Zmaj berači kukuruza

i onda kad moram tako da se izrazim PRC(ali ne mislim na kinu) pukne glavni reduktor i sve samelje.nije to rasturivac da mozes da teras koliko mozes sedeti u kabini.oko 4 km ide rakovica drugom,a t 40 blize 5 km/h
Ja sa 577 vučem 224 od 4 do 6 km/h tako da čisto sumnjam da rakovica ide 2 sporom 4 km/h jer sam imao prilike jesenas raditi pored jedne rakovice sa 223 beračom i osetno sporije ide od mojih 4 km/h
pri toj navedenoj brzini kojom radim berač čisti prilično dobro,zavisno od doba dana i sorte kukuruza,
obrao sam oko 100 k.j bez i jednog kvara na beraču...
 
Druga spora na rakovici na 1800 obrtaja je negde oko 3km na sat, ali to je uzasno sporo. Negde gde moram da berem drugom sporom, pa mislim da mi treba cela vecnost da zavrsim tu njivu.
Ima kod mene jedan tera sa rakovicom 60 zmaj222, i ja se razmisljam da uzmem dvoredni, ali razmisljam jer posle jedne godine branja i 40 hektara obranih to vise nije isti motor
 
Svedoksam da R65 sa dvorednim sampetrom koji je maksimalno doradjen da radi dobro i koji godisnje ubere strasno puno sa 2 sporom u kukuruzu sejanom na 24 po rosi motor gubi snagu toliko da mora daje ponekad povrati na kvacilu al covek radi sa tom kombinacijom od valjda 89 aktivno i ide u sva obliznja sela u prevodu moze al nemora da znaci.
Neverujem da bi rakovica mogla hvalitetno da vuce 2rednog zmaja
 
Ako radis za svoje potrebe i lagano onda nema problema, ali tada ti ne treba dvoredni.
A ovako kao sto ja radim tj. jurim se za pare posle jedne godine branja to vise ne moze da bude isti traktor
 
Svedoksam da R65 sa dvorednim sampetrom koji je maksimalno doradjen da radi dobro i koji godisnje ubere strasno puno sa 2 sporom u kukuruzu sejanom na 24 po rosi motor gubi snagu toliko da mora daje ponekad povrati na kvacilu al covek radi sa tom kombinacijom od valjda 89 aktivno i ide u sva obliznja sela u prevodu moze al nemora da znaci.
Neverujem da bi rakovica mogla hvalitetno da vuce 2rednog zmaja

Od '91. berem kombinacijom Rakovica 65-Zmaj 223...Bilo je,naravno sitnijih problema,uglavnom na beraču,ali Rakovica nikad nije gubila snagu...Jednom sam imao problem sa AC pumpom,i desilo mi se da izbacuje ulje iz hidraulika,i to je sve od problema koje sam imao sa R 65...
 
Video sam na sajtu firme Agrorid da imaju u ponudi nove Zmaj 216 berače. Ja sam čuo da berače više ne proizvode. Šta je od toga tačno?
 
Jedino ako su ostali neki neprodati od 2006. godine. Pocetkom 2007. Zmaj je prestao da radi. 30.9.2006. je nov dvoredni Zmaj kostao 13000 eura kod Kice u Basaidu.
 
Nazad
Vrh