Zmaj berači kukuruza

Kida uske na reduktoru ili na nosacu? Meni je kisao prednje na nosacu pa sam stavio nov nosac od debljeg lima i sad nema problem. Uglavnom tu kad se poremeti ugao na tom nosacu a verovatno jeste jer to kod svih se krivi pomalo i puca kod prvih rupa onda posle hoce da kida sve redom, meni je palio lanac i kidao ga svaki drugi dan.
Proveri osovinu od reduktora sto ide prema velikoj remenici za taurp hoce ona da pobegnem malo pa nije u centru i pravi problem i naravno dvoredni lanac i lancanike.

prednje dvije uske su otkinute na reduktoru. nosac je kidan nekad pa je ojacan, onda kad je doso kod kolege otkinuta je jedna prednja uska. pa smo ona nju sanirali i ojacali preko bocnih sarafa reduktora, i juce je otkino obje prednje uske i poprekido sarafe sa strana sto smo ojacali. danas smo citav reduktor opasali obojnicama i stegi sarafima. pa cemo vidjet hoce li sta drugo kidat jer to vise ne moze. a sto se tice lanca i lancanika na kraju kardana to je sve novo pred sezonu stavljeno. oba lancanika i lanac i nastiman na nominalnu zategnutost. osovina od tarupa je za mozda 2-3 milimetra pobjega na osnovu reduktora ili je nosac reduktora za toliko pomjeren u stranu. berac nije u najboljem stanju ali radi poso do juce ko grom. sutra u njivu pa cemo vidjet sta se desava. evo i slika kako je to sad odradjeno. na slici nije zavrseno ali uglavnom to je to.
photo-0002.jpg
 
pomenuto takmicenje je glupost najveca. neki dan sam obro beracki kos i po sa 0,5 hektara. covjek oce da se bere i tacka. a na drugoj njivi sa 0,3 hektara naberem 2 traktorske prikolice. sjeme je bilo 606 i uspjelo pravo. tako da se nekad navozas za prikolicu a nekad ne. :ppozdrav: a to je sve dragocjeno vrijeme.
 
landini@ tebi samo nije u osi reduktor sa kardanom i kod mene je pravilo problem i isto tako ojacavao i nista, dok nisam iseko nosac reduktora i iskrivio ga od lima 8mm naso pravac i zavario i evo treca godina bez problema
 
Ja sam taj problem imao prošle godine,a i ove gde je loša stabljika....inače vozim uglavnom 5 sporom
pogledaj stanje kontra noža,vredi dosta

Koji mu je sad pa kontra noz,ja sam ove godine sve nozeve naostrio,mozda i nisu pravilno izostreni a cini mi se da i oni valjci(beracki valjci) nisu bas podeseni te pitam koliki je razmak istih kod tebe Montoya?
 
Ima nesto kao kontra noz,bar kod mene na 221,ispred tarupa se nalazi gledano u pravcu kretanja beraca,2 kontra noza jedan pored drugog,moze se stelovati.Samo ja to nikad nisam dirao,kad je normalan prinos,tj kad teram sporije,uvek brija samo tako,ove godine posto letim po njivi,ni ne ocekujem da sve isece.
 
Koji mu je sad pa kontra noz,ja sam ove godine sve nozeve naostrio,mozda i nisu pravilno izostreni a cini mi se da i oni valjci(beracki valjci) nisu bas podeseni te pitam koliki je razmak istih kod tebe Montoya?
Kontra nož je na poprečnoj gredi ispred tarupa
c6af17440966726.jpg
[/URL] [/IMG]
iz dva dela je i podešava se
Razmak između beračkih valjaka mi je 26 tj. 28 jer su mi nosači u tom delu gde se meri pojedina za oko 1 mm
 
landini@ tebi samo nije u osi reduktor sa kardanom i kod mene je pravilo problem i isto tako ojacavao i nista, dok nisam iseko nosac reduktora i iskrivio ga od lima 8mm naso pravac i zavario i evo treca godina bez problema

danas nismo nista radili jer je kisa padala citav bozji dan. tako da je sutra stani pani. ako se opet pocupa onda sjec i nanovo napravit nosac. hvala na odgovoru. :ppozdrav:
 
Danas sam prodao mog Zmaja 214 clanu Cika Jova,nadam se da ce ga dobro posluziti kao i mene sto je sluzio,pregledali smo ga celog,probali u radu,sad jos preostaje da se Jovi sto brze otplati i sto bolje sluzi. :ppozdrav:
 
Od 2009 do ove.
Mislim da sam u pravu,jer sam se na forum registrovao 2008 kad sam se raspitivao za berac koji da kupim,ne secam se jesam te godine i radio s njim ili je samo dosao,tako da je mozda radio nesto malo i 2008.
 
Kontra nož je na poprečnoj gredi ispred tarupa
c6af17440966726.jpg
[/URL] [/IMG]
iz dva dela je i podešava se
Razmak između beračkih valjaka mi je 26 tj. 28 jer su mi nosači u tom delu gde se meri pojedina za oko 1 mm

Za sve ove godine kako imam berac nisam znao za ovaj noz,da li ovo ima svaki model 223 i verovatno ga treba i ostrit?
Nemogu da verujem da nisam primetio taj kontra noz na mom Zmaju ako ga 223 uopste i ima
 
Nazad
Vrh