Zmaj berači kukuruza

To ispada da je cela skalamerija,definitivno odustajem od ovog beraca,jer sumnjam da se to moze naci polovno igde,a to praviti je tek posao,vidim da ima gresaka,ali sam bar mislio da je kompletan,hvala svima na sugestijama,trazicu dalje.
Tesko je to naci negde polovno...nego treba pitati vlasnika beraca gde mu je taj deo, sigurno ga negde zaturio kad se pokvarilo, iza supe, iza ambara. Mislim da je taj dvostruki lanac oko 8000 din nov , ali taj skupljac/levator ima i dvostruko dno, 2 osovine sa lancanicima(pretpostavljam da je jedna osovina ostala ispod komusaljke, ona je pogon...i sad se okrece verovatno u prazno), plus jos jedan malecki lanac koji je pogon onih reckavih plekova sto izbacuju komusinu. Ima jos i 2 dugacka pleka sa strane koji usmeravaju komusinu na sredinu tog skupljaca i jedno pola kile srafova od 8mm . Moj savet ti je da pitas tog vlasnika gde je ovo stavio?
 
Pitao sam ga nevezano za to,da li ima jos neki deo od beraca da je skinut-kaze da nema,tako da je to verovatno skinuo prethodni vlasnik jos ranije,sta da se radi,jos neki clanovi su mi putem pm rekli da ovo ne treba uzimati,tako da cu poslusati sta kaze vecina i odustati,jednostavnije je i lakse,sve bi se jos nekako i dalo srediti,ali taj skupljac zrna ne mogu nikako da pronadjem,tako da ne vredi...
@Farmer II
Ako se ja dobro secam,ispod komusaljki nisam video nikakvu osovinu.Nisam ni znao da na tom beracu postoji skupljac zrna,ali mi je bilo malo cudno kako je toliki prostor ispod komusaljki prazan::lose::
 
To je slicno resenje kao kod Majevice .Ja sam razmisljao da stavim kao kod 216 ali da prosecem iznad prijemnog bitera tako da vetar jedan deo izduvava tu a drugi salje na eliminatorske valjke .Neznam dali bi to moglo da funkcionise.
 
Ne verujem da ces imati rezultatajer mislim da je mnogo uzan komusacki sto.Po mom misljenju bolje bi bilo na kraju elevatora kada izbaca klipove da tada oduvava onaj lom od taluzovine. Nesa1 probaj pa okaci nam sliku.
 
Pitao sam ga nevezano za to,da li ima jos neki deo od beraca da je skinut-kaze da nema,tako da je to verovatno skinuo prethodni vlasnik jos ranije,sta da se radi,jos neki clanovi su mi putem pm rekli da ovo ne treba uzimati,tako da cu poslusati sta kaze vecina i odustati,jednostavnije je i lakse,sve bi se jos nekako i dalo srediti,ali taj skupljac zrna ne mogu nikako da pronadjem,tako da ne vredi...
@Farmer II
Ako se ja dobro secam,ispod komusaljki nisam video nikakvu osovinu.Nisam ni znao da na tom beracu postoji skupljac zrna,ali mi je bilo malo cudno kako je toliki prostor ispod komusaljki prazan::lose::
Petar84 probaj da nadjes nekog ko ima takav ili slican berac za rukav pa skupa da pogledate tu masinu.Ako ne umes i neznas da radis na nemu sam,otvori cetiri oka.Ovo ti preporucujem iz iskustva,mozes da puknes malte ne jos skoro koliko si ga platio.
 
Petar84.

Moj rodjak prodaje 222 rm 84 god. prvi je vlasnik,berac je u dosta dobrom stanju. I naravno ima sita ispod komusaljke.
Inace ima dva traktora T-40, jedan sa a drugi bez prednje vuce.Tako da ces od njega cuti najbolje sve sto te zanima.
A i Indjija ti je jako blizu Beograda,mozes doci onako neobavezno da nesto cujes i vidis.Mislim da trazi za njega 3700 e.
 
Kod mene u selu,ima mislim 2 takva beraca,a ti ljudi sto ih imaju ne znam da li stignu da otspavaju kolko posla imaju,otprilike sam proucio sve sto je ovde pisano o beracima,neke osnovne stvari umem i sam da prepoznam,pa se nadam da cu naci nesto da valja ili neki berac sa preporukom,pogledacu jos malo,pa nacice se vec nesto do sledece sezone...Nikad nisam imao posla sa beracem,ali se trudim da nesto naucim i saznam,da ne moram da naucim na svojim greskama:sjasi:
 
Nemogu da saljem poruke na pm,nesto me zeza. neznam dali smem da pisem broj ovde. Inace on je kod mene u komsiluku, Indjija.
 
Ja sam isto razmisljao da ugradim ventilator na 214 i to cu i uraditi za sledecu sezonu. Video sam kod jednog prijatelja kako je odradio, stavio ga ispod elevatora, pogon uzeo od elevatora, a onaj srednji lim na elevatoru po kojem idu lopatice je isekao i zavario mrezu da moze vazduh da prolazi, a na gornji lim isekao rupu i tu izlazi sav lom. Nadam se da sam lepo objasnio
 
nista licno

Ja sam isto razmisljao da ugradim ventilator na 214 i to cu i uraditi za sledecu sezonu. Video sam kod jednog prijatelja kako je odradio, stavio ga ispod elevatora, pogon uzeo od elevatora, a onaj srednji lim na elevatoru po kojem idu lopatice je isekao i zavario mrezu da moze vazduh da prolazi, a na gornji lim isekao rupu i tu izlazi sav lom. Nadam se da sam lepo objasnio
Borko na elevatoru je 150 manje vise obrtaja.mislim da za iole ozbiljan vetar je potrebno oko 1000 obrtaja pogledaj jos jednom kako je i gde uzet pogon.Ja sam probao prosle sezone sa elektricnim i nisam bio zadovoljan.Naj bolje je bilo kada sam dosao kuci ukljucim valiki ventilator na 22o vati podigo polako sanduk sporo kipovao ni jedan list u prikolici i pola zrna oduvalo po dvoristu
 
Ventilator je uzeo od starih vrsalica, a pogon jeste uzeo od elevatora tj. tacno od onog spanera na ventilatoru, njega je prepravio tj. osovinu i na tu osovinu dodao veliku remenicu koja goni veoma malu na ventilatoru. E sad i meni je prvo bilo cudno jer znam da je tu bas mali broj obrtaja, ali covek kaze da je zadovoljan, inace nisam ga video u radu pa da kazem tacno. Nego hteo sam da kazem da je mesto za ugradjivanje dobro, a pogon moze da se uzme i od reduktora, samo treba dosta da se budzi
 
proba

Borko sta ti mislis kako ce da radi bez onog bitera na ulaz u komusacki sto.Ja sam juce menjao to jest hteo da zamenim one gume kad sam skinuo celog dosao sam do zakljucka da po mom misljenju to uopste nije potrebno.Evo kad prestane ova kisa probacu kako bih se uverio dali sam u pravu.Ako znas nesto o tome ili ako bilo ko sa foruma zna neka javi.
 
Nazad
Vrh