Zmaj berači kukuruza

To je kod njih slaba tačka.Ja sam imao jedan kompletan za rezervu.Dao sam ga uz berač kada sam ga prodao.
 
Mene isto zanima kako to funkcionise, ne radi ugradnje vec cisto iz nekog hobija cega vec, volim da "majstorisem". Odakle dobija pogon, sa standard remenice ili se izvlaci kao na zmajevima za krunjenje sa nekih lancanika? Inace moj je neki budzen tarup, tezak je jako i lose podmazivanje pa ga svaku drugu sezonu skidam, otkivam nozeve, i menjam lezajeve. Prosle godine sam ubacio neke semeringe jer mi mast nije ulazila u lezaj vec odmah napolje, muka bila podmazivati. Obere oko 50kj po sezoni.

A zanima me i kako se steluje lanac velikog levatora z222, bio sam ga remontovao i puknu mi osovine(to mi je i jedini kvar za dve sezone), kazu da je od nategnutog lanca. Ja sam to odokativno nastelovao, povucem ga rukom vidim odvaja se od lima na kom klizi i tako radio malo i pukle mi obe. Donja i gornja, steta je 3000din +put do Futoga al izgubih ceo dan.
 
Poslednja izmena:
Ja bih rekao po prezimenu al nisam bio siguran da si iz Radicevica, sad slabo dolazim pre sam kao mali visio tu kod vas. Imas ugradjenu secku? Montoya moj je sa 2 lezaja.
 
Kako si zadovoljan poslom sto uradi? Ide sestougaona osovina 27mm, kucista od berackih valjaka tako sam skontao, video sam na vasaru izlozeno bilo,a pogon odakle je?
 
idem da slikam
abbz.jpg

t58f.jpg

1va2.jpg

lepx.jpg

t7nz.jpg

92lf.jpg
 
Poslednja izmena:
Sto rece kolega sale ratar ne moze secka da usitni kao tarup,ja sam pre neki dan brao pored njive kuju je radio berac sa seckom ima jako puno stapova od stabljike a tarup je celu izlomi naravno kad je sve u redu.Ja sam imao muke sa zmajem 222 kod mene je lak tarup i imt 560 od kad sam kupio belarusa 820 nemam nukakvih problema.Ugradnja cecke kosta 650 pitao sam kad mi je otislo kuciste na tarupu po meni ipak je puno,NE za one koji berac vuku sa traktorom od 60ks,njima ce biti puno lakse ja sam kupio novo kuciste nov lezaj oko 6 000din i teraj dalje.Po meni lak tarup se da lako srediti navari se osovina obradi se na strugu kupe se nova kucisa novi kvalitetniji lezajevi i sa 150 do 200e mirni ste 10ak sezona sigurno uz naravno kvalitetnu mast i redovno podmazianje i ostrenje nozeva.A brzina je relativna jer komusacki sto ne moze da odradi kvalitetno komusanje klipova ako klipovi ulaze velikom brzinom ovo kazem za 222rm,moze brze da ide ali ne da cisto bere.
 
Hteo sam cisto da vidim kako to izgleda,zanimalo me je, pogon prvenstveno, hvala kolegi za slike. Ostace tarup sigurno,a kao sto grunt kaze zavisi od komusackog stola,ja ove sezone zagusio berac na njemu, vozim zetor 6211 i teram 4 spori ide sve napred proguta reko super kad ono nabilo nazad na stolu klipova,bio dobar kukuruz, brzo zam primetio pa nije mnogo nabilo al zagusilo je. A kad mi se zuri kuci a vec bude suvo, popodnevni casovi onda 4 isto i samo gas :osmeh: u prikolici pored kukuruza i mnogo mnogo oljustenih ljustika, valda ne stigne da izbaci napolje pa odnese u bunker.
 
Kolega Ssurla potrebno je samo jos da stavite neki lim ispod lanca malog sto pokrece secku, moj kolega jedan je imao problema sa njim pa ga je zastitio odozdo i sa strane, nabaca svasta na njega i kaze da se grejao i ukrucivao cesto, sad vise nema problema.
 
Gledam nesto oglase beraca i naletim na zmaja 214 i vidim slika je poznata, kad ono moj berac se prodaje.
Evo linka http://www.polovniautomobili.com/oglas3938863/zmaj_214/

A ovo je slika koju je prethodni vlasnik iz Hrtkovca stavio u oglase i ja je imam u kompu sacuvao sam je.
Zovem lika koji prodaje berac kaze da je prodat i nije hteo da me saslusa prekinuo vezu, pokusao sam par puta da ga pozovem, ali mi je poslao poruku da ga vise ne zovem.
Ne mogu da verujem sta sve ljudi rade, zato sam prijavio oglas i videcu sve oglase koje je on postavio
 
Navlakuša.Ja sam nalazio moju vučnu tanjiraču u oglasu.Zovem čoveka on se pravi blesav navodno to je njegova i on je remontovao.Šta sve neće raditi.Inače ako nekome treba berač Zmaj 216 od prvog vlasnika neka se javi.
 
Nazad
Vrh