Zmaj berači kukuruza

Moze li mi neko reci tacnu visinu zmaj 214(visoki bunker) beraca i zmaj 222?
 
zmaj nad zmajevima
57a42b278736414.jpg
[/URL] [/IMG]
utorak popodne dan kad je se najteže bralo,u vidokrugu samo moj berač :osmeh:
zvezde izbace neverovtno koliko lista i krša
slika sa dužine od 250m
34d5f3278736374.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Ja sa tim nemam problema.Ustanem ujutro,popijem kafu,doruckujem i oko pola 9 krecem u berbu pa dok ne zavrsim.Ove godine sam najvise kod trojice gazda brao za dan a prethodnih godina i kod vise njih ali smanjio se obim posla.Vuku se prikolice sa klipom a u ataru se slabo odvadjava. :sta:
 
ja vozim od 4h do 4-5h popodne zavisi od pracele bude isto tako komusine kao na slici, cistim svaki drugi krug.Tada cistim i dole kod levatora gde skuplja zrna ima neki otvor bude ljustika. Imam zvezde za suvo su extra samo malo ujutru oce da namotaju oko sebe i to necistim vec kada dodjem kuci posecem nozem i za sutra su opet ciste. Svaki drugi krug takodje cistim i dole kod levatora gde skuplja zrna ima neki otvor bude ljustika.
 
Jel su te zvezde sto montirate iznad valjaka zaista tako dobre ?...jeste berac nazad sav od lisca ali jel to bas one izbace ili valjkovi?
I moj berac koji nema te zvezde nazad bude sav prekriven liscem i samo valjci se vide,bitno je samo da su komusacki valjci dobri i nema problema sa gusenjem,bar je tako kod mene.
 
druže nisam ni ja imao problem sa gušenjem
kada je suvo i ulazi dosta lista i ostalog krša u komušački deo zvezde veći deo toga skinu sa malog elevatora deo guraju ka eliminatorski valjcima a deo same izbace..
druga stvar,u lošim uslovima branja vetar mi je morao biti visoko usmeren ka otvoru a sad ga oborim na dole...
dobije se čistiji kukuruz a nema mnogo primesa u košu jer zvezde i bočna lopatica odrađuju posao eliminacije primesa i uz slabiji vetar
 
Ja sam mislio da ubacujete te zvezde zbog prevencije zagusenja na komusackom stolu :) ::namigivanje::
Citao sam ovde u temi da su neki ubacivali zbog gusenja kad rade u podne.
Sto se tice primesa u bunkeru imam i ja problema sa tim kad teram brze , znaci vecina klipova je oljusteno ali zna da ima dosta praznih suska ubacenih u bunker i nije mi jasno bas kako ubaci te suske a oljusti klip ?
 
koji berač imaš?
pa na 222 i ubacuju kao prevenciju zagušenja a na 223 i 224 ona "mlatilica" je dovoljna za sprečavanje zagušenja a zvezde doprinose čistijem kukuruzu u bunkeru
 
221 ...Imao sam problema sa zagusenjem pre 2 godine kad su komusacki valjci bili veoma losi,prosle godine kad smo stavili nove gume uopste nemam problema sa gusenjem i jedini problem ako teram brze jeste te suske u bunkeru.
 
zato što uopće nema tarup.......skinut je......to ću rješiti do slijedeće godine.......
 
Nazad
Vrh