Zmaj berači kukuruza

Tesko da moze to neko ovako odokativno da se kaze,zavisi sta je za zamenu a sta je ok.
 
Potrosnja je u rangu oranja. S tim sto mora biti skuplje jer na beracu redovno moras da menjas neki sastavni deo beraca. Uzmi oranje +20-30% da bude cene usluge je po meni realno.
 
Ja imam SIP 3500 (jednoredni) i mogu da ti kazem sto dalje od usluga sa njom.... Samo ces da se namucis a zarade jako malo,jer pola potrosis na gorivo i na nedaj boze neki kvar.... Ja radim samo prijateljima (koje zaista nemogu da odbijem) i prosle godine sam sa njim obrao oko 30h i mogu ti reci da ne bi pozeleo to ni neprijatelju.... Zao mi je beraca jer je nov a rado bi ga prodao i kupio polovan Zmaj 222 ali stvarno me je zao.. Ja sa njim uradim samo svoje i jos dvojici prijatelja i kraj...
 
Ja imam SIP 3500 (jednoredni) i mogu da ti kazem sto dalje od usluga sa njom.... Samo ces da se namucis a zarade jako malo,jer pola potrosis na gorivo i na nedaj boze neki kvar.... Ja radim samo prijateljima (koje zaista nemogu da odbijem) i prosle godine sam sa njim obrao oko 30h i mogu ti reci da ne bi pozeleo to ni neprijatelju.... Zao mi je beraca jer je nov a rado bi ga prodao i kupio polovan Zmaj 222 ali stvarno me je zao.. Ja sa njim uradim samo svoje i jos dvojici prijatelja i kraj...

Ja sam upravo tu promenu napravio pre 3,4 godine, i ne kajem se ni malo! Sip 3500 dodje kao hobi berac naspram 222, isto vazi i za bilo koji jednoredni zmaj... samo sto ti treba veci traktor za vucu, veca supa za cuvanje itd.. Nije jednoredni za usluge.
 
Jel neko kupovao u poslednje vreme gumene zvezde za berač,interesuje me čije su najkvalitetnije,pošto ja na beraču imam dve vrste,jedna je prošivena koncima,a druga nije .Ova prva mi se čini puno jačim,ali ne znam gde ih je prethodni gazda kupovao.
 
Koliko ja znam nakbolje gume za sve vrste kombajna i beraca pravi Sulok.Ja sam kod njega kupovao a i pola Vojvodine.Inace je mnogo bolje ako ima konca kroz gumu jer je ona tako dugovecnija.I kroz gumu i kroz zvezdu.
 
Koliko ja znam,a možda grešim,zvezda ima ulogu da izvrši pritisak na klip prema komušačkim valjcima,a ne da čisti klip.:sta:
 
To jedino ako kupis kod nekog losijeg kvaliteta.I na Burgonu sto mi je dosao iz Francuske su valjkaste gume koncaste,jedino su zvezde cista guma ali kod nas takve nema.To mora biti ozbiljan kvalitet gume da bi trajalo ako je samo guma.
 
Nazad
Vrh