Zmaj berači kukuruza

Danas mi pukao metalni valjak u komusaljci na Zmaj214-razlog nepoznat.
Jel znate nekog ko prodaje polovne delove za berace?
u rumi na vasaru su imali ljudi iz vajske a ako ti je to daleko i ako si pronasao uzrok pucanja to moze uspesno da se resi zavarivanjem gusanom ili jos bolje srebrnom elektrodom
 
nadalj@ daleko mi je to, mozda odem u palanku 15-tog, a avaljak sam zavario, obradio mi strugar i ubacili jedno parce punog metala unutra i zavario ga prohrom elektrodom i za sad obrao tako skoro dva hektara ali se plasim da ne pukne ponovo.


RatkoPa@ Jesu labave, tj. stezao sam ih tako samo da metalni pridje uz gumeni i nisam hteo vise da natezem, a taj kukuruz sto sam brao to je od jednog dede i nema uopste krupnog korena, sve nesto sitno iz 20ari nije imao 400kg.
Nego verovatno zato sto je bio sitan koren pa njega provukao
 
Dali bi neko mogo da slika sistem vetilatora na beracu 224 ili 216s , da vidim kako je resen pogon i de je usmeren vetar
posto bi hteo da ugradim na moj 211 sa 8 kumusaljaka. ::pomoc:;
 
Dali bi neko mogo da slika sistem vetilatora na beracu 224 ili 216s , da vidim kako je resen pogon i de je usmeren vetar
posto bi hteo da ugradim na moj 211 sa 8 kumusaljaka. ::pomoc:;
Ma sta ti treba vetar,ja sam na mo ugradio od eple kombajna i ne koristim ga,nema sta da prodje na dupli sto vidi izbacio sam slike.
 
Ma sta ti treba vetar,ja sam na mo ugradio od eple kombajna i ne koristim ga,nema sta da prodje na dupli sto vidi izbacio sam slike.
kojom brzinom ti teras ja teram 2 , 3 brzinom nekad 4

- - - - - - - - - -

problem mi stvara vetar (prirodni) kada duva sa desne srane na levi onda odduva u elevator lisce
 
Sa 558 prva brza u solidnom kukuruzu trecom sporom gde je gusto i ovaj zp 677.Dok sam vozio sa fabrickim kom.stolom pa to je bilo za plakati sada mi stvata problem onaj biter sa 4 kopatice na ulaz sa beracke sekcije na kom.stolu ali nadam se dacu resiti i to.Preko 1200 ortaja u minuti ne idem jel nema potrebe i potrebno je dobro stelovanje opuga na metalnim valcima.Po mo razmisljanju kom.sto trebalo bi da stoji najmane na 12 stepeni nagiba [fabriki su na 8stepeni].
 
Evo nekoliko slika cime sam se zanimao zadnjih 20-ak dana.

Spustanje Zmaja 212 popularne Rode:
148zvhy.jpg

Rastavljanje:
351ub76.jpg

4hqo4.jpg

Pa onda sastavljanje:
9zvfjo.jpg

2va00gh.jpg

27ys0z.jpg

k49hxh.jpg

I na kraju:
ic3cxz.jpg

2zo9klu.jpg
 
videcu da slikam ventilator sutra na 224 zmaju. vec dva dana ga sredjujemo jeb... ga konstruktor. popucali lezajevi na sestougaonoj osovini a kucista povaditi da se ubijes. sve skoro rastavili. glupih resenja more. ventilator dobija pogon preko kaisa sa donje remenice koju pogoni dvoredi lanac. vetar se usmerava na rucici pored koja upravlja klapnom i usmerava vazduh gde hoces vise , gore ili dole na par stepeni. ceo cirkus smo imali sa remenjem danas .nikako duzine uklopiti .neko je pre menjao i nisu dobre mere a ovi sad remeni bolje da nepricam. dva ista od istog proizvodjaca razlika u bar 5 cm. dal ko zna tacnu dimenziju remena za pogon sestougaone osovine .za pogon ulaznih lanaca i puzeva . stavili smo 1812-22 LI ali je do kraja spaner.
 
mogu pogledat sutra oznaku kaiševa
što se tiče kućišta pogona privodnih lanaca na 224 to se ne skida,menjaju se ležajevi na licu mesta u suprotnom šarafanja koliko voliš....
 
morao sam sve skidati jer su osovine sestougaone zardjale i to dobro. jedva smo izbili i kad sam skinuo i ocistio smirglom koliko se moglo. postoji mogucnost da popucaju kucista od izbijanja a nisam hteo reskirati. a propadala sarovina i smece izmedju limova i ceo prostor oko osovina pun. kad su sa lezajeva zastite pospadale i puni zrna kukuruza lezajevi bili.da su malo tvrdja zrna moglo je se na njima vrteti.nezna ni drug ko je sredjivao jednom berac ali dosta stvari nije kako treba pogotovu remenje. nasledio ga ove godine pa odmah zezancije celo vreme
 
to je problem kod 224 propada dosta đubreta iznad lima koji poklapa kućišta
ako se ne čisti iole redovno zna da napuni đubreta da zaglavi i reduktore,stradaju ležajevi...
ja sam namestio gumu između redova i dosta je smanjilo tako da jednom u par dana izgrnem trlog
 
Ja sam na 222 vadio komplet sestougaonu ososvinu sa kucistima napolje ali kad sam vracao prvo sam postavio kucista u rukom gurnuo osovinu,pre 7,8 god.Jel ima neko da proda gumu 12,5,18 moze i celava samo da nije popucala!
 
razlika je 222 i 224 . kod 222 je mnogo bolje reseno sto se tice remonta.on se lomi kod tarupa kad se spusta i dize a 224 se lomi samo na kljunovima pa ima dodatne komplikacije .i ima 2 osovine sestougaone koje se na polovini sastavljaju a 222 jednu po celoj duzini. taj lim i jeste problem i to moram resiti za sledecu sezonu dodatnim limom ili trakom gume. bas je bedno reseno
 
Imam jedan problemcic otislo mi kuciste tarupa na zmaju 222 zamenuo sam kuciste stavio nov lezaj osovina dobra tesko je lezaj naisao,i sad u radu hoce da se ugreje vise od onog lezaja na kom je remenica,i kao da se cuje bruji u radu ali se ne pregreva!E sad dali je sve to napasovano pa dok ne legne ne znam sta mislite???
 
nema tu šta da legne,jel se okreće lako rukom

koliko je zazora između osovine i kućišta
koliko ti je kućište ukošeno u odnosu na tarup,dal ne češe ivica kućišta od osovinu
 
Okrece se rukom lako nema nikakvog cesanja kucista,ni otpora pri ugradnji kuciste je lepo leglo na one cetiri rupe ni daleko ni preblizu bas kako treba to sam probavao spustim nakucam pa podignem i tako dok nisam dobilo dobro naleganje bas iz razloga da ne bi srafovi nategli kuciste.
 
Nazad
Vrh