Zmaj berači kukuruza

Zmaj 224 spreman za sezonu '12 :)
img1014gg.jpg

img1013w.jpg

img1009vp.jpg

img1010dh.jpg

img1011pm.jpg

img1012w.jpg

img1015n.jpg
 
Svaka čast!

Jeste li naknadno zategli onaj lanac na drugoj slici? Labav je po svim standardima, a ne bih voleo da Vam zbog toga pre vremena odu lančanici.
 
Sto je fora lane su FK bili skuplji nego ove godine u Putniku ako se ne varam 8000din 2 komada,a ove 7 000din za 2kom. covek rece da je ove godine uzeo vecu kolicinu pa da je zato povoljnija cena nego lane. Ko je tu sad lud i ko koga ...
 
Pozdrav ljudi. Pročitao sam gotovo sve stranice u ovoj temi i pošto sam zadnjih 7 godina imao zmaj 223 mogu reći da je to poseban berač kojeg samo treba održavati i vozati po njivi. nažalost morao sam ga prodati (pravim kuću, zafalilo) i sad sam kupio zmaja K2.
Molio bi Kisha ili nekoga tko stvarno ima iskustva s K2 da me uputi što bi bilo najpotrebnije pregledati prije branja, jer evo to se kod nas već jako približilo. Najvjerojatnije ću svoje početi brati već ovaj tjedan, jer se nema što čekati.
Još bi nešto volio znati od iskusnijih. Zmaj 223 sam vukao sa traktorom MF 175 i u prosjeku sam skidao jutro za 1,5 do 2,5 sata ( zavisno od duljine njive). Hoće li K2 biti znatno sporiji ili ga se može tjerati približno istom brzinom? Hvala.
 
Jel zna neko ko je preuređivao 221 ili 2K u bunkeraš koje lopatice velikog elevatora se uzimaju kad se proširuje elevator, da li od 222 ili neke druge?
 
pokusavam da nadem slike prerade visine kljunova neko je to stavio kako je preradio da moze dizati kljunove u vise polozaja naprimer transportni polozaj pa radni polozaj i da budu fiksirani a ne da je opterecen hidroulicni klip ali ne uspevam da nadem te slike prelistao sam na brzinu temu a nisam uspeo da ih uocim pa ako neko zna na kojoj strani da ih pronadem bio bih mu zahvalan ako bi hteo das napise,resio sam da to preradim a na slikama koje su tu okacene je to bilo bas fino preradeno pa bih da po tome da uradim.hvala na pomoci ako neko napise na kojoj strani su slike.zaboravio sam da napisem radi se o zmaju 222
 
neznam koliko ti mogu pomoći,obzirom da sam nov po tom pitanju, vidi dali ti radi donji lančanik na klizaču,da nije zapekao ili je lanac možda istegnut pa gubi korak,ima toga još, sigurno će ti neko iskusniji pomoći oko toga
 
Još bi nešto volio znati od iskusnijih. Zmaj 223 sam vukao sa traktorom MF 175 i u prosjeku sam skidao jutro za 1,5 do 2,5 sata ( zavisno od duljine njive). Hoće li K2 biti znatno sporiji ili ga se može tjerati približno istom brzinom? Hvala.
Brace isto,pa mozda cak i brze,dosta zavisi od rasporeda brzina na Vasem traktoru.
Kod nas je skoro pa dobitna kombinacija k2 i torpedo 75.
 
Nešo meni se jednom na 213 desilo da mi je zablokirao klizač na donjem lančaniku pa mi je spadao lanac rešenje je skinuti sve i očistiti i prilikom vraćanja proveriti dali ima zazor izmedju klizača i one stege sa dva šrafa m10 što ga drže ali pre toga proveri prvo zategnutost lanca ukoliko je labav to je razlog .
 
Kokolo kako je opterećen klip?Zar nemate na vašem beraču onaj blokirač klipa koji se prebacuje iz transportnog u radni položaj?
 
Nazad
Vrh