Zmaj berači kukuruza

maticu o onom blokiracu i pisem,neko je to preradivao i okacio slike gde je taj blokirac sjkracivan pa namesteno da se moze na njega dodavati neko parce gvozdja(kao flah)a sve u zavisnosti koju visinu kljunova ti treba tj.dali si u transportu ili u radu a da uvek bude spusteno na tom blokiracu koji je podesivi

- - - - - - - - - -

Maticu o onom blokiracu i pisem,neko je to preradivao i okacio slike gde je taj blokirac sjkracivan pa namesteno da se moze na njega dodavati neko parce gvozdja(kao flah)a sve u zavisnosti koju visinu kljunova ti treba tj.dali si u transportu ili u radu a da uvek bude spusteno na tom blokiracu koji je podesivi
 
Kokolo dok smo imali berač Zmaj 222 mi smo između tog blokirača i klipa stavljali parče lanca 5/8 i tako je rađeno sa njim godinama.Nije nisko a ni visoko već taman kako treba jer bez toga hoće da popušta i da cela otkidačka sekcija padne dole.Probajte tako to vam je najjednostavnije rešenje.
 
hvala na pomoci ali ja cu ipak pokusati nekako to odraditi jer fabricka duzina tog blokiraca mi odgovara samo za transport dok za berbu moram da ga drzim za sada samo na klipu bze tog blokiraca jer sa njim je kombajn mnogo visok.
 
Brace isto,pa mozda cak i brze,dosta zavisi od rasporeda brzina na Vasem traktoru.
Kod nas je skoro pa dobitna kombinacija k2 i torpedo 75.
E hvala na odgovoru, ako to bude tako bit ću jako sretan i sigurno se upitati zašto taj model nisam odmah kupio... Sutra slijedi pretresanje, podmazivanje, oštrenje noževa na tarupu i ako sve bude OK preksutra ću ga isprobati.
Samo mi još nešto nije sasvim jasno. Kod Zmaja 223 su uvlačni lanci morali biti prilično zategnuti, a bivši mi vlasnik kaže da ih na K2 ostavim dosta raspuštene i da je to u redu. ne znam iskreno što mi je činiti, pa bi bilo dobro da mi date savjet. Koliko ih raspustiti odnosno zategnuti?
 
daj sliku svog K2, jer i ja sam svoga dotjerao u nedjelju.......pa da vidim kako tvoj izgleda, jel ima bunker?????
 
15s6m41.jpg

prilikom montaze ovog patenta na berac, ima neki poklopac koji se treba okrenuti zna li neko u vezi toga vise ili sliku da okaci.
 
Na koga se misli?


možeš ga i ti staviti ako ga imaš......

evo moj:










a tjerat će ga rus 82......

sada me zanima, jel se on može tjerati kardanom od 1000 obrtaja (mislim na položaj kardana), al da bude manji gas, negdje oko 1300 obrtaja motora je 500-600 obrtaja kardana.....jel ima pri tim obrtajima traktor dosta snage za njega????

jer na prvom položaju traktor ima 540 obrtaja na 2100 ili 2200 obrtaja motora, a to mi je puno da mi traktor stalno bude na punom gasu.......
 
Ja sam radio sa 820 i zmaj 222sa 1000obrtaja kardana iali se ruja grejao(bilo je i toplo) nisam smeo veci gas da dam od 1100,ali sad radim na 540 kardan i 1800 obrtaji motora stim sto su ubrzani odkidacki valjci po meni najbolja kombinacija ja sam prezadovoljan
 
ovaj k2 mi se čini malo lakši za vući.....kod mene je ravnica, nema brda.....samo, tvoj je 820, znači puno noviji od moga mtz 82........pa se grijao...hmmmm
 
Jel ima neko berač 214 ,trebale bi mi dimenzije lopatica elevatora ako može da izmeri pa da mi pošalje na PP ili napiše ovde. Dosta mi je hitno
 
Ja sam danas zavrsio remont na zmaju 214. Zamenjene obe osovine na valjcima za izbacivanje ljustike i novi lanci, dva nova kucista i u subotu sledi proba i ako sve bude ok onda beremo dok ne zavrsimo.
 
Nazad
Vrh