Zmaj berači kukuruza

Četvororedne.Kada berem beračem uradim od 12 do 15 prekih brazda da bi imao dovoljno mesta za manevrisanje.Ne gledam koliko je ko prekih posejao jer me ne interesuje.
 
@NA
Sad kad imas dvoredni,sejes cetiri sejalice u krug(eventualno tri,ako imas put na kraju njive) i kad oberes uvratine,ulazis pravo u vrste bez lomljenja i savijanja stabla kukuruza,a tako ne dolazi do gubitaka kliipova.Na dvorednom beracu je osovina daleko od zadnjih tockova traktora i berac dosta "seče".A tek kad ide prvo za traktorom,tek tada sve hvata i nema gubitaka.
Tako sam ja radio godinama sa 223,a ti sad kako odlucis :ppozdrav:
Usput,neka te masina dobro sluzi :ppozdrav:
Mnogo znaci kad kupis nesto od nekog koga poznajes...
 
Berac je danas i proban sa 560,prvi utisak je odlican,imam samo reci hvale.
proba.jpg
Nek mašina služi dobro :ppozdrav:
Koje je god. 84 il 85 ?
pošto je bio?
 
Hvala svima na dobronamernim savetima i cestitkama,Sale mi zeli da me sluzi kao njega sto je sluzio,ja zelim da me sluzi kao prethodni i bice vuk sit i ovce na broju. :ppozdrav:
3120e je bio sam berac + sto je Sale izasao u susret,zapravo izasao svojim traktorom od Turije do Adasevaca da mi dovuce berac,a ni svo gorivo nije uzeo.
Inace je rus od Turije do Beocina,pa preko Fruske Gore preko Divosa napravio podosta kilometara a stala je samo 31 litra ED.

P.S. Bobo de bre ovde dvoredna masina. :ppozdrav:
 
Pa i ti si mene vozao ko direktora po Sremu i Mačvi bez goriva:osmeh: a i nikad nisam bio u Sremu sa traktorom, ko zna možda se i on odomaći :osmeh:.
 
Ono najgore je odavno doslo. :osmeh: A i kako bi video sta je prava sejalica za psenicu i sta je pravi ridjan koji je vuce.
Ma ajde mani tih fora kad si krenuo pun iz Turije,nisi znao hocu te vozati ili cu ti traziti i putne troskove + dnevnicu,kao oni u Dolovu sto rade. :cvetic:
 
Oduševio me onaj izum od podupirača, tipično rešenje iz Srema:haha:. Dobri ste:ppozdrav:.

Treba ići legati, treba sutra još 11-12t veštaka razbacati ako :kisa: ne zafrkne.
 
Četvororedne.Kada berem beračem uradim od 12 do 15 prekih brazda da bi imao dovoljno mesta za manevrisanje.Ne gledam koliko je ko prekih posejao jer me ne interesuje.

Ja sam s 549 i sip tornado 40 isao 8 puta poprijeko i okretao sam se bez kocnica, problem je nastao kad berem tri zadnja reda, tek onda rikverc i nisanjenje redova... Da nemam prednju vucu, komotno bi mogao brati i u 5 redi...

12-15 redova je za moju kombinaciju stvarno previse ;) Toliko ovdje rade da okrenu kombajn...
 
Grunt jel vidis negde na slikama brda ?
Sale mogli smo i u Srijem ili preko Save-Drine samo da si hteo. :osmeh:
Inace sad sam premerio onu njivu 310m je dugacka,bunker je bio pun tj do onih produzetaka,da nije bilo njih ispadali bi klipovi napolje,560 je isao 2 sporohodnom po najgorem vremenu po meni za branje,dole mokro i propada(na uvratinama je u njivi lezala voda) a komusina osusena.
Malo je bilo problema sa manevrisanjem,jer je prednji kraj plesao po tom blatu i leniji.
 
Pa ti oberes više od po jutra širine popreko... Ja vrlo retko puštam uzglavnik prilikom branja a najviše sto bude je 2-3 prohoda. Izadjem na put pa se malo vratim i to je to. Kombinacija torpedo45 i sempeter eko 3500.
 
Znam kolega samo kazem spremaj ti polako semeringe za 560 morace jedno dihtovanje posle branja do duse ako si pri kraju sa poslom ok ali ako beres malo vise bice veselo,nabro sam se sa tom kombinacijom ljudski,bez ikakve ljutnje samo diskutujemo.
 
I ja ostavljam 12 redi kad sijem, i ko covjek se okrecem, moze i na 10. Moze i na 8 redi ako ima prostora posle njive, ali ako je kanal, brijeg onda se desava da gazim, i moram se popravljati kad ulazim u red. Kombinacija Sip 40 i Massey Ferguson 3060 ili John Deere 2450 ( zavisno od situacije )...
 
U mom kraju puteva nema i svi me nagovarali da kupim ZMAJ 214S jer on ne gazi kad se bere poprijeko. Ja doterao tornada 40 i rasirio mu kljunove bas zbog branja poprijeko i po stranama. SVI koji imaju tornada 40 skupe kljunove naprijed sto vise i onda je problem i "Ubosti" u red, ako je njiva nakoso pa berac ide niz stranu i ne moze pokupiti red kako treba pa se cude kako tornado 40 gazi.

ZMAJ opcenito nema tih roblema ali mi smeta sto je zmaj "na vagi" i niski 214 se ovdje prevrtao bar 10 puta a zapadanja da ni ne spominjem. 558 nije mogao vuci 214s uz blagu uzbrdicu, gotovo zanemarljivu. Em uske gume em sav teret beraca na njima.

Ja ostavljam 8 redi uzglavnice i s obzirom na konfiguraciju njiva i terena, moja uzglavnica najcesce udara u tudju uzglavnicu, ili izlazi na put koji je sirok MOZDA 3m i svi odoravaju od puta tako da tu isto ima stepenica i ako s beracem ides stalno po toj stepenici, nesto ce na njemu puci. Da vocke oko njiva ni ne spominjem... Nema zmaja u mom kraju kom ruda nije varena zbog zapadanja i kojekakvih akrobacija oko njiva.

Iskreno, jednoradni zmaj mi se nikad svidjao nije a cini mi se da je gori za vuci nego tornado 40.
 
Znam kolega samo kazem spremaj ti polako semeringe za 560 morace jedno dihtovanje posle branja do duse ako si pri kraju sa poslom ok ali ako beres malo vise bice veselo,nabro sam se sa tom kombinacijom ljudski,bez ikakve ljutnje samo diskutujemo.
Nema ljutnje tu smo da pricamo,ove godine ima oko 10 jutara da uradi. Ni iduce godine nece brati vise nego sto je brao jednoredni,nisam ga kupio zbog usluga,jednoredni sam prodao jer mi se u tugu zadalo ono branje,trebao sam biti bez beraca,ali ovaj je bio prilika koja se ne propusta. MISLIM da sledeci iz dvorista ide 560,ali polako. :ppozdrav:
 
Moze li mi neko reci nesto o ispadanju bunkers na 224? Cuo sam da im je to mana. Da li imaju jos neku manu? I da li se to moze ojacati?
I kako spadne? Spadne u prikolicu dok se kipuje ili?
 
Idi kod nekog ko ima 224 i trazi da digne bunker u polozaj za kipovanje,pa rukom zaljuljaj bunker i sve ce ti biti jasno ili idi na profil clana Sava Bata da vidis slike njegovog 224 kako mu je bunker dosao do kabine.
192 strana,poruka broj 3840.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh