Zmaj berači kukuruza

Razlog brzog jedenja gumica na komusackim valjcima.
img2147.jpg

Opruga koja spanuje se sva raspala.
 
Jel zna neko koli lezaj ide na kraj komusackog valjka de su zupcanici na Z214 ? Deluje mi kao 6206 samo sfericni,neko je na prethodnim stranicama rekao i oznaku,ali se nije odnosilo na 214,pa ne znam jesu isti.
Lezaj zapekao,osovina se pojela i klipovi za par jutara pojeli gumice,sad sledi ravnanje osovine,nove gumice.
 
pa i ovako trakot radi na 1500-600 obrtaja sa beracem

Zavisi kako koji... Poneki traktori i nemaju 1000 samo 540, pa onda ova modifikacija nema svrhe.
Objasnio sam za sta sluzi ta modifikacija (koja je i fabricki predvidjena).

Koji/kakav traktor/berac koristite Marko69/velja imt 540?

- - - - - - - - - -

Razlog brzog jedenja gumica na komusackim valjcima.

Opruga koja spanuje se sva raspala.

Ako drugdi' nema, ima kod Mariasa u Mol, a' mozda i blize (?).
 
533 i 540 a berac 214 s zavisi kakav je kukuruz od 2 spore do prve nacesce treca spora 1600 obrtaja a tako rade svi sa beracima u okolini
 
Jel zna neko koli lezaj ide na kraj komusackog valjka de su zupcanici na Z214 ? Deluje mi kao 6206 samo sfericni,neko je na prethodnim stranicama rekao i oznaku,ali se nije odnosilo na 214,pa ne znam jesu isti.
Lezaj zapekao,osovina se pojela i klipovi za par jutara pojeli gumice,sad sledi ravnanje osovine,nove gumice.
Lezaj je 11206 EE.
 
Druze ali ako je to 6205 obicni on mi je mali,jer imam kuci 6205 u rezrvi i mislim da je od crtala pluga. Tamo na valjku mi se cini da je 6206 po dimenzijama jer sam i 6206 tad uporedjivao,jedino sto moj nije bio sferican.
Kakva je to caura za zakljucavanje ?
 
@NA 211 i 212 imaju osovinu 25mm a 213 ima 30 mm za 214 neznam ali mislim da je nisu smanjili tako da ti ide ležaj sa 06 na kraju a koju varijantu ćeš da li sferični ili ne to je na tebi
 
Za 212 i 213 znam dimenziju sigurno zato što sam radio valjke i od jednog i od drugog samo 212 nema ležaj već piksnu kao i na metalnom valjku samo je fiksna a na 213 je ležaj 06 na gumenom a na metalnom je piksna
 
Nazad
Vrh