3 prohoda. Izadjem na put pa se malo vratim i to je to. Kombinacija torpedo45 i sempeter eko 3500.
Ne znam da li se ovo odnosilo na moj post ali da obrazložim.Dužina berača je 7.5 metara.Za ne smetan ulazak i izlazak iz brazde Mora 12 prekih da se obere inače prilikom ulaska ne može na pravac bez rušenja i gaženja što sa mog stanovišta nije lepo.Drugi faktor su kanali na krajevima parcela(ne postoji parcela bez kanala pored ili iza)i vlasnici parcela koji oru do i u kanal bukvalno.Treći faktor je podoravanje uvratina gde većina opauči brazdu do puta onako domaćinski,dubina do pojasa i tu kada uletiš rizikuješ lomljavu nečega što mi uopšte ne ide u prilog.Ovako sebi napravim mesta i ne razmišljam.Bunili su se neki ali se uopšte ne obazirem.
 
Kad sam ja kupio berac jedan pametan covek mi je rekao da berac napred (na privlacnim valjcima ili zvezdama ) bere a valjci su samo fina regulacija branja . Ja znam da sam malo priprost ali trebalo mi je jedno 10 godina da shvatim sta je hteo da kaze ; poenta :berac treba stelovati u svakoj njivi za svaku vrstu kukuruza i u zavisnosti od stepena zrenja kukuruza , ali kao sto rekoh ja sam malo priprost
 
Kombajn podesavam na svakoj kulturi posebno a u kukuruzima sam na beracu samo podizao i spustao "zvijezde" iznad komusackog stola u ovisnosti kolika je krupnoca klipova koji se beru. Otkidacke letve nikad podesavao nisam a podrazumijeva se da se sire ili skupljaju oklagije po potrebi... Nije neka velika nauka podesiti berac za branje...

Ako cemo vec o komusanju kukuruza, to se odradjuje na proljece, pri odabiru sjemena koje se sije... Zna se koji je kukuruz zamisljen da se bere u klipu a koji da se vrsi u zrnu. Sve ima svoje...
 
Taj 225 je bio kod Almexa 2004 god kad sam ja kupio berac 224 nudio mi ga za 2000 evra jeftinije nego 224 bio je star 2 godine...
 
Mislim da uopste nema potrebe da svi valjci budu gumeni.Dobre gumice na valjcima,dobre civije na metalnim valjcima,dobre zvezde i mora da cisti dobro.Ja jedino sto sam uradio na 223,a da nije fabricki,to je-napravio sam malo manju remenicu na ventilatoru.
 
Kakva je razlika u odnosu na 224:sta:

Razlika je u duplom vetru
u tarupu i u bunkeru.
Bunker mu je isao bocno.
Tarup je imao samo par nozeva naspram reda.
Vetar je bio tako nabudzio kao da je zavario jedan za drugi.
Konstrukcijski je bio vislji od 224za 20 cm
Bilo je jos nekih izmena na spolljnom izgledu limarije itd
 
222.jpg

Sale da smanjim gas ?
222bunker.jpg

Bran je ZP606 koji se inace malo teze bere,ja sam zadovoljan kako komusa.
 
Koje ovo prvo ili ono iza ? Kad bi bio deda u meniju za 2017,pa da se dogovorimo. :osmeh:
Garancija je vazila do skele,kad je presao u Srem garancija je istekla.
 
Nazad
Vrh