Zmaj berači kukuruza

Ovako drugar ti nemas problema sa lopaticama,niti lencem tvoj problem je u tome sto je negde ta osovina nategnuta kucista lezajeva pregledaj da ti nije sasija pukla negde...gore da nije usukana osovina i ne stoji u centru.Ja sam godinam imao problem sa pucanjem osovine vetra tj ona dva lima koja sa strane izmacuju komusiku sa oklagija kad sam malo bolje pogledao dole na sasiji popustili srafovi i ceo sistem je bio nategnut to am resio i osovina vise ne puca.Jos nesto onaj veliki lancanik koji pogoni ona dva konusna zubcanika imaju tamo sliceve gde se steluju to mora rukom da ide kad je lanac skinut RUKOM!
 
Pozdrav svima u ovoj temi.Potreban mi je jedan zaista strucan savet.Naime imam jedan za mene neresiv problem sa elevatorom okomusanog klipa na zmaju 222.Od pocetka sezone tri puta mi je pukla gornja osovina a dva puta donja.Imao sam s tim problema i prosle godine.Sve sam pokusao i da stegnem i da otpustim lanac i nista.Imam i onu lamelu sto prokliza ali kad je podmazem ne mogu da radim jel non stop staje a kad je suva puca osovina.Primetio sam da kad god stane elevator klip se podvuce pod lopaticu i smakne lanac sa gornje osovine.U padini su mi navodno rekli da bi mozda trebalo lanac da promenim posto je sve na elevatoru novo samo lanac ne,kao navodno mozda je istegljen.E sad nije meni zao 100 evra ako je sigurno to,pa bi mi najkorisniji bio savetnekog ko je imao isti problem.Hvala unapred.

Kolega ajde prvo proveri dali ti lopatice možda nečešu dole u dnu levatora ona vratanca ako ne onda verovatno je lanac u pitanju, neznam dali tvoj ima dole na pogonu levatora dupli lančanik pa da probaš da ga prebaciš na sporiji, ja sam kuburio sa tom boljkom.
 
Ako su ti metalni nosaci na koje se srafe gumene lopatice pokrivljeni moras is ispraviti i dovesti u ispravno stanje. Obicno se krive na krajevima koji su osetljiviji. Kod nas smo dodavali upore da bi se ti presovani delovi medjusobno ojacali.
Takodje gumene lopatice moraju biti valjane. One treba da klize donjim ivicama po limu poda, a ne sam lanac.
Lanac mora biti naspanovan ali ne preterano. Kako si sam primetio najveci problem prave klipovi koji se podvlace. To se mora izbeci i spreciti ispravnoscu pomenutih delova i pravilnim natezanjem.
Sto se gornje osovine tice, hoce da puca usled pomenutih problema, ali i zbog sopstvene slabosti.
Lancanik montiran na njoj se fiksira u polozaj pomocu elasticne civije. Nevolja je u tome sto zbog toga osovina mora biti probusena, a to znaci slabljenje.
Probali smo da lancanik zavarimo, ali ni to nije valjalo jer je isto dolazilo da slabljenja strukture i samog materijala.
Resenje koje se pokazalo pouzdanim je da se lancanik uopste ne fiksira za osovinu, vec da se naprave odgovarajuci odstojnici od cevi koji se navlace na osovinu i ne dozvoljavaju lancaniku pomeranje levo desno.
Potpuno se slažem,kao da sam ja pisao
Najbolje je napraviti ne bušenu osovinu i odstojnike od cevi
novi lančanici i lanac,pravilno zategnut lanac može na sredini da se odvoji od lima elevatora 8-10 cm
obe strane osovine podjednako našpanovati
 
Pozdrav svima u ovoj temi.Potreban mi je jedan zaista strucan savet.Naime imam jedan za mene neresiv problem sa elevatorom okomusanog klipa na zmaju 222.Od pocetka sezone tri puta mi je pukla gornja osovina a dva puta donja.Imao sam s tim problema i prosle godine.Sve sam pokusao i da stegnem i da otpustim lanac i nista.Imam i onu lamelu sto prokliza ali kad je podmazem ne mogu da radim jel non stop staje a kad je suva puca osovina.Primetio sam da kad god stane elevator klip se podvuce pod lopaticu i smakne lanac sa gornje osovine.U padini su mi navodno rekli da bi mozda trebalo lanac da promenim posto je sve na elevatoru novo samo lanac ne,kao navodno mozda je istegljen.E sad nije meni zao 100 evra ako je sigurno to,pa bi mi najkorisniji bio savetnekog ko je imao isti problem.Hvala unapred.
Od cega su te osovine kad ih tako lomi...meni kolko puta zaglavi klip na dnu elevatora,pa nista,kvacilo odradi posao i to je to.Dobro kod mene je 221,krace su osovine.Otpusti ti to kvacilo malo,ono je tu da spreci bas takva sra..,a i menjaj lanac,mozda je izgubio korak.
 
Ljudi ne mogu da vam opisem koliko sam vam zahvalan na svim tim informacijama ali od svega toga samo nisam probao nov lanac.Probao sam i da usporavam na manji zupcanik,detaljno pregledao da ne kaci negde,spanujem ga tako da kad povucem lanac razmak bude otprilike 10 cm,osovinu strogo pazim da su obe strane jednako naspanovane,i opet kubura.U ponedeljak idem u padinu da uzmem osovine i nov lanac,lancanici su novi,a jedan kolega mi je rekao da u ceneju ima jedan sto pravi te gumene lopatice i to prave tacno klize skroz do lima tako da nemoze klip da se podvuce i ako to ne uspe slobodno moze da ide na prodaju pa nek se malo rumuni pate sa njim,a bice mi zao da se odvojim od njega posto jako lepo radi i lako ide.Ja ga vec dve godine vucem sa vladimircem i obrao sam sa njim oko 150 lanaca ali otom potom.Hvala jos jednom i kad odradim to sve javljam kako ide,poz.
 
Jbg da si blizi danas je u Backoj Topoli vasar,a prosli vasar je bilo 3-4 osovine od tarupa od K2 kod brace iz Vajske!
 
koelge hitno mi treba pomoc. na zmaju 214 mi drugi put kida reduktor. tezi da ide ka gore i tako prednje dvije uske je pocupo. jel postoji nekakav problem(uzrok) ili je jednostavno dotrajalost i nestrucno rukovanje?
 
I meni deluje da je farban po natpisima na bunkeru,a i na elevatoru nema znak.Mozda je samo bio izbledeo,pa je zato farban,ne mora da znaci da je los.Pregledaj,pa ces videti kakav je.
 
Bunker nije od 224 što se tiče nalepnica na bunkeru one ne stoje tako, možda su se odlepile pa je gazda nalepio šta je našao, teško je ovako sa slike reći da li je farban.
 
Kako kida reduktor? Pretpostavljam da nesto nije u redu sa dvorednim lancom i lancanicima na kraju kardanskog vratila.
 
Nazad
Vrh