Zmaj berači kukuruza

Vico nemoj zameriti ali ti si prvi covek koji je rekao da rakovica trosi manje od bilo koje masine, bez veze je zakljucak ne zameri nesto.
 
nisam rekao da trosi manje od bilo koje masine. berac je kacen kod drugara za imt567 i potrosio 35L za 1ha doduse jako dobrih kukuruza. da nisam bio tu nebih verovao da moze toliko potrositi. rakovica je jako dobra isto je drugarova i imala problem sa rucicom hidraulike sto ide za berac. kad smo to otkonili nju smo zakacili i potrosnja oko 20 L po 1Ha.drasticno manja od 567. e to sam rekao .
 
@blaz

I moj 577 je isto toliko goriva trosio dok sam brao sa 222 RPM. U dobrom kukuruzu 3. spora 1500-1700o/min motora i samo pici-uvek sam brao 1kj za 2h kad sam tako brao. Lose kukuruze sam samo jednom brao usluzno ali je mala povrsina bila i nije me interesovala potrosnja.

Brali smo u istoj njivi komsija sa R65 i 222 sa teskim tarupom i ja sa mojom kombinacijom. Rakovica nije mogla brze od 2. spore i to je malko sporije od 3. spore na 577. Potrosnja nije merena.

Da li neko zna dimenzije remenja za pogon tarupa i za pogon berackog dela sa glavnog reduktora za K2? Hocemo da osposobimo drugarov K2 da oberemo par jutara.
 
Jel razmisljao neko dali bi mogla da se ugradi secka stabljike kao sto je na kombajnima za vrsidbu kukuruza na zmaja 222rm,da se izbaci njegov tarup a da je ovo ugradi dali uopste postoji takva mogucnost?:sta:
 
Trebalo bi da može da se ugradi.Dok smo imali 222 razmišljano je u tom pravcu ali nije urađeno jer je berač prodat.
 
Grunt ja sam pomagao komsiji da ugradi secku na 223, lepo radi a kostala ga je 600E. Nisam slikao da pokazem, zaboravio sam ali se lako stavlja za jedan dan.
 
Mogu da se ugrade secke ima covek u Adi pravi bas za berace prosto uradjeno na nosacima od U profila i samo se pricvrsti na mesto tarupa.Imam letku njinu u radionici pa cu postaviti br samo da je nadjem!

- - - - - - - - - -

Hmetal-ada, Janos Hajagos, S.Kovacevica22 063/80-75-689 www.hmetal-ada.com
 
I ja sam gledao secku kod njega ali 600 evrica mi puno, bar dok mi je tarup dobar.

Nidzo kako radi secka kod komsije? Jel lakse traktoru nego sa obicnim tarupom?
 
I kod mene ista priča,dok radi ne menjam,bilo malo problema sa ležajima prošle godine stavio Timken i sad je ok.
Po meni bi trebalo da je mnogo lakše branje sa sečkom umesto tarupa i naravno manja potrošnja traktora ali čekamo odgovor iz prve ruke kolege @nsnidza
 
Dimenzija remena pogona tarupa Zmaj K2
2614de278383694.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Koliko sam ja vodeo radi super, po meni isto kao tarup, on je morao da je stavi zato sto vuce sa 560 i kaze da je spor pa ce da proba sa seckom da vidi da li ce ici lakse, i ide lakse, nije hteo da radi generalnu traktora pa je malo slabiji, samo zbog toga, inace tarup sa beraca ja mislim da prodaje ako nekom treba, mislim da je laki tarup ko kod mene.
 
A koliko usitni kukuruzovinu sa sečkom, ja verujem da tarup bolje usitni kukuruzovinu a to je veoma bitno zbog zaoravanja i procesa trulenja.
 
pa uz osovinu trebaju i lezajevi i kuciste i nozevi,pa onda porediti
mi smo prosle godine kupili 650e je bila ili bio , tako da sad imam osovinu ako nekom treba
 
Ipak je zmaj 222rm zakon ili neka zlatna sredina (по мени)kad je sredjen i kad mu sve das samo kvalitetna mast za podmazivanje i jak traktor nema da stane ima i boljih i losijih ali po meni jedan od boljih evo gasiram po ceo dan vec danima od jutra do mraka nije stucnouradio sam blizu 50kj,lepih njiva i kojekakvih vukojebina da prostite:haha:
 
Imao sam 221,224 i 222rpm,ali K2 ne bi menjao ni za pet 222.
Zasto?!
Ustanem ujutru doruckujem i idem da berem ko covek danju, na zmajevki nema 5 korpi ljustika ko ne veruje neka dodje pa ce videti.
 
Nazad
Vrh