Zmaj berači kukuruza

Kupio sam jedan koji je stajao oko 15 godina,pa sam razmišljao da ga sredim za sledeću sezonu inače ispravan je ostavljen tada.
Ja sam povremeno kad bi mi trebao neki španer,nož sa tarupa ,kardan itd skidao sa njega( inače je od komšije).
Došao jedan dan neki cigan(rom) iz uzdina i hteo da ga nosi,nisam dozvolio ja sam ga kupio.
Pa bi hteo malo da prostudiram delove dok ne počnem da ga sređujem.
 
Ko zna šta je sve stradalo.No sve se da srediti.
Već sam imao ponudu da ga trampim za jednoosovinku kiper 3 t. To mi nudio jedan trgovac,nije taj mutav zašto nudi to. Ja sam planirao da ga razbucam i da na šasiju postavim sušaru za kukuruz.Ali posle njegove posete promenio sam mišljenje.
 
Borko,evo slika sa ventilatorom...
apg2es.jpg
[/IMG]
2ccqayv.jpg
[/IMG]
2dv66ad.jpg
[/IMG]
 
Pzdrav svima na forumu.
Interesuje me koliko zubaca ima pogonski ,a koliko gonjeni zubcanik u glavnom reduktoru beraca 212rm
hocu sam da napravim berac slican onom berku
cuo sam da su dobri
 
Pzdrav svima na forumu.
Interesuje me koliko zubaca ima pogonski ,a koliko gonjeni zubcanik u glavnom reduktoru beraca 212rm
hocu sam da napravim berac slican onom berku
cuo sam da su dobri
kod mene na zmaju 214 dolnji je sa 13 a gornji 25 zuba.Opa jos jedan hrabar clan.imas li u vidu koliko ces da novcano puknes,pravis li sve ili sastavljas sa nekim dodacima.Ovo pitam zbog toga sto sam ja prepravio moj berac oko sedamdeset posto mozes da vidis na slikama koje sam izbacio.MENI SE SVIDJA sempeter dvoredni pa se dvoumim dali da dodam jos jedan red ili iznova sve po mom.Video sam berka u radu ,lak je i sto mi se svidja roto secka i mnogo ga lakse vuce 539
 
slučajno sam jučer naletio na jedan K2, prepravljen na jedan red........što mislite o tome.......moj k2 je prodan (treba još doći po njega), kao i traktor koji ga je vukao, mtz 82, pa bi sada uzeo manjeg zmaja 212-214 za imt 533......

evo i slika prerađenog k2 na jedan red, ili je to nešto drugo????




















 
ivanz od ovog da bezis u sto vecem lukupo mom mislenju ovo je sve rashodovano jedino sto se moze iskoristiti po koj saraf ,maticai po koja sajbna.U svakom slucaju zelim ti srecu sa ovim beracem
 
ma neželim ja to kupiti, samo sam slučajno naišao na njega, pa me zanima što je to......

mene zanima 212 ili 214.......a možda i 211 da montiram na 533.......jel ga je netko montirao na 533 i kako to funkcionira, jer nije to prevelik teret za takav traktor.....nebi bio za brdo, nego samo ravnica.....mislim da se puno brže radi jer je olakšano okretanje.....
 
Nemam predstavu koliko bi me para sve to kostalo,za sada samo prikupjlam podatke i savete,a sto se tice berka cuo sam da je mnogo dobar.Jedan covek je dvorednog berka terao sa 539 bez ikakvih problema,ali kaze da ima jednu manu,tj.nema ventilator,pa ubacuje dosta krsa u kos,ali svaki klip ocisti.Mislim da mogu da napravim berac iz pocetka.Tako sam uradioi elevator za bale ovaj na mojoj slici.Pozdrav...:)
 
Imas moju podrsku za tvoju misiju.Evo ja sam radio komusacki sto materijal,strugar glodac za obradu i kupovina u Rumi na vasaru 2 kompleta valjaka[metalni gumeni]je oko 600 evrica.Evo ja sada montiram beracku sekciju i ona je ista suma.Ako radis na strugu ili glodalici sve ide 40 posto manje oni deru i to bez fiskalnog.r
Razmisljam da kupim da odradim i posle da prodami garant bi se isplatilo.IVANZ kod mene u susednom selu covek ima nekakav derac sto se montira na traktoru on je na univerzalu sa duplom vucom to je bas visoko bunker je nad glavom ne kipa klasicno nego se otvara stranica, za nikakve kosine i brda nij








I
 
e to što pričaš da je dvoredni tjerao sa 539......dok nisam prodao k2 zmaja, razmišljao sam da ga olakšam i prilagodim za 533, jer berač se dosta lagano vuče, a bunker mu je bio veličine kao na jednorednom zmaju, skinuo bi tarup, jer on jako puno snage odnosi (moj se okretao prema nazad,i jako je dobro funkcionirao), te bi odradio lakši ram, moj je bio dosta masivan, al ga je rus vukao bez problema, ni osjetio nije........a vjerujem da bi se mogao prilagoditi za 533 bez tarupa, i da bi to funkcioniralo kod nas u ravnici.......

na tom nošenom beraču mi se sviđa lakoća rada i upravljanje s njim, a nedostatak je njegova visina, iako je on pravljen za 533, ipak mi je to velik teret za jednog fergusona........
 
Nazad
Vrh