Zmaj berači kukuruza

Danas montirao ovaj patent
2h5jpeg.jpg

3148nsp.jpg
 
Nemojte zbog 3l goriva po kj da posle imate problema sa traktorskim motorom!



ima tu istine.......malo je to blesavo napravljeno, sa kardanom 1000 je traktor preslab, a opet sa 540 nije potrebno da se motor toliko vrti........a nama treba nešto između

probam i sa jednim i drugim, pa ću vidjeti......samo sada pretpostavljam da će ipak ići sa 540......

koji max broj obrtaja može podnijeti berač, jel bi ga valjalo tjerati sa 600-650 obrtaja kardana????
 
Ima 540E tj. da na obrajima motora oko 1500-1600 kardan se okrece 540. Mislim da MTZ nema ovu opciju (mozda neka doplata).
 
sto puta sam napisao,al hajde još jednom
usporite berač u reduktoru(fabrički predviđeno)na 720o/min a priključno vratilo(kardan) prebacite na 1000 o/min i tada dobijete idealan prenos,na oko 1500 obrtaja motora imaćete potrebno obrtaje za berač.....
 
montoya, to bi značilo da treba rastaviti reduktor i samo zamjeniti mjesta zupčanicima???? radi se o k2 beraču.......za jednoredni zmaj sam čitao o onim lančanicima, al za K2 nisam to nigdje vidio.......

manji zupčanik onda treba biti na pogonskom vratilu, tj vratilu koje ide iz traktora?


na koji se to način zamjeni.....?

jel bi to išlo ovako nekako, da se skine poklopac reduktora, pa seger prsteni od konusnih zupčanika, njima se zamjeni mjesto i sve se vrati kako je i bilo?
 
Nikad ništa na 222 nisam ni prepravljo ni okreto niti išta inovacija radio, berač lane obro 48 jutara kukuruza bez i jednog kvara samo sam spalio remen tarupa, novi namontiro podmazo i idem brat, mogo sam i tarup okretat u drugi smjer i svasta ali nisam tarupira sasvim oke i bolje iztarupira nego ovi sto su okrenili, a ja hocu kad prođem da je njiva uredna a ljudi zadovoljni mojom uslugom :)
 
ljudi evo ja danas išao brati kukuruz. K2, koji sam nedavno kupio, sam morao kompletno pretresti, pokrpao limariju, naoštrio noževe na tarupu i na njivi sam bio oko 15,30 sati. Na njivi katastrofa! prvo, kukuruz je kod nas jako loš, a k tome stabljika puca iznad klipa kao luda. Na samo jednom krugu nisam morao izaći van iz traktora i micati nakupljene vrhove kukuruza. Pošizio.
Dio njive sam ostavio za ujutro, kako bi vidio dali je sa beračem sve u redu ili ću morati mjenjati rakete pošto su postojeće malo istrošene. imate li kakav savjet da dotjeram rakete kako bi berač prožvakao cijeli struk, a ne samo do klipa?
I još nešto, dali tko zna kolike su dimenzije guma na malom transporteru koji prebacuje kukuruz na čistaće? Mislim da su moje previše pojedene, a bivši vlasnik tvrdi da ih još ne treba mijenjati.
 
Otkidacke valjke ili kako vi kazete rakete samo navarite aparatom za varenje.Imao sam isti problem kod mene prve godine kada je berac kupljen,navareno i berac se preporodio.
 
pa na k2 se lagano može namještati razmak otkidačkih valjaka, onom ručicom.....

ja sam jučer probao, popodne, kukuruz suh ko barut.......i nisam imao problema, kukuruz čist dolazi na komušačke valjke, i dosta se čisto bere.......malo je čudno jer nema vlage

probao sam brati sa 1000 obrtaja, ide, al budem stavio na 540.......manje će opterećivati motor

moram još izmjeniti lim na uvlačnom lancu, onaj ispod, nije baš zdrav, pa kada krenem u branje da se nemoram s tim zafrkavati.....

tarup mi se okreće prema nazad, jako dobro tarupira, možda 10-15 cm od zemlje........

kada budem nastavio, onda budem stavio i koju sliku.....
 
Poslednja izmena:
Otkidacke valjke ili kako vi kazete rakete samo navarite aparatom za varenje.Imao sam isti problem kod mene prve godine kada je berac kupljen,navareno i berac se preporodio.
Maticu jeste li navarivali ivice na privodnim valjcima cijelom duzinom ili samo onaj dio do kucista, koji je obicno vise potrosen ?
 
Navario sam samo radne delove valjaka koji su bili vidno potrošeni.Da napomenem da je u pitanju Bourgoin berač a navarivanje valjaka sam spomenuo jer su valjci veoma slični kao na Zmaj K2 beraču.
 
Jesu li na tom k2 valjci kao i na ostalim Zmajevima, mislim sa one cetiri isturene ivice? Zanima me navaruje li se cijela duzina ivice, kod mene su zajedene ivice gore pri vrhu u duzini 50_60mm?
 
2h5jpeg.jpg
I ja sam stavio slican patent.Stvarno odlicno radi.Izbacuje visak komusine i usmerava ka eliminatorskim valjcima.Sad radi ko zmaj,nema vise gusenja.Za vis
informacija slobodno pitajte
 
od čega je najbolje uzeti hidraulični cilindar, za prepravku rude kod 2-reda berača, da nemoram izlaziti iz traktora.......jer mislim da je velika prednost da se to ugradi na berač......
 
Nazad
Vrh