Zmaj berači kukuruza

Pa sad samo da se razumemo taj noseni berac kog sam ja video ima sve delove kao i svaki jednoredni [mislim beracku sekciju , komusacki sto ,elevator,bunker i polu sasiju sto se kaci na traktor]berac.Nema samo onu glavnu sasiju.tockove a da nije imao ni tarup umalo da zaboravim.Tacno je dase bolje to jest lakse manevrise ali mislim da je za duplaka tezak a kamo li za 533
 

Ja sam ove godine uzeo 221 i napravio mu bunker,meni bolji berač ne treba u kombinaciji sa rusom ide kao lud,dobro pregledaj sve zupčanike ,lance ,kaiševe,obavezno pogledaj dupli kaiš koji prenosi i povezuje prednji i zadnji deo berača ne sme biti jako usukan,konkretno na ovom beraču mi se nesviđa što mu je blokirano štelovanje visine hedera,ja sam sebi napravio da može da se šteluje,pogledaj valjke kakvi su mu i zupčanici koji ga pokreću.I da dodam da se ovaj berač prodaje jako dugo.Jer kad sam ja tražio sebi berač ovaj oglas je bio aktuelan.
 
Da li neko zna kolika je duzina beraca 221 i sirina? Sirina mi je bitnija da bih znao da li moze na kamion da se stavi....
 
Da li neko zna kolika je duzina beraca 221 i sirina? Sirina mi je bitnija da bih znao da li moze na kamion da se stavi....

Išao sam sad da izmerim,originalna širina,pre prepravljanja berača je 255 cm to je mera kod točkova tu je i najširi,a kad se prepravlja onda se jedan točak pomera prema spolja za nekih 5-8 cm zavisi kako gde,a dužina je bez strele 5.3 metra.
 
Treba mi pomoc. Kada sam dovozio berac kuci, tj autoprevoznik koga sam unajmio, berac je udaren, jedan sa autom se zakucao u njega... Evo slika pa dajte vase misljenje. Da li se moze srediti i da li se isplati sredjivati....
dsc00541.jpg

dsc00542.jpg

dsc00543.jpg

dsc00544.jpg
 
Poslednja izmena:
@Manjevic
Da li je osovina od tocka pomerena/udarena?
Da li je osovina od velikog elevatora isto udarena?
Ovo ostalo koliko vidim,je samo lim naderao!
Mozda gresim,ali u principu sve se da srediti,ako jedino nije rama pomerena/udarena od beraca.
 
moze se sredit samo rasturi sve ostecene dijelove i dijo po dijo radi sto moze ispravi a sto ne vaser i novo kupi ako je i sovina pomerena dase ispravit ljudi na kamijonu sasiju isprave sto nebi i sovinu
 
Osovina od elevatora mora da se menja, otisla je... Ne znam sta da radim, ja bih ga sredjivao, ali se plasim da to nece biti kao sto je bilo.... A da ga tako prodam pitanje je koliko bi dobio za njega.... U svakom slucaju, moram da cekam i vidim sta ce da bude, to mora neko da plati, e sada videcemo ko, da li onaj ko je udario berac ili onaj ko ga je vuko, njegovo je bilo da mi berac doveze u stanju kakvom ga je uzeo...
 
Stetu treba da ti nadoknadi autoprevoznik, tj onaj sto ga udario.
E, sada ako je berac bio zakacen za kamion, a bez signalizacije. :sta:
 
Osovina sakupljača zrna stradala (mada kod tebe nije kompletan i nije u funkciji)Osovina elevatora stradala sigurno,dno elevatora dosta havarisano a to je dosta komplikovan deo elevatora,i tu ima dosta posla taj deo ces morati seći i stavljati novi,nemaš lanca na pogonu elevatora,dal je spao ili ga nisi ni imao,ako je spao onda je i tu došlo do pomeranja,mada se teško vidi sa ovih slika ako možeš uslikaj jednu od dole ispod elevatora ,i sakupljača zrna,i slikaj jednu sa one strane gde ti ide onaj dupli kaiš,da se vidi da tu nije nešto stradalo.Sve u svemu po mojoj proceni oko 200 Evra ,ako budeš nekom placao da ti to odradi.Koliko si platio berač ,ako nije tajna,može i na PP.
 
Znam da treba prevoznik da je nadoknadi, ali je kriv onaj ko ga je udario. Berac je bio osvetljen, imao je dva stop svetla nazad, video se iz aviona, samo sto je ovaj bio mrtav pijan kada je udario....
 
ako je imo signalizaciju kriv je ko je udarijo ako je pijan imace tu i sudija posla za pijane vozace nece osiguranje da plati
 
Ako je tako kao sto pises kriv je onaj sto je udario.
Mada tebe to i ne dotice ko je tu kriv, samo da naplatis stetu.
 
Toga sam se i bojao ,tebi je pukla osovina iz glavnog reduktora,i spala ti je remenica,koja vrši prenos na zadnji deo berača,evo kako to treba da stoji,

15qaq0y.jpg


otišlo je tu još dosta stvari,vidim da je otkinut i ceo nosač elevatora,iam tu dosta posla.
 
Nazad
Vrh