Zmaj berači kukuruza

Polako spremam berac a muku sam mucio sa losim tarupiranjem i sad nesto razmisljam ako su valjci skupljeni obore stabljiku jako rano tako da tarup bukvalno predje preko nje,a ako bih rasirio stabljika ce uci dublje medju odkudacke valjke a samim tim blize tarupu tada treba da je odsece bez problema.Dali sam u pravu?KOLEGA jel saljes uputstvo od 133ke?
 
Ja sam mog poćeo spremat i tek sada vidio na 222 nisam otvaro onu zadnju stranicu iza komušačkog stola, a jesenas sam rođaku posudio berač da si obere 1kj sto mu je ostalo njegovom Šempeteru otpala raketa i mulac mi spalio ono remenje iza ona dva jel zna netko kataloške brojeve tog rmeenja jel sve se izlizalo i ne vidi se broj, ako je moguce i broj remena tarupa za 222 da narucim novi da ne razmišljam u sezoni ako zvekne. Hvala ! :D
 
Ove godine nemamo nista na beracu od vecih investicija,namontirati nove nozeve tarupa,par lanaca novih i par podmazivanja. Inace od ove godine krece sa 539 u tandemu pa cemo videti kako ce to ici.
 
Sta mislite da kacim berac na poteznice, tj. na poteznicama da imam polugu na kojoj bi kacio berac? U pitanju su Rakovica 65 i Zmaj 221 sa bunkerom. Mozda ce da bude veliko opterecenje kada se napuni bunker ili?
 
jel moze da stane na 214 gornji lancanik za ubzanje od 23 zuba i jel treba lanac da se produzuje ili samo nastaluje
 
uz dužno poštovanje prema vašim godinama ,znanju i iskustvu moram da primetim da vam je smisao za humor veoma loš ::lose::
 
Kada Vas budem pitao za mišljenje onda mi dajte odgovor, a ovako bih Vas zamolio bez komentara bar od Vas ne bih želeo da čitam.
 
Poslednja izmena:
poštovani gospodine ovo je forum a ne škola pa da se govori samo kada te prozovu i dozvole da nešto kažeš .:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh