Zmaj berači kukuruza

Hvala Borko prebacio sam spoljne unutra pa cemo videti dali je do tarupa ili je trska tako zilava ne sece bas toliko lose ali ostavi poneku pa izgleda ruzno po njivi.
 
attachment.php


58kj ove god. skinuo, prosle 70kj. al sam svoje ove god svega 9kj...
kisa ga lepo oprala i ide na zaluzeni odmor...
 
hvala nsnidza...
ovo god. je to bilo lako jel su slabi kukuruzi pa sam skoro sve skinuo prvom brzom na ferdzi, inace berem 3 sporom, a samo jedan hibrid berem 2 sporom a to je ZP684, i rekao sam musterijama ako ga budu sejali i dogodine da slobodno traze drugi berac, mada kako ih ove god. udesio zp684 da ga vise nece sejati...
 
Danas sam probao da berem sa beračem zmaj 221 koji sam preuredio u bunkeraš ,i čini mi se da mi elevator sporije radi,tj. ne baca daleko klip jedva prevali preko bunkera ,a gledao sam neke moraju staviti dasku sa prednje strane bunkera da ne bi prebacio bunker.inače teram ga sa ursusom 355 na 1700 obrtaja motora.Da li može da se ubrza nekako elevator da to malo brže radi.
 
Danas sam probao da berem sa beračem zmaj 221 koji sam preuredio u bunkeraš ,i čini mi se da mi elevator sporije radi,tj. ne baca daleko klip jedva prevali preko bunkera ,a gledao sam neke moraju staviti dasku sa prednje strane bunkera da ne bi prebacio bunker.inače teram ga sa ursusom 355 na 1700 obrtaja motora.Da li može da se ubrza nekako elevator da to malo brže radi.
Ako se ne varam to je isti berac kao 222 pa bi trebalo da ima ispod sakuplaca zrna nazad da se ubrza. Kod mene samo se okrene lancanik, posto ima dva (jedan sa manje zuba), naspanujes lanac i vozi. Taj lancanik pokrece puza koji nosi zrna na levator.
 
Ajde pokaži mi na ovom sklopu ako se vidi pošto ja imam samo jedan lančanik koji pokreće osovinu elevatora preko dva konusna zupčanika koji su isti.Taj lančanik je pod pozicijom 26 ,a dva konusna zupčanika pod pozicijom 21


243420x.jpg
 
Nije isti pogon elevatora tako da nemoze da ti pokaze,ako se ne varam ti imas MTZ 52,probaj sa njim da beres.Ja dok sam brao sa Rakovicom nije bilo sanse da prebaci klip preko bunkera a sad sa rusom kad idem na pola gasa malo malo pa klip udari u krov.
 
Izgleda da nije isti pogon kao sto kolega sa foruma kaze,presao sam se. Mislio sam da je 221 isti kao 222 samo sto nema bunker.
 
To znam i ja ,da bi sa rusom išlo tako jer ima izvod na 1000 obrtaja ,ja sam samo hteo da pitam nekoga ko je uspeo da ubrza elevator,za sad mi više odgovara ova kombinacija da berem sa ursusom a transport sa rusom.
 
I 222 ke imaju razlicite pogone elevatora.

- - - - - - - - - -

To znam i ja ,da bi sa rusom išlo tako jer ima izvod na 1000 obrtaja ,ja sam samo hteo da pitam nekoga ko je uspeo da ubrza elevator,za sad mi više odgovara ova kombinacija da berem sa ursusom a transport sa rusom.
Onda ocepi jos malo gas ursusu nista mu nefali.
 
Nazad
Vrh