Zmaj berači kukuruza

gde ima najjeftinije zupcanik za ubrzanje za 214 i koji se menja gornji mislim da je tako samo proveravam i sa koliko zuba se najbolje pokazao
 
@Saleso ja sam na 213 gornji stavio od 23 zuba i mislim da fizički veći nebi mogao da stane a kupio sam ga u Kisaču u firmi Alzmetal čovek ima sve lančanike za berače samo kažeš koji ti treba
 
To se obicno radi kad traktor ima 1000 obr/min kardana, pa se onda prebaci berac na 720, pa mozde da ga vuce traktor (ako ima dovoljno snage) na oko 1400-1600 obr/min. motora.
Ako je na 540 i traktor i berac, treba veci broj motora, da bi postigao dovoljan obrtaj beraca.
Ako je berac na 540 a traktor na 1000 motor (bi trebalo da) radi na malim obrtajima - to ne godi traktoru. Ako se povecava obrtaj motora, raspadose berac.
Zato je ovo najbolja varijanat: berac na 720, a traktor na 1000, pa motor moze da radi na 1400-1500-1600 (sto je optimalno i za traktor (motor) i za berac).

Auu sta ti sve napisa a mene interesuje samo jedno kako i gde podesiti berac ako je broj obrtaja kardana na traktoru 720.
Kad sam kupio traktor bio je fabricki valjda na 540 posle je jedan majstor izvadio neki zupcanik i ubacio neku duzu osovinu kardansku valjda i tim je valjda povecana brzina obrtaja e sad me zanima kakva podesavanja treba odraditi na beracu?
 
Auu sta ti sve napisa a mene interesuje samo jedno kako i gde podesiti berac ako je broj obrtaja kardana na traktoru 720.
Kad sam kupio traktor bio je fabricki valjda na 540 posle je jedan majstor izvadio neki zupcanik i ubacio neku duzu osovinu kardansku valjda i tim je valjda povecana brzina obrtaja e sad me zanima kakva podesavanja treba odraditi na beracu?
kada je kardan u gornjoj osovini na gornjem zupcaniku berac sporije vrti ,cim prebacite kardan na donji zupcanik berac vrti mnogo brze ,tj. gonji je 540o/min. a donji 720o/min.
 
Auu sta ti sve napisa a mene interesuje samo jedno kako i gde podesiti berac ako je broj obrtaja kardana na traktoru 720.
Kad sam kupio traktor bio je fabricki valjda na 540 posle je jedan majstor izvadio neki zupcanik i ubacio neku duzu osovinu kardansku valjda i tim je valjda povecana brzina obrtaja e sad me zanima kakva podesavanja treba odraditi na beracu?

Ali ako traktor ima dovoljno snage bas i ne treba nista preraditi. Nek' ostane berac na 540, a traktor moze da postize 540 sa manje obrtaja motora.
 
Kuciste od osovine od komusaljki.
Da li je ovakvo i kod ostalih zmajeva beraca?
img2151.jpg

Inace je od k2.
 
Nije 222 drukcije ima i komušački valjci su iste duzine al kraj osovinice onaj kod malog elevatora na 222 je kraci i ide duplo kraca kajla, imam k2 berač za dijelove, i neki dan htio zamjenit jedan gumeni valjak kad ono prc, kraj taj mi ne pase, i na kraju izmjenio gume !
 
Nije isto kuciste drugacijeg su oblika jer na K2 je osovina 25mm,a kod 22x je 30mm. Mi kada smo imali K2 to nam se bilo razjelo pa je otac piksnovao na strugu i tako je radio,a verujem da i dan danas radi tako.
 
Imam jedan problem na Z-222, nikad mi se to nije desilo, naprjed na valjcima, (oklagijama) "ivica" valjaka skroz gore do reduktora mi dodirne jedna drugu i to mi lupka al samo na jednom redu, gledo sam svasta al ne kuzim kako i sta da napravim, oke sve radi al lupka stalno, evo upravo obro 2 reda na duzini 500m dovezo si to kuci normalno bere i raadi kako rjesit to jel imo ko takav problem ? :sta:
 
Verovatno su ti zubčanici na valjcima dobili luft na kajlovima pa sad ugao sprezanja nije dobar...
moraš skinut valjke...
Skido danas, lufta ima svugdje po "malo", ali na šeskantu onom sto tjera te valjke najvise zupcanik se pomjera, ni sam ne znam šta da sada radim, na kajlama nema lufta izbijo sam to danas jedino tamo, vidit cu ujutro sta cu :udri:
 
Nazad
Vrh