Zmaj berači kukuruza

Ma videcu cim bude mogao da berem pa javicu

---------- Poruka napisana 23-10-11 u 22:28 ---------- Prethodna poruka je 22-10-11 at 22:34 ----------

Danas sam brao bez bitera i mogu vam reci da je ovaj moj eksperiment uspesan.Zaista nema nikakvih smetnji i da je islo o po loju.Kvalitet branja je super, nisam imao zagusenja na ulaz u komusacki sto.komusacki sto je odradio svoj deo super.Toliko sto se tice ulaznog bitera.Danas ka sam brao na njivu skinuo sam zupcanik donjig eliminatorskog valjka ako se ne varam dvadeset posto je je manje buke na beracu.Da se razumemo kako nebih ste dosli u zabledi radi se oberacu zmaj 214 koga sam prepravljao.
Pitao bih vas sa foruma dali postoje neki laksi eliminatorski valjci,kod mene su gusani i prilicno teski.
 
Simicu vec dva dana pada kisa kod mene, to jest poprskuje, a verovatno i kod tebe posto si na 20 km od mog sela, tako da je moglo bez bitera, e sad cisto sumnjam da ce ici tako i kad je suvo i kada unosi pola lisca na komusacki sto
 
Tala [sasa,taluzovina] nije bila vlazna po podne sam brao.valjci su pteteski za funkciju koju obavljaju.Jeste videli da na berku nema ni valjaka ni bitera.Jos jednom napominjem ja sam skoro celi berac preradio vidite na 107 strani.Ovo sto komentarisem na forumu je zaista iskreno.Sa foruma sam dopunjavao znanje koje mi je mnogo pomoglo i zaista mno je edukatian i koristan.
 
zdravo od mene.evo edno prasanje za nekoj koj moze da mi odgovori.denes e berev pcenkata i imase edno 10% klipovo po zemja.dali e toa normalno ili e nekvalitetno odradeno.ili kolku treba da ima rastur.
 
Ja sam moj problem resio,a problem je postojao zato sto su na mom komusackom stolu svi valjci bili gumeni,i onda je gutao klipove,ali ja sam izbacio opruge koje natezu valjke,i fiksirao sam ih,tako da sad ne moze da prodje ni upaljac:osmeh:

Kako sam te razumeo, ostavio si gumene valjke i izbacio opruge. Kako si zadovoljan sad radom komusackog stola, jel dobro cisti?

---------- Poruka napisana u 09:27 ---------- Prethodna poruka je at 09:25 ----------

zdravo od mene.evo edno prasanje za nekoj koj moze da mi odgovori.denes e berev pcenkata i imase edno 10% klipovo po zemja.dali e toa normalno ili e nekvalitetno odradeno.ili kolku treba da ima rastur.

Gde ti je rasturao klipove? Jel pozadi na komusackom stolu, ili na otkidackim valjcima? Dali su klipovi bili celi ili okrunjeni?
 
E kolege jedno pitanje. Da li bi ursus 355 moga da vuce 2k berac klasican bez bunkera? I neku ne preveliku prikolicu iza maksimalno petotonku??
 
Ljudi u nedelju idem da vidim jedan berač zmaj 221 za kupovinu ,pa me interesuje na šta posebno obratiti pažnju kod njega. tj. da li ima neke slabe tačke (nešto što najčešće odlazi) ,ako neko ima iskustva neka napiše malo. Unapred hvala
 
pozdrav svima imam u planu da kupim berac ali pojma nemam koji ovde kod mene najvise imaju gitaric-a ali znam nista o ovim zmajevima i zeleo bi da cujem vase misljenje ili mozda cak sip. hvala vam
 
Nazad
Vrh