Zmaj berači kukuruza

ne isplati se prodavati samo ce da te ucjenjuju sa cijenom naplati stetu i polako na sredjivanje imas vremena do jeseni
 
ima posla ali ako će na sud ne smije dirati ništa do izlazka vještaka.Bio je kod nas jedan takav slučaj čova kupio novog gisarićev i krenuo kući lola ga sustigo i udario od pozadi.Izišao vještak na procjenu pa sud znam samo da je dobio nov berač a i na ovom bi bila procjena velika jer se računaju novi dijelovi a ne sa pijace tako da bi se uklopio 100% još bi i ostalo para.Pitanje je da li je policija izlazila na uviđaj ili ne ako nije onda prevoznika ili vozača za vrat.
 
Izlazila je policija na uvidjaj. A vozac je cak i batine dobio od ovoga sto se zakucao...
 
ako je imo signalizaciju kriv je ko je udarijo ako je pijan imace tu i sudija posla za pijane vozace nece osiguranje da plati

Platice osiguranje,morace da nabavi sve sa uvidjaja i da se ide u osiguravajucu kucu ostecenog,da podnese zahtev,oni ce mu to isplatiti,a kasnije ce potrazivati od njihovog pijanog osiguranika. Nazalost,imao sam dva takva slucaja. Manjevicu,ako je slikano sve na uvidjaju,trazi dokumentaciju i idi u osiguravajucu kucu krivca,a oni ce reci sta dalje. Prnjavor,nema tu vise nagodbe,policija je izlazila,to je moglo dok nije izasla. I sto rece zico78 u postu posle mene bez advokata ako nemas iskustva ne upustaj se u to,rizik je preveliki
 
Poslednja izmena:
bice tu svasta krivicni prijava novcani kzni ka sto kolega rece ne diraj nista do vjestaka naj bolje je da se posavjetujes sa advokatom kako ces naj prije naplatit stetu kod mene je nesto takvo slicno bilo sa kamijonom i advokat sredijo za dva mjeseca pare legle on uzeo 10.% a ostalo ostecenom naplaceno i vise od vrijednosti stete
Mali Misa u mene je cica pogino u saobracaju ubijo ga covjek pijan preso na njegovu stranu sa sljeperom 5.god se tuzili sa osiguranjem nisu htjeli da isplate zato sto je bijo pijan dok god nije okrivljeni uplatijo pare osiguranj u prinudnoj naplati
 
mozes da trazis od dunav osiguranja da ti urade usluzno procenu,posle procene mozes slobodno da ga popravljas,posle na sudu samo prilozis papir o nastaloj steti koji dobijes od procenitelja.da nebi cekao jer sudski proces moze da traje dugo
dok se ne dokaze krivica nema::novac::samo da znate
 
Da vukao ga je kamionom.... Ne znam da li je dozvoljeno. Ja sam vozaca pitao da li on odgovara za moj berac, rekao je da to sada njegova briga, tako da o tome on treba da brine. Meni je samo da se napravi berac da bude kao sto je bio, a za naplatu se ne brinem, neko to mora da plati, e sada ko ce, videcemo...
 
to dali je dozvoljeno il nije nema veze,ako nije dozvoljeno vozac placa kaznu za nacinjeni prekrsaj,niko nema pravo da mu nanese stetu na vozilu zato sto je on neispravan jos i fizicki da ga napadne
 
Trebao si pismeno da uradis dogovor sa prevoznikom a usmeno okaci macku o rep.Tu ce da bude obostrana krivica jer su oba vozaca kriva,Ovaj sto je udario platice kaznu jer je bio pijan a ovaj jer je vukao berac kamionom.Stetu snosi svako svoju a u tvom slucaju prevoznik tebi treba da plati berac.Moje misljenje da od toga nema nista ako cekas,nego uzmi malo stvar u svoje ruke sa prevoznikom,onako bez svedoka.
 
Trebao si pismeno da uradis dogovor sa prevoznikom a usmeno okaci macku o rep.Tu ce da bude obostrana krivica jer su oba vozaca kriva,Ovaj sto je udario platice kaznu jer je bio pijan a ovaj jer je vukao berac kamionom.Stetu snosi svako svoju a u tvom slucaju prevoznik tebi treba da plati berac.Moje misljenje da od toga nema nista ako cekas,nego uzmi malo stvar u svoje ruke sa prevoznikom,onako bez svedoka.
Hteo sam ja da radim ugovor sa njime, ali je gazda ciji je berac rekao da on garantuje, ja sam trebao da odradim zamenu da dam sip kk30 i da uzmem ovaj, sada su oba kod mene dok se sve ne zavrsi. Tako da sam ja osiguran 1000 posto. U savakom slucaju hvala na savetima...
 
ma kad naplatiš štetu biće za komplet reont a možda i za farbanje.A što se tiče elevatora i sakupljača zrna vidi se na slikama da su vareni neki limovi bez veze sad ćeš to makar odraditi kako treba.Provjeri dali je stradala i glavna kardanska osovina ona što ide ispod koša prema traktoru.udarac je došao otpozadi da nije i nju smoto pa kasnije vibrira,dobro pregledaj da nešta ne ostane ne prijavljeno.Trpaj sve u košaru i šta treba i netreba
 
Hteo sam ja da radim ugovor sa njime, ali je gazda ciji je berac rekao da on garantuje, ja sam trebao da odradim zamenu da dam sip kk30 i da uzmem ovaj, sada su oba kod mene dok se sve ne zavrsi. Tako da sam ja osiguran 1000 posto. U savakom slucaju hvala na savetima...
Ako nisi u tom preklapanju dao nikakve pare, najpametnije ti je da vratis berac gazdi, jer nije ispostovao dogovor da ti isporuci citav berac.A ti trazi drugu masinu za sebe.Ili trazi da ti dovede berac u prvobitno stanje, sta imas ti da se hakas sa prevoznikom, pijanim vozacom i sl.
 
samo da ga gazda ne skalabudži kako bilo pa vrati a on u njivu pa krene se rasipat u dijelove.Samo ili nek vrati pare ili da ga ti sam popravljaš jer niko ti ga neće opremit kao ti sam vjeruj mi.
 
Trebao sam da dam svoj berac, a prevoz je bio moj, gazda beraca je mogao da kaze da njega ne interesuje jer nije on bio zaduzen za prevoz... E, sada su oba beraca kod mene, zato sto je takav dogovor. A sto se mene tice, sacekacu da se naplati steta da vidim koliko dobijam... Pa bih prodao ovaj i sa svim parama kupio drugi i normalno gazda dvorednog beraca bi uzeo moj jednoredni kao sto je dogovor otpocetka.... Sta mislite koliko bih mogao da dobijem za ovaj? Hvala.
 
Nazad
Vrh