Zmaj berači kukuruza

Po suvom meni je rakovica 65 trosila 11 l/ha,ali ako je njiva pravilna i dugacka,2 sporohodna i 223.Sad imam 1025-potrosnja 18 - 20 l/ha.
 
@milan971
Prodao sam je 2010.u selo u tvojoj blizini,Macvanski Prnjavor,a veruj mi,ne izmisljam,tako je bilo.Moja njiva 4,5 ha,400 m duzine,pravilna, bez kratkih vrsta,bilo suvo.Ne znam za ostale,ali ja sam bio izuzetno zadovoljan potrosnjom R 65 u svim radovima
 
Ja sam sa82vuko dvorednog Zmaja sa drugom reduktor postavljen u zec polozaj sa2000obr m. ili brzi kardan pa u trecu i kornjaca sa obrtajem motora1200 ali to izbegavam jer sa punim bunkerom traktor dimi.Treba izabrati takvu brzinu kretanja gde stabljike samo malo polegnu u pravac kretanja ili ostaju uspravne kad ih valjak dokaci ,tada ima najmanji rastur.Verujem da ovo velika vecina zna ali nije lose da se ponovi,inace i meni trosi od10 do 12l zutog:osmeh:
 
Vec sam pisao o potrosnji r65 sa beracem z222...za rad od 5;00-20;00 valja imati u rezervi kanister od 10 litara za siguran povratak kuci...pa racunajte.
 
Nece ti trebati ove godine nijedan.Kako mi se cini najebasmo,tako da ce beraci da spavaju jos 365 dana....
 
nesto bas i neeznam o beracima, pa me interesuje na sta bi prvo ili posebno trebalo obratiti paznju pri kupovini??
 
Ja sam prosle godine kupio 214 u Sapcu jesenas je obrao 30 hektara bez kvara .Prilikom kupovine gledaj da kupis od vlasnika gledaj da izbegnes natkupce obrati paznju da nije truo da nije varen kad ga pustis u rad treba da se bukvalno ne cuje .
 
Jel znate gde ima dobrih privodnih lanaca za Zmaj berace ?
Konkretno mi trebaju 2komada za Z214,znam da su najbolji FK ali su mi i najskuplji. Bila je prosle godine prodavnica u Petrovaradinu,pa ako neko zna ime ili ima broj molio bih ga da napise.

---------- Poruka napisana u 20:29 ---------- Prethodna poruka je at 20:17 ----------

PUTNIK PROMET,Petrovaradin,021/6432-073,sve vrste lanaca,zmaj,djura,beraci itd.
Ovaj je nadjen,ako znate jos nekog javite.
 
Jel znate gde ima dobrih privodnih lanaca za Zmaj berace ?
Konkretno mi trebaju 2komada za Z214,znam da su najbolji FK ali su mi i najskuplji. Bila je prosle godine prodavnica u Petrovaradinu,pa ako neko zna ime ili ima broj molio bih ga da napise.

---------- Poruka napisana u 20:29 ---------- Prethodna poruka je at 20:17 ----------

PUTNIK PROMET,Petrovaradin,021/6432-073,sve vrste lanaca,zmaj,djura,beraci itd.
Ovaj je nadjen,ako znate jos nekog javite.

Iz mog iskustva ni netreba ti niko drugi, mi sve lance kod njih nabavljamo, i imaju sve.
 
Poslednja izmena:
Lane sam ih zvao pre sezone i imali,reko super imam fore kad kasnije nemaju ... a ne bih i ovu sezonu da ih krpim. :svinja:

---------- Poruka napisana 11-08-12 u 12:17 ---------- Prethodna poruka je 10-08-12 at 20:48 ----------

Jutros sam zvao PUTNIK PROMET imaju lanaca ojacani nemacki 25e/komad,a FK 30e/komad.
 
Ljudi pomoć ,kako se skida donja osovina elevatora Zmaj 221 nešto mi se čini komplikovanim pa reko da ne počinjem ,ako je neko skidao možda može jednostavnije ?
 
Nazad
Vrh