Zmaj berači kukuruza

Pa to hocu da proverim koji zipcanik ide na koju stranu da nije neko pre mene usporio berac, samo sto sam se lose izrazio, hteo bih sutra da probam da ga usporim pa da ne skidam dva puta.
 
Ako je na glavnom vratilu, na kom je kardan, veci zupcanik onda je berac namesten za 540 obrtaja kardana. Ako je na tom mestu manji onda je podesen za brzinu kardana od 720 obrtaja cini mi se.
 
U ovom katalogu sto je nsnidza postavio strana 9 slika razvodne kutije, zupcanici pod brojem 26 i 27.
 
MONTOYA namestio sam onaj patent na beracu ali bez onih zastitnih limova sto si ti stavio i usmerivaca za izbacivanje kako tebi radi meni hoce ako duva vetar na berac prema traktoru da nabaciva napred ostatke ovako sve radi super ne gusi samo me to interesuje dal da pravim ili ne ,i kako radi kad je vlazno
 
moraš namestiti zaštitne limove...
i ja sam vozio dva dana bez njih i isto tako baca svuda i napred i na vetar,svud gde netreba...
kad je vlažno i nema šta da radi jer nema lista i ostalog krša
mada mislim da više znači na 222 nego na 224
 
Moze li neko da mi kaze koja dva zupcanika se menjaju mesta da se ubrza berac 222 na ovom katalogu.http://www.mediafire.com/view/?p8w5c1a3ccyp2j5
ja sam danas upravo otvarao reduktor da vidim odnos zupcanika .na 540 obrtaja zupcanik na osovini kardana je 23 zuba a gonjeni 20zuba. znaci ubrzan je. ako je obrnuto onda je usporen. ima tablica [nalepnica] na reduktoru koja objasnjava prenos. ima jos neka opcija sa cini mi se 13 i 15 zuba. ali da bi to video moras kardan skinuti i spojku i deklo pa tek onda videti. a ostalo smo ubrzali na lancima .tu smo dobili dosta na ubrzavanju.
 
moraš namestiti zaštitne limove...
i ja sam vozio dva dana bez njih i isto tako baca svuda i napred i na vetar,svud gde netreba...
kad je vlažno i nema šta da radi jer nema lista i ostalog krša
mada mislim da više znači na 222 nego na 224
moj je 222 moram opraviti nabaca mi svuda po kombajnu bijim se negde ce se nesto ugrejati pa ce se nedaj boze zapaliti
 
Ja sam prošle sezone montirao patent na moj 222 i preporodio sam se kada je kukuruz suv i sa previše lista,a što se tiče zaštitnih limova , lim koji si skinuo da bi postavio zvezde iskoristiš za zaštitni lim nema potrebe za pravljenje novog,eventualno malo saviti i probušiti par rupa:ppozdrav:
 
Ja sam skinio poklopac s malog levatora, i baca mi komušinu van tj. slaže ju i svako 4 ili peto kipanje ocistim to radi nekog reda, al još uvijek mi ne ide u glavu vi koji do 14h mozete brat sta to vama se zagusuje i sta ne ide, meni ni rosa ni sunce ne smeta, berem po cijeli dan i nikad mi nije zagusio, desava se da zagusi veliki levator kada je kukuruz jako gust i kad ima puno klipa i on ne stigne odnet to sve nista vise, onda idem zeru sporije i to je to :sta:

- - - - - - - - - -

Evo ovom gospodinu ne smeta ni branje na +35, ni - 10, niti ista drugo uvijek isto bere !
29c1lpf.jpg
 
sa koliko kardana treba raditi zmaj 212???? ako se dobro sječam, da sam negdje pročitao da treba raditi na fergusonu sa 2000 obrtaja radilice, što je 720 obrtaja kardana, jer taj berač traži snagu od 35ks.......na početku kada sam počeo raditi s njim, radio je sporo, pa sam počeo traktor tjerati na 2000 obrtaja ,onda ide dobro......sada me zanima jel netko 100% siguran da li je tako???? i da li se može napraviti da radi na 540 obrtaja radilice, zamjenom zupčanika u reduktoru, da li postoji ta opcija kao kod zmaja 2 reda????? ili da pravim još jedan lančani prijenos prije reduktora
 
sa koliko kardana treba raditi zmaj 212???? ako se dobro sječam, da sam negdje pročitao da treba raditi na fergusonu sa 2000 obrtaja radilice, što je 720 obrtaja kardana, jer taj berač traži snagu od 35ks.......na početku kada sam počeo raditi s njim, radio je sporo, pa sam počeo traktor tjerati na 2000 obrtaja ,onda ide dobro......sada me zanima jel netko 100% siguran da li je tako???? i da li se može napraviti da radi na 540 obrtaja radilice, zamjenom zupčanika u reduktoru, da li postoji ta opcija kao kod zmaja 2 reda????? ili da pravim još jedan lančani prijenos prije reduktora


Po katalogu zupcanici u reduktoru imaju isti broj zuba, tako da tu nista ne bi dobio. Probaj odradi kao na zmaju 214 prenos preko lanca
 
to ću morati napraviti, za slijedeću godinu........i koš da kipuje......i bude bombončić

kako sam ga kupio i samo jedan lanac zamjenio (bio puknut kada sam kupio), koji me izašao oko 17€ i napravio gume iznad komušača, ubodnom pilom......sve podmazivao redovno i nisam imao nikakvih problema, berač odlično radi......
 
Nazad
Vrh