Zmaj berači kukuruza

Probaj dosuti ulja u hidrauliku traktora!
 
Zasto bih ga rasturio na 1000o/min....? Mi beremo vec 4-5 godina sa MTZ 920 i Zmaj 224 i kardan na 1000o/min i nema nikakvih problema, samo suska.
Odlicno dok ide brao sam i ja par godina al sam odustao jel je pukla bolcna klipa na prvom cilindru,ubedjen sam da je pukla od loseg podmazivanja motora jer je radio na 1000 ili 1100obrtaja motor,nisam smeo vise da dajem gas jer berac daj neke cudne zvukove mozda je 224 druga stvar.Npr u oranju nije pukla,setvospremiranju,svim tezim radovima a na 1100o/min pukla jbg mozda je i los odlivak prekaljen al ja sam ovog misljenja.
 
Ovako, poceo sam Remont na Z-222, i sada rasuli su mi se ležajevi gore na stolu na privodnim lancima sto su kao u onim kucistima, moram izbit šesterougaonu osovinu, ali ne mogu da nadođem kako skinit one limove sto su okolo lančanika gornjih kroz njih prolaze M6 vijci sa torban glavom evo slika na koje limove mislim !
153pjww.jpg

Davno sam to skidao i nemogu se sjetit vise ovo je slika od prosle pretprošle godine, skinio sam otkidačke valjke i sve drugo ostali na stolu reduktori 2 šeskanta i ti limovi
 
Zavuci ruku pa polako odvrći jednu po jednu maticu ili iseci torban glave pa skini limove.Jeste nezgodno ali nema drugačijeg rešenja.
 
Zavuci ruku pa polako odvrći jednu po jednu maticu ili iseci torban glave pa skini limove.Jeste nezgodno ali nema drugačijeg rešenja.

Pa i da je ginekolog teško da će odvrnuti te M-6 matice :osmeh:. Najbrža i najjednostavnija varijanata da obrusi torban glave kao što kažeš i sam a za montažu novi torbani.........
 
Da li neko mozda zna imal se gde kupit onaj zupcanik sto sluzi za podizanje beraca kad se raskacuje od traktora,onaj zupcanik kad rucno podizem berac ili spustam da bih podesio visinu rude za zakacivanje odnosno raskacivanje beraca od traktora,nadam se da ste me razumeli.
 
Kameni nisam ginekolog ali mogu da pogledam. :haha: Odvrtao sam ih kada je rađen remont kukuruznog Zmajevog adaptera.Jeste nezgodno a dosta ih je dobilo brusilicu.
 
Kameni nisam ginekolog ali mogu da pogledam. :haha: Odvrtao sam ih kada je rađen remont kukuruznog Zmajevog adaptera.Jeste nezgodno a dosta ih je dobilo brusilicu.
Dovoljno se čovek napati dok navrne matice na nove torban vijke a koliko bi živaca izgubio da ih odvrće onako zarđale pa još i ne pristupačne...........::samo bes::
 
Rasturio sam sve to, poseko glave i poskido, samo osovinu od privodnih lanaca sam jedva izbio cijelo popodne sam se bakto s njom, de mi recite, dali ko od vlasnika Z-222 sadasnjih ili bivših je imo izvedeno crijevo da se ukopca na traktor da podize kljunove kod mene moze na traktor ako prebacim tamo al moram istekat bunker dal bi valjalo to kada bi tamo nadodo jos jedno zensku prikljunicu i razvuko crijevo do traktora ?
 
Nazad
Vrh