Zmaj berači kukuruza

na 222 mi nece spustit heder dole.berac je par godina stajao vani i heder je bio maksimalno podignut i ubaceni granicnici da ne moze dole,sad sam izvuko granicnike ali nece popustit ni milimetar,odsarafio sam i crijevo od klipa ali ni mrdnit,nigdje nije povaren :sta:
 
na 222 mi nece spustit heder dole.berac je par godina stajao vani i heder je bio maksimalno podignut i ubaceni granicnici da ne moze dole,sad sam izvuko granicnike ali nece popustit ni milimetar,odsarafio sam i crijevo od klipa ali ni mrdnit,nigdje nije povaren :sta:
Onda probaj sa blazom upotrebom sile,stanes na kljunove i zaljuljaj ih gore dole moraju popusdtiti takav smo i mi problem imali pa smo ga na takav nacin odglavili!
 
Zapekle su one dve osovinice koje spajaju rudu berača sa šasijom a inače se baš tu "lomi" heder u odnosu na rudu. WD sprej i malo ozbiljniji čekić a u težoj varijanti pomaže grejanje.....
 
Vec koju sezonu imam problem sa ovim krajnjem levom gumenom valjku na zmaju k2,stavim nove gume,za pola sezone se pojedu,negde imam luft,ali nemogu da ustanovim gde.
img2143.jpg

Sta se na ovim federima steluje?Da nisu oni mozda oslabljeni?
img2145.jpg


Jel koristio ko ove agresivne ploce za valjke za k2 i kako su vam se pokazale?
img2146.jpg
 
Velike zvezde treba podesiti da potiskuju-guraju kukuruz kroz komušački sto. Takođe treba podesiti spregu valjaka kao što je Montoya napomenuo.
 
I* moj zaključak je da zvezde nerade svoj posao . Klipovi prirodnim padom prilikom rotiranja valjaka sami padaju nadole ka elevatoru koi ih nosi u bunker , *zvezde samo ubrzavaju taj proces
 
Montoja jesi li siguran da su fikni metalni valjci kod mene su fiksni gumeni a metalni se podešavaju sa tom oprugom
 
jel netko može napisati koja je dimenzija gumenih valjaka za zmaj 212, vanjski i unutrašnji promjer, kada budem uzimao da znam.....hvala
 
Montoja jesi li siguran da su fikni metalni valjci kod mene su fiksni gumeni a metalni se podešavaju sa tom oprugom
Naravno da sam siguran
Da je do zvezda verovatno bi bilo isti slučaj i sa ostalim valjcima
ovo mi deluje da je u metalnom valjku proklizala osovinica što se često i ne primeti u praznom radu berača dok u radu kasni za gumenim i onda se gume ubrzano troše
 
Ako dobro vidim kiš je napisao da je ovo 2k a on ima sistem zatezanja kao i jednoredni berači a njima je pokretan metalni valjak razlikuju se od 22x serije
@KR neznam da li je nešto bitno ali kod mene iznad tog valjka ima jedan lim koji neda klipovima da zapadnu izmedju stranice i valjka ne znam da li je to nešto bitno ali što reče Lane ne može daškodi :osmeh:
 
Opruge bi povremeno trebalo stelovati,kako se trose gumeni valjci tako ih dotezati da dobro prijanjaju na metalni i da nemogu da uhvate klip i provuku ga kroz njih.To je Kisov problem,uhvati tanji deo klipa i povuce ga a nemoze celog da ga protera i sastruze vremenom gumu.........
 
Isti ovaj problem sam imao i ja,predprosle godine zamenim gume na pola sezone izgledao ovako ko Kishove,posle dugog vremena sam nasao problem,istroseni bili drzaci opruga,oni zljebovi,pa kad je klip upao sa vrhom nadole momentalno je iskocio iz mesta osovina,problem sam resio za 20 minuta,i parce flaha i aparata za varenje.Nadam se da sam kolko tolko objasnio.
 
Kako i gde ovo uraditi a kaze:
Za prikljucivanje na traktor sa 720 o/min uraditi sledece:
-u glavnoj razvodnoj kutiji zameniti mesta zupcanicima Z1 i Z2
-na produznom vratilu postaviti lancanik (2) a na prenosni blok lancanik (1)

Gde je ta razvodna kutija i kako mogu znat dal to neko nije vec odradio?
Produzno vratilo? vidim sliku i dva zupcanika (1) i (2) ali sta sa njima,nejasna mi recenica "na produznom vratilu postaviti lancanik (2) a na prenosni blok lancanik (1)"
Sta se sa svim tim postize,koja je razlika ako su mi okretaji 720 o/min a ja ne odradim ovo podesavanje?
 
To se obicno radi kad traktor ima 1000 obr/min kardana, pa se onda prebaci berac na 720, pa mozde da ga vuce traktor (ako ima dovoljno snage) na oko 1400-1600 obr/min. motora.
Ako je na 540 i traktor i berac, treba veci broj motora, da bi postigao dovoljan obrtaj beraca.
Ako je berac na 540 a traktor na 1000 motor (bi trebalo da) radi na malim obrtajima - to ne godi traktoru. Ako se povecava obrtaj motora, raspadose berac.
Zato je ovo najbolja varijanat: berac na 720, a traktor na 1000, pa motor moze da radi na 1400-1500-1600 (sto je optimalno i za traktor (motor) i za berac).
 
Nazad
Vrh