Zmaj berači kukuruza

Novi stavljeni komplet pre 2 god,kazem kad naleti na neku zelenu i ako ima trave on to obrija,a ovako ostaje i ja sve vise mislim da je do stabljike jednostavno je nekako ljigava ne znam ni sam
 
Može li neko da mi kaže koliko bi trebalo da bude obrtaja na ventilatoru oću da ugradim na 213?
 
@john Bolje nemoj. Ja imam 213 i danas sam se uverio da za ovu godinu ventilator smeta jer vraca ljustiku nazad i zagusuje berac. Teram berac na 1000 obrtaja kardana i ide odlicno.
 
DSC00945.jpg
[/URL][/IM
URL]
sa velikim izvinjenjem kolegi grunt za kasnjenje evo sad sam uslikao kako stoje nozevi a koliko vidim tarupi su nam isti
 
Dragorad hvala za savet ali ja ipak mislim da kod mene nemože zagušiti već dve godine kako sam ugradio 8 komušačkih valjaka teram ga sa mtz 52 trećom brzinom i još mi se nije desilo da zaguši čisti ekstra ali uvuče onaj usitnjeni list koji pliva preko valjaka pa mislim da će ventilator malo popritisnuti list na valjke i time pomoći izbacivanje još samo da saznam broj obrtaja da napravim odnos remenica
 
evo moje resenje za prebacivanja rude i nema vise prosipanja kukuruza

34t9w12.jpg


Usred njive kada se napuni bunker, samo malo rikverc i izbaci se bunker i pridje traktor sa prikolicom i ki pa se bez problema
 
A imate li kolega problema sa pomeranjem kad je pun bunker, mozda bih bolje bilo staviti neke valjke sa strane rude kao na 223, plasim se da se ruda brzo ne osteti. Inace odlicno resenje, svaka cast.
 
svi berači koje god da su marke samo otkinu klip i on odlazi na komušački sto i tamo šta se očisti očisti se a k2 on jedini bukvalno obere klip kao da si ga rukom obrao a komušački sto otkine po neki list ako je baš zaostao jer k2 nema otkidačke valjke kao i svi ostali zmaj berači več ima rolne kao burgoni berači radim sa k2 oko 20god i kogod ga je imao pa prodao i kupovao nove ili novije svi al svi žale za k2 po meni je to izvanredan berač pomeni samo sa jednom manom a to je tarup koi je visok ali i to se rešava

Kako visok tarup?
K2 ima previse nizak tarup,odnosno, da prevedem, ima tarup koji se nemoze ni podizati ni spustati. stoji na jednoj visini i uopste nije visok. Radio sam od 1995 do 2009 godine sa njim i cesto je bilo potrebe da se tarup podigne ali ne moze.(Moglo bi ako bi stavili gume vecih dimenzija)
Na 222,3 se tarup podesava po visini ali ja nisam video nekog da tarupira nize nego K2.
Inace sad radim sa 221 koji je kao da je izasao iz Zmaja, ali K2 nisam prodao.
Ako resim jedinu njegovu manu,opet cu se vratiti na njega,iako je kao groblje. Ali to ne utice na kvalitet rada...
 
A imate li kolega problema sa pomeranjem kad je pun bunker, mozda bih bolje bilo staviti neke valjke sa strane rude kao na 223, plasim se da se ruda brzo ne osteti. Inace odlicno resenje, svaka cast.
Proslu sezonu je odradio bez problema a bas je bilo kukuruza, cesto se kipovalo a ne kao ove.Svaki dan namazem sa preradjenim uljem i klizi lepo .Jedan dan ce mu doci zasigurno kraj.:osmeh:
 
Zdravo svima dali zna neko raspored nozeva na tarupu Z216 kod mene su okrenuti jedan levo sa suprotne strane drugi desno ne tarupira lepo ostaje trska da viri po njivi .
 
Kako visok tarup?
K2 ima previse nizak tarup,odnosno, da prevedem, ima tarup koji se nemoze ni podizati ni spustati. stoji na jednoj visini i uopste nije visok. Radio sam od 1995 do 2009 godine sa njim i cesto je bilo potrebe da se tarup podigne ali ne moze.(Moglo bi ako bi stavili gume vecih dimenzija)
Na 222,3 se tarup podesava po visini ali ja nisam video nekog da tarupira nize nego K2.
Inace sad radim sa 221 koji je kao da je izasao iz Zmaja, ali K2 nisam prodao.
Ako resim jedinu njegovu manu,opet cu se vratiti na njega,iako je kao groblje. Ali to ne utice na kvalitet rada...
Nisi u pravu!
K2 tarup moze da se spusta i dize.
 
Za sve jednoredne je tarup isti mozda je predhodni vlasnik nesto promenio tako da bi mi slika dobrodsla kod nas je jutros pala konacno kisa tako da trenutno necemo moci u njivu ako ogreje sunce popodne vec moze.
 
Nazad
Vrh