Zmaj berači kukuruza

Danas smo ga najeb...,obrao 2,5 k.j i dosao kuci,upalilo se kuciste i istopila se osovina na tarupu!Skinuli dole,a ono sacuvaj Boze!Moram sutra ici u Padinu da vidim da li majstori mogu daiseku staru posto je neupotrebljiva, navare i obrade novu,ako ne,neki polovan tarup moram da nadjem...Mada mislim da se moze uraditi,slikacu sutra!Ostalo mi jos 2,5 k.j za ovu godinu da oberem i baksuz...U pitanju je Zmaj 223
 
Hoce to tako pred kraj nekih poslova da se pokvari nesto ::lose::...sad pred kraj berbe ostalo mi pola kj,spadne mi lanac elevatorski sa lancanika i napuni mi se klipovima cela komusaljka :D
Inace isti slucaj smo mi davno imali na 221 pre nekih 9 godina,tad smo vukli berac s imt 560...crko lezaj do tocka,sve se zivo istopilo i pao taj kraj tarupa na zemlju i tek tada je radnik skontao i stao :D...a za beracem pocela vatra da gori :udri:
 
Ja sam imao taj problem sa lezajem i kad sam video da je vreliji nego obicno gas kuci,kad ono okrenuo u kucistu novo kuciste nov lezaj i gas teraj dalje inace tarup mazem posle svakog obranog jutra samo dva stiska mazalice onako dok se pije pivo a masina odmara:haha:
 
ja ih mažem posle 5-6 hektara i nijednom mi nije zakucao
sad pred sezonu jedan sam zamenuo do remenice koji je došao na beraču,verovatno je prethodni vlasnik menjao jer vidim da je novo kućište....
nije crko al iz predostrožnje jer nije ulivao poverenje...
 
Odnet tarup kod majstora,sutra ako da Bog ce da ga urade i montaza!Podmazujem i ja u sezoni svako vece,tarup pod obavezno ali sve ima svoj vek trajanja.Moja greska je sto sam osetio miris i video da se greje a obisao sam jos 2 kruga bila prikolica prazna,da sam odmah otisao mozda bi bio samo lezaj,ovako je i osovina stradala!
 
A jel na tom 223 ne moze da se tarup isljkuci?
Da se remen skine,kao kod k2?
Da si ga iskljucio,izokrecao i onda da si otisao kuci.
Neznam,pitam!
 
Ako je 223 slican ko 222, onda je lakse da se skine lanac , jer je spolja, a kajs negde unutra sakriven od svih.

Kad krene baksuz, to je da poludis. Al opet nece masina da se pokvari u supi, nego na sred njive, takav je ovaj nas posao
 
Kada stoji neće se sigurno pokvariti.Ove godine gluposti i kvarova koliko hoćeš.Da li da organizujemo neko grupno kandrljanje ciganki da razbijemo maler. :osmeh:
 
I mi smo danas imali kvar koji nas kosta 2 dana stajanja na 222, blizimo se također kraju beremo vec 2 godine da ni najmanji kvar nismo imali a skinemo od 50-70 kj svake godine i danas odjdenom pocelo nešta udarat taman zavrsio krig iskipam imma sta i vidit, na onom velikom reduktoru glavnom di je spojen kardan raspo se jedan ležaj tj. ispuco cijeli ulje se toliko zagrijalo da nisam smio reduktor dirnit, sreća ni jedan zupčanik ni osovina nisu stradali, naručio odmah sve nove ležajeve za reduktor komplet a stic ce mi tek prekosutra, i da pitam nesta kakvo ulje se inače sipa u te reduktore kako sam cuo da se stavlja i totmast s uljem ? :sta:
 
Slom živaca sam dobio kad sam vidio šta je, pa nisam znao da je na onom vijku di je kljuc 24 sto ide kroz glavu kardana u osovinu reduktora kontra navoj pola dana ga popušto bez uspjeha i sjetim se da bi moglo kontra bit kad je, i onda povadio sve popiso naručio, najgore mi je što radim uslugu jednom kolegi moram mu nabrat 7 zmajevki a danas jednu nabro i crklo mi to, a trebo sam do prekosutra to zavrsit -.-
Hvala usut cu tako onda, jedno pitanje sada koliko se sipa ulja da bude pun reduktor ili ?
 
I mi smo danas imali kvar koji nas kosta 2 dana stajanja na 222, blizimo se također kraju beremo vec 2 godine da ni najmanji kvar nismo imali a skinemo od 50-70 kj svake godine i danas odjdenom pocelo nešta udarat taman zavrsio krig iskipam imma sta i vidit, na onom velikom reduktoru glavnom di je spojen kardan raspo se jedan ležaj tj. ispuco cijeli ulje se toliko zagrijalo da nisam smio reduktor dirnit, sreća ni jedan zupčanik ni osovina nisu stradali, naručio odmah sve nove ležajeve za reduktor komplet a stic ce mi tek prekosutra, i da pitam nesta kakvo ulje se inače sipa u te reduktore kako sam cuo da se stavlja i totmast s uljem ? :sta:
jel oštećeno kućište reduktora
ja obavezno svake 3-4 god. menjam ta dva ležaja 6209
 
skroz desno tamo di je onaj okrugli poklopac povukla se crta prije nije bila siguran sam dužine jedno 3 cm, i odmah lokalnog tokara dovezo kaze gusanih elektroda da donesem i da ce ga zavarit fino izvana za svaki slucaj da ne curi, ja ih nikad nisam vadio pise na njima Yugoslavia IKL cini mi se 6209, uzeo sam oba 6209, i onaj 3307, i 6009 !
 
mi to jos nijednom nismo rasturali,na 222,jedino ako otac nije krisom a prvi smo vlasnici beraca
 
Nazad
Vrh