Zmaj berači kukuruza

na košu imam jednosmjerne, pa opet sa rusom idu u oba pravca, podiže ga, i kada pomaknem ručicu u drugu stranu, onda ga i spušta.......jel bi bio dobar od zmaj kombajna, onaj mali s kojim se regulira visina vitla......????
 
evo sta smo mi pre par dana ubacili na 224 ,iskreno da kazem super funkcijonise i svakom bi preporucio ,evo i slike:
86133296.jpg

91482540.jpg
 
od cega je klip, koliki mu je promjer, i hod????

danas sam brao, k2 radi ko pravi zmaj.......samo, nebi bilo loše da se prije napuni koš.....prinos 3-4 puta manji nego prijašnih godina........
 
Opet imam problem sa tarupanjem slobo tarupa u pitanju je zmaj 222,svi nozevi su ostri,podignem spustim jednostavno preskace u radu 3, 4 stabljike odsece pa 2, 3 ostavi visine 50cm,ali primetio sam kad naidje na zelenu stabljiku i travu obrija dali je do stabljike verovatno je ona zilava,ali mislim da treba da je osisa nije to nikakva masa pa da je tesko za njega nsam pametan.Dali ima neka sema slaganja nozeva na tarupu?
 
@grunt
Moze da bude do rasporeda nozeva i ako Dolovac postavi sliku uporedi , proveri trostruki kais da li je dovoljno zategnut , a moze da bude i do uvlacnih valjaka ili vretena kako ih kod nas zovu , ako su previse primaknuta jedo drugom prerano savijaju sarovku i ona vec polozena dolazi na tarup pa ne moze da je isecka kako treba.
 
Koliko se vidi sa ovih slika tarup je sasvim OK ,fali ti jedan noz u krajnjem desnom uglu gornje slike , ali to nije razlog da toliko preskace.
Probaj da rasiris malo uvlacne valjke pa vidi sta ce se desiti.
vlada88@
ovo je drugi tip tarupa.
 
Imao sam ga 22 godine i ono sto utice na rad tarupa je labav kais , losi lezajevi , manjak nozeva i vec pomenuti uvlacni valjci.
Ako je tu sve u redu onda je uzrok sama stabljika kukuruza , previse krta i lomljiva da se lomi i pada pre dolaska na tarup.
 
Grunt nemoj da se sa tim opterećuješ, svaka suva stabla će pre da se savije nego da da otpor (kao zelena) da je nož odseče, što niže kljunove i beri to.Verovatno ti je i kukuruz niži a to isto utiče na odsecanje stable jer je manji otpor nego kod visoke stable a samim tim i manje mase.
 
Nazad
Vrh