Zmaj berači kukuruza

zdravo drugovi, slabo pisem na forumu ali povremeno prelistam neke interesantne teme. vidim komentarisete zmaj 223 zanima me kako se kod vas krecu cene tih beraca posto ovde kod nas niko ni ne pita za njih. moj stoji u oglasu skoro godinu dana a niko me nije zvao. berac je kako nov prvi sam vlasnik
 
Kod nas su im cene od 4000 pa do 7000. Ti od 4000 su uglavnom krsevi, a ovi od 7000 su precenjeni. Tako da je realna cena nekih 5000-5500.
 
Ja bih dao za njega 5000e, da stigne kod mene kuci. Ako je takvo stanje kao sto kazes. Nego sto sam ja mnogo daleko.
 
I meni deluje da je farban po natpisima na bunkeru,a i na elevatoru nema znak.Mozda je samo bio izbledeo,pa je zato farban,ne mora da znaci da je los.Pregledaj,pa ces videti kakav je.

Bas to sam i ja hteo da kazem jer kod mene je farba toliko losa bila da je nakon 4-5 godina stajanja u supi (otvorenoj) toliko izbledela i probila korozija da vise nisam mogao gledat te sam dobru lovu dao za farbanje,nije to auto pa da sad odma nije uredu ako je farban,nerazumem zasto ti je to toliko bitno,pregledaj ti njemu ostalo a farbu manje vise
 
koelge hitno mi treba pomoc. na zmaju 214 mi drugi put kida reduktor. tezi da ide ka gore i tako prednje dvije uske je pocupo. jel postoji nekakav problem(uzrok) ili je jednostavno dotrajalost i nestrucno rukovanje?


Kida uske na reduktoru ili na nosacu? Meni je kisao prednje na nosacu pa sam stavio nov nosac od debljeg lima i sad nema problem. Uglavnom tu kad se poremeti ugao na tom nosacu a verovatno jeste jer to kod svih se krivi pomalo i puca kod prvih rupa onda posle hoce da kida sve redom, meni je palio lanac i kidao ga svaki drugi dan.
Proveri osovinu od reduktora sto ide prema velikoj remenici za taurp hoce ona da pobegnem malo pa nije u centru i pravi problem i naravno dvoredni lanac i lancanike.
 
Nort, kojom beres?Vidim da je reduktor u spore a menjac u prvu, a ne cini mi se da je prva spora, brzo ide za prvu sporu.
 
Usled cega mi ostaje (ne bas mnogo) kukuruzovina neistarupirane?
Da li je velika brzina kojom berem uzrok stim da sam ostrio nozeve na tarupu do njih nebi trebalo biti,berem 4 brzinom IMT 577 - Zmaj 223,na traktoru je (majstor) jos od prvog dana kupovine ubrzao kardan,izvadio neki zubcanik i ubacio osovinu....
 
Problem je do kukuruzovine 100%.Ovaj problem je karakterističan ove godine kod svih berača i adaptera koji imaju klasičan tarup.
 
Nort, kojom beres?Vidim da je reduktor u spore a menjac u prvu, a ne cini mi se da je prva spora, brzo ide za prvu sporu.
Treca je spora,jer sam komplet rucicu menjaca zaokrenuo tako da izgleda da je druga na mestu rikverca,a treca na mestu prve,a prva i rikverc pomereni u levu stranu. Inace ide drugom,na ovoj njivi se izuzetno lako brao kako gazda rece ZP606 koji se kod mene dosta teze brao.
 
Treca je spora,jer sam komplet rucicu menjaca zaokrenuo tako da izgleda da je druga na mestu rikverca,a treca na mestu prve,a prva i rikverc pomereni u levu stranu. Inace ide drugom,na ovoj njivi se izuzetno lako brao kako gazda rece ZP606 koji se kod mene dosta teze brao.

U je....e dobro se ti snalazis sa tim brzinama,mogu mislit kako je zanimljivo gledat nekog drugog u tvom traktoru kad krece
 
Usled cega mi ostaje (ne bas mnogo) kukuruzovina neistarupirane?
Da li je velika brzina kojom berem uzrok stim da sam ostrio nozeve na tarupu do njih nebi trebalo biti,berem 4 brzinom IMT 577 - Zmaj 223,na traktoru je (majstor) jos od prvog dana kupovine ubrzao kardan,izvadio neki zubcanik i ubacio osovinu....
Ja sam taj problem imao prošle godine,a i ove gde je loša stabljika....inače vozim uglavnom 5 sporom
pogledaj stanje kontra noža,vredi dosta
 
Ja sam moj berač (223) prodao 2011, a dotle sam se nabrao i nabrao sa njim. Vukao sam ga sa 577 i uvek sam išao drugom sporom, par puta sam samo išao trećom gde je bio baš redak kukuruz... Kako vi terate u tim većim brzinama meni nije jasno....
 
Nazad
Vrh