Zmaj berači kukuruza

Ljudi u nedelju idem da vidim jedan berač zmaj 221 za kupovinu ,pa me interesuje na šta posebno obratiti pažnju kod njega. tj. da li ima neke slabe tačke (nešto što najčešće odlazi) ,ako neko ima iskustva neka napiše malo. Unapred hvala
Mi imamo 221 jedno 20 i vise godina a 32 mu je i neku slabu tacku ne bih rekao da ima.... Evo ne znam. Bitno je samo da je kompletan! Pogotovo onaj lim sakupljac ispod komusackog stola. Ako je stajao napolju onda moze da se desi da su lezajevi na donjoj osovini dugackog elevatora propali. Nakupi se tamo brloga zacepi rupu pa se voda zadrzava i napuni lezajeve . A kad krenes da radis onda sledi ''muzika''. Obrati paznju na tarup,imas sa manje (20 i nesto) i sa vise nozeva (40 i nesto) mislim da je 79-ta prelazna godina. Evo nek me neko dopuni ali mislim da taj berac nema ''slabe tacke''.
 
ljudi pomagajte:osmeh: hocu da kupim berac,imam rakovicu 65 sa kojim bi beracem bilo najbolje da je ukombinujem? hvala unapred na pomoci...
 
Ja znam s kojim da je ne ukombinujes! Ni jedan vucni u tvom kraju rakovica nece vuci,znaci ostaju ti bunkerasi na raspolaganju. E sad to zavisi od novcane situacije sta ces kupiti....
 
nije bas tako ima ih ovde dosta vucnih drugar ima gitarica i obere kod mene oko 10 h zavisi kako kad ali nisam zadovoljan sa njim tako da bih zeleo da cujem sa kojim bi rakovica najbolje pasovala
 
hvala druze pratim vec nekoliko meseci komentare i svako hvali svoje nekako mi je zmaj najbolji duga tradicija i najvise se koristi,koristim ovog gitarica svake godine on je cista kopija sipa ali se meni ne svidja mnogo lose cisti i sitniji kukuruz ga zeza i ima ovaj tocak sa strane a kod nas njive kecelje po 50 ari i jos trocoskaste bruka...
 
Gitaric pravi vucne berace i ili bunkerase? @Beli 86... Imam rakovicu i zmaj 221berac i znam sta rajka moze a sta ne moze. Ako je jesen suva onda jos i boze pomozi ali ako je jesen mokra nista vece od kikindine prikolice 3t ona ne moze vuci. Jedino ako sipas vode u gume ili nakacis 500kg na traktor i ne punis prikolice. Ili ako su ti njive ravne onda mozes brati sa njom. Sto cisto sumnjam jer ni kod nas u Vojvodini nisu skroz ravne. Svake godine,ali svake godine zapadnem ili makar krvarim sa 577 na nekoj njivi a taj traktor je malo tezi od rajke. Zato ti lepo savetujem da uzmes bunkerasa a ti kako hoces....
 
U mom kraju gde su njive na Fruškoj Gori jako teško Rakovica može da vuče dvoredi Zmajev berač, može jedino onaj stari 220.Inače Sip dvoredi berač moze Rakovica da vuče.
 
Pa sta onda spominje vucne i bunkerase a prica o novim beracima... Danas se podrazumeva da noviji beraci imaju bunkere i da su vuceni, nece biti noseni
Ne pricam ja o novim beracima,samo sam pitao @beli 86 sta Gitaric pravi? Procitaj postove od 2223 pa na nize pa ce ti biti jasnije. 'bem li ga kod nas ih tako razlikujemo jer imas prepravljenih pa onda dodje do zabune. Sve u svemu ako bi da kupi Zmaja od 222 pa na vise je moj savet.
 
gitaric je radio jednoredne i dvoredne koliko ja znam nisam siguran ovde ima nekoliko jednorednih koji kirijaju po meni su losi koliko se ja razumem drug je bio kod mene obrao mi hetar sa zmaja 214 duplo stariji od mene mozda prezadovljan sam a samo posle nekoliko dana sam brao sa gitiaricem ja sam iapk nekog jednorednog zmaja jer su mi parcele pored mlave ravne su ali trocskaste i gitarica ubija onaj tockac u takvim parcelama pola pogazim o sumi na klipovima da ne pricam

---------- Poruka napisana u 16:39 ---------- Prethodna poruka je at 16:34 ----------

i koje bi bile realne pare za zmaja216 i ovog 214 pa da krenem ja u trazenje u toku zime i proleca.. hvala vam na pomoci svaki savet mi je dobro doso

---------- Poruka napisana u 16:43 ---------- Prethodna poruka je at 16:39 ----------

i koje bi bile realne pare za zmaja216 i  ovog 214 pa da krenem ja u trazenje u toku zime i proleca.. hvala vam na pomoci svaki savet mi je dobro doso
 
@beli86
Rajka za 2 vrste tesko nosi , znaci preostaaajeti 1 redni 216 je duzi od 214 jeste bolji i ima bolji ucinak al nije za zavlacenje znaci preostajeti 214 al za tvoje uslove obavezno S niski
 
Nazad
Vrh