Zmaj berači kukuruza

Ja na zmaju imam neke od same gume od kad je dosao ne pucaju kraci ali ni ne stiskaju kao ove zvezde sa platnom,ima i iz TipTopa zvezda te i stiskaju i ne pucaju kraci.
 
Pozdrav svima.Pripremam se ovih dana da pocnem remont na mom zmaju 214 pa bi dobro dosla informacija gde mogu kupiti kvalitetne privodne lance ?Hvala.
 
ja se izvinjavam ali jel mi neko moze reci koji zupcanik treba promenuyi za ubrzanje 214 i sa koliko zuba i gde moze da se uzme hvla unapred
 
drugari koju bi ste mi kombinaciju predlozili za berac u kombinaciji sa ursusom c355 inace teren je.... pa i brdovit i ravnicarski,mesano,kupio bi neki za narednu godinu ili ako se nadje nesto poviljno a dobro i ove,sta mislite o majevici,sipu i zmaju,a da zaboravio sam,trazim jednoredni,zbog prohodnost nazovi puteva
 
I da su prohodni putevi,nema on šta da traži sa dvoredim,ja sam brao sa mojim ursus-om 355 i berač 221 sa bunkerom,i mogu ti reći za njega je to puno,ne bi dugo izdržao.A za jednoredi,Sip Eko 3500,moja preporuka.
 
Jedino mozes berka dvorednog vuci,ako si zainteresovan javi se na pp da ti objasnim a mozda i trgujemo.
 
Za dvorednog Zmaja treba 60 konja pa na gore, s tim da traktor obavezno ima prednju vuču, ako se radi na brdovitom terenu. Po meni je dvoredni stabilniji na brdu od jednorednog zmaja.
A što se tiče puteva, ako su negde zarasli onda je to u mom kraju, ali prolazi zmaj bez problema. Jeste da izgleda onako robusno i masivno, ali provuče se on svugde. Samo treba paziti na elevator od bunkera. Ovo kažem iz iskustva jer sam ga jednom zakačio o jednu debelu granu.
Gde prodje Zmaj 132/133/135 tu prolazi i Zmaj 222/223/224...
 
drugari koju bi ste mi kombinaciju predlozili za berac u kombinaciji sa ursusom c355 inace teren je.... pa i brdovit i ravnicarski,mesano,kupio bi neki za narednu godinu ili ako se nadje nesto poviljno a dobro i ove,sta mislite o majevici,sipu i zmaju,a da zaboravio sam,trazim jednoredni,zbog prohodnost nazovi puteva
moj predlog zmaj 214s
 
Za brdo je dosta bitan ugao pod kojim stoji elevator bunkera. Što blaži, to bolji. Kod berača gde je elevator pod oštrijim uglom, kada se bere na nagibu, pri branju uz brdo, hoće da guši jer elevator dodje skoro vertikalan i ne može da postigne da izbaci klipove u bunker.
 
drugari hvala puno koliko vidim prica se svodi na zmaja i sip,doduse vise za zmaja,meni licno marka model ne igraju neku bitnu ulogu koliko efikasnost i to da berac ne optereti puno traktor jer onda dzaba ti prikljucna masina koja unisti traktor,mislim cemu svrha,onda ostaju dve kombinacije sip eko 3500 i zmaj 214s ili neki mozda drug zmaji,koje su prednosti i mane i kod jednog i kod drugog
 
Nazad
Vrh