Zmaj berači kukuruza

Ako je nešto vezano za mene onda imate prava da pišete samo kada Vas za nešto budem pitao, a za ostalo nemate prava da pišete ako sam ja u pitanju i nije ovo škola niti ste Vi učiteljica da bi nekom odredjivali kako će da piše.
 
Mene, a zašto mene da kazni, da li sam ja prozvao nekog od vas ili sam se obratio gospodinu Robertu?Medjutim vi ste se našli nadobudni da tumačite ono što sam napisao.To da li sam gospodin ili ne sa Vaše strane baš me ni malo nije briga jer mi toliko značite u životu da ne mogu da opišem. Zato je najbolje da nastavite sa pisanjem i da mene zaboravite.
 
Alat sa kojim skidam tarup.
photo0147.jpg
 
Molio bih nekog od kolega ako ima volje da slika tarup na zmaju 222,iz par uglova da vidim kako stoje nozevi,lezajeve sam zamenuo a hteo bi da prekontrolisem redosled kad sam ga vec skinuo lakse mi je da zamenim ako ima potrebe.
 
Imam prirucnik ali je tamo onaj tako da ga nazovem teski tarup,kod mene je lak ebem li ga osovina je iz jednog dela sa dva lezaja na kraju kako da ih slazem jedan levi jedan desni zajebao sam stvar jedne godine sam poskidao sve nozeve zamenuo ih i od tada lose tarupa.
 
Odeš kod nekoga ko ima laki tarup na beraču i snimiš kako se montiraju noževi.Pod uslovom da ni tamo nije nešto zeznuto.
 
Trebao bi da radim komusaljku na beracu 223, mislim na gume na valjcima. Treba mi pomoc oko izbora guma. Ove sadasnje su se vrtile dve sezone i nisu se nesto pokazale, kupljene su u rumi navodno secene od transportne trake. Pre njih su bile secene od guma kamiona, takodje sa platnom, i bile su odlicne lepo cistile i dugo trajale ali to kod nas niko vise ne sece. Znaci pitanje glasi : Gde kupiti kvalitetne gume za komusaljku?
 
Veruj mi da ne znam.Probao sam livene od čiste gume,odične su ali kratkog veka jer se guma pojede kroz vreme i jednostavno ispucaju i spadnu sa osovine tako da dobijem krezubavu komušaljku.Onda sam uzeo iz Tip-Top-a one su čvršće ali imaju više platna nego gume pa opet nisu dugog veka.Jedino još nisam probao zumbane od transportnih traka ili automobilskih guma.
 
Mi smo imali od transportnih traka tek to ne valja jer je platno na povrsini odmah.Imamo ove 3 delne po osovini iz TipTopa i super su,mada tvoj Burgon obere dosta vise nego nasi beraci.
Jel menja neko nozeve tarupa ?
 
Ja sam imao te jednodelne iz tip-topa i isto na nekih 60kj su se raspale,a zadnjih 3god.imam zumbane od transportnih traka i za sada su odlicne!
 
Nazad
Vrh