Zmaj berači kukuruza

Z-222 su imali razvodnik koji se kačio na blatobran traktora pa se prostim prebacivanjem(levo-desno) biralo,dal kipovanje,dal kljunovi.
 
Z-222 su imali razvodnik koji se kačio na blatobran traktora pa se prostim prebacivanjem(levo-desno) biralo,dal kipovanje,dal kljunovi.

Tako su imali neki modeli kao na slici i ti isti su imali parkirnu stopu na "kurblu".
Bilo je varijanti sa jednim hidro izvodom gde si morao ručno prebaciti brzu spojku u zavisnosti za šta ti treba dal bunker ili beračka sekcija ili parkirna stopa...kao što navodi član ratarhr :ppozdrav:
 
To je ako ne grešim na prvim serijama 222 berača.Na novijim je parkirna stopa na o ruk.Naš je bio 86-to godište i imao je razvodnik kao i manuelnu parkirnu stopu.
 
ja sam kod mene malo prepakova creva,posto je glavno crevo islo do razvodnika gde se po potrebi prebacuju creva za stopu i kljunove,prebacio sam crevo direkt na klip od kosa,adrugo sam povezao za kljunove
 
Da li je nekom možda ostalo od remonta, gumene zvezde od berača,nije bitno koliko su istrošene samo da nisu pucale,neka mi se javi na PP, treba mi jedno 10 komada.
 
Nazad
Vrh