Zmaj berači kukuruza

Imam jedno pitanje,mozda neko zna : Koliko ima tipova z-222 ? Ima 222 S , ima 222 RM, ima 222 RPM ? U cemu su razlike? ...mozda je neko vec pisao al ne citaju mi se 145 stranice
 
Poslednja izmena:
Један уважени члан је данас био вредан. Имао је посету, а и прилика је да се прикаже како је ''помогао'' комушаљки''.

img00009.jpg

img00010.jpg
 
Da li je neko menjao osovinu na kojoj se nalaze remenice koje pokrecu komusacki sto i ventilator,kao i jos dva lancanika od kojih je jedan dupli?U pitanju je Zmaj 224. Naime,problem je u tome sto je osovina koju sam skinuo je dugacka 265mm,a nova u Termometalu je 248mm.(Tako mi rece prodavac,trenutno nemaju na stanju..) Sta raditi u ovom slucaju..?
 
Imam jedno pitanje,mozda neko zna : Koliko ima tipova z-222 ? Ima 222 S , ima 222 RM, ima 222 RPM ? U cemu su razlike? ...mozda je neko vec pisao al ne citaju mi se 145 stranice
Pogon levatora za klipove,hidraulicno dizanje guskova~bunkera~iz traktora,azotne bombe za amortizaciju guskova inace sve isto,pucju svi na bunkeru.......
 
Zeleo bih da se zahvalim svim kolegama sto su mi pomogli oko ubrzanja, tj. usporenja beraca, vec par dana berem razne kukuruze i prezadovoljan sam, rus je hladan skroz i idem dosta brzo, samo nekako mi mala potrosnja, jos nisam izmerio tacno ali cini mi se oko 35l za 4 kj na dva mesta. Kad izmerim tacno napisacu, ovo je otprilike moje procene.
 
Zeleo bih da se zahvalim svim kolegama sto su mi pomogli oko ubrzanja, tj. usporenja beraca, vec par dana berem razne kukuruze i prezadovoljan sam, rus je hladan skroz i idem dosta brzo, samo nekako mi mala potrosnja, jos nisam izmerio tacno ali cini mi se oko 35l za 4 kj na dva mesta. Kad izmerim tacno napisacu, ovo je otprilike moje procene.
ako ti je mala potrosnja podelicemo visak:haha:. mi smo radili sa imt567 koji je potrosio oko 35L na 1ha. spori kardan zdere a usporen na nancima bio. mnogo znaci usaglasiti ga sa traktorom samo u nasem slucaju tek ce se osetiti kad se zameni osovina i ubrzamo remenicu. ovako pun gas stalno.
 
35 litara????

meni 533 potroši 8-10 litara......u 2 sporoj ako radi.....iako bi još trebao ubrzati berač, da radi na manjim obrtajima........
 
Neko ce da kaze da sam bezobrazan i sto neprelistam unazad al meni je informacija hitana,dal neko zna broj lezaja za tarup na zmaja 222 ? U pitanju je tarup bez tegova na dva lezaja.
Trebalo bi da je 22210 oznaka lezaja.

@nsnidza
To je taman potrosnja dobra. Ja sam toliko isto trosio sa IMT 585 i 223. Traktor je imao brzi kardan pa sam brao na 1500 obrtaja motora, milina za raditi. Sad berem sa 565 a on ima redovan kardan 540 obrtaja i cepam ga na 2000 obrtaja ceo dan. Potrosi goriva i goriva........
 
Neko ce da kaze da sam bezobrazan i sto neprelistam unazad al meni je informacija hitana,dal neko zna broj lezaja za tarup na zmaja 222 ? U pitanju je tarup bez tegova na dva lezaja.

Tačno je kako je napisano da je 22210 samo u nastavku ima oznaku W33 što znači da ima kanal za podmazivanje i tri otvora u tom kanalu.
 
Trebalo bi da je 22210 oznaka lezaja.

@nsnidza
To je taman potrosnja dobra. Ja sam toliko isto trosio sa IMT 585 i 223. Traktor je imao brzi kardan pa sam brao na 1500 obrtaja motora, milina za raditi. Sad berem sa 565 a on ima redovan kardan 540 obrtaja i cepam ga na 2000 obrtaja ceo dan. Potrosi goriva i goriva........

jedan kod mene je sa zetorom od 70tak ks vukao 222, cjeli dan nije radio i ode rezervoar goriva, parkirao u dvorište, htio pretjerati traktor, nije krenuo, ugasi se, nema goriva......kasnije prodao berač, jer traktor puno troši s njim......ja nisam vjerovao da tako može puno potrošiti........i ovo mi je puno što čitam......

ovo što sam naveo za fergusona se odnosi na jutro, a ne na hektar....

rusom sam vukao 2 reda berač, mtz 82.....i nije puno potrošio, možda zato što prošle godine nije bio dobar kukuruz kao ove godine, pa se moglo puno brže voziti.......
 
Evo danas merio potrošnju u branju na 4 jutara u dve parcele po 2 jutara potrošnja 35lit ovog zelenog gasnog ulja sa potrošnja merena napunio kući i ponovo kući napunio tako da je i put uračunat parcele su na nekih 3-4km od sela sa beračem Zmaj 224 i vučem sa mahindrom. Kolko brzo ide u branju ne znam jer ne mogu da nađem tabelu brzine.
 
znaci dosta kad je brzi kardan. kad radi na 1600 i 2000 obrtaja motor razlika je drasticna u potrosnji. ali ovaj imt567 stvarno trosi. u ekstra je stanju sve fabricko ali takav je od prvog dana.sad smo zakacili rajku 65 i malo ubrzali na lancima berac 224 i dosta manje potrosi.oko 20L po ha. ali njena druga spora je brza i na 1800 obrtaja radi
 
Nazad
Vrh