Zmaj berači kukuruza

Odakle si uzeo pogon za levator i koliko vremena si potrosio na prepravke ,jesi koristio delove sa nekog rashodovanog beraca...
 
Samo sam stavio dva koja su i bila,ulaz u elevator,lim isti kao sto je i bio(normalno siri),komusaljke su kupljene u Rumi od zmaja211
 
Ma moram probati sa tim levatorom,mogo ili ne,samo da ga pustim u rad ove godine,nemam vremena praviti drugi ,da vidim jesam li pogresio,inace uzeo sam ga pre 20-estak dana u izuzetno jadnom stanju ,i to 350 km od kuce.citao sam o njemu na forumu dok jos nisam bio clan ...i svideli su mi se njegove karakteristike,nikad ga nisam video u radu do sad. Ove godine smo brali sa sip-kk30 pozajmljen od strica,ljucki je trebio kako nocu ,po prikolici jednoosovinci kanta od 25kg komuse,dok je i po danu trebio,ali je i dosta ubacivao u kos lista i komuse,mnogo,mozda bi i manje ali dusmanski je teran ,prva cista i 4-5 spora.Pomagao sam drugu i na Z212 ,spusten kos kiper,isti sistem kao sto je radio skoro Levak nekom na forumu ,video sam slike.u kombinaciji sa Rakovicom 60,a sam berac je ubrzan dosta na reduktoru ,davao exstra ucinak nocu ,trebljhenje je bukvalno kao da je rucno.
Ljudi ovo vreme poruka nesto nije u redu ?mozda gresim
 
Odakle si uzeo pogon za levator i koliko vremena si potrosio na prepravke ,jesi koristio delove sa nekog rashodovanog beraca...
Odmah iza reduktora uzet je pogon za elevator.Po mom misljenju malo sam ga ubrzao,ali nista drasticno.Radio sam ga 15dana po 12sati dnevno sa jos jednim pomocnikom(komsijom).Uopste nije jednostavno,imalo je trenutaka kad sam razmisljao da odustanem i sve oteram na otpad i hvala bogu uspeo sam da ga zavrsim.Prvo izlazenje na njivu i probni rad me je odusevio.Neznam dali si video na slici komusacki sto je ubrzan tako da sada na 1300obrtaja sa 558 radi perfektno.Veci gas nema potrebe ni u najguscim kukuruzima.Ima njiva u kojima sam sve radio prvom brzom na 1300obrtaja i nema vise nikakvih zagusenja.
 
Ljudi, potrebno mi je par saveta-objasnjenja,hocu da kupim berac zmaj 222,citao sam celu temu,ali mi jos nesto nije jasno,pa me interesuje sledece:
1.Da li postoji neka bitna razlika u funkcionalnosti kod 222 sa lakim i teskim tarupom?
2.Da li svaki 222 ima ventilator?
3.Berac bih za pocetak vukao sa rusom T-40,pa da li neko ima iskustva u radu ovog tarktora i beraca,kako radi,kojom brzinom bere?
4.Da li neko zna da neko prodaje 222,pozelno u Vojvodini,raspolozivi budzet je trenutno oko 3500 e
Hvala unapred na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Petar84 Mogu da ti dam odgovor na 2 od 4 pitanja
1.postoji velika razlika od tih sa teskim tarupom bezi sto dalje ,brze stradjuju lezajevi a komplikovano ih je menjati.
2.svaki 222 ima ventilator sa 2 brzine koje se podesavaju sa platnama u kaisniku
3.ovo ne znam ,a ja sam radio sa rakovicom 65
 
Svaki oko kojeg sam do sad radio imao je dvodelnu remenicu ,ali priznajem mozda ima i bez mogucnosti ubrzavanja samo ja ga nisam do sad susreo.
 
e pozdrav narode, evo me posle dugo neprespavanih noci u branju kukuruza... Da se nadovezem
Kod mene na 222S isto nema ventilator sa dve brzine ili kako vec to zovete...A kakva je to razlika izmedju lakog i teskog tarupa, nisam nikad cuo za to, mozda znam ali sam zaboravio...?
E da ove godine sam imao priliku da vidim kako radi obicna 222 sa okrenutim smerom tarupa, drugar ga je vukao sa 577 sada vuce sa rakovicom 65 samo peva i po najvecim brdima...
 
NA@ poprecna sipka pomaze dosta, ja je ugradio i slikacu sutra da ti pokazem. Hoce i dalje da gomila ali dosta manje, celi struk odlazi dole

ta poprecna mmotka je moj patent , pazi sta radiss znass,
ona pomaze kad je visok kukuruz i kad se stabljika lomi kad krene na dole, i to radi odlicno
a sto se tice onog lisca koje pada kod tocka, tu motka ne pomaze ,a to i ne smeta nesto .
Kad krenes kuci ocistis i teras ..
 
Poslednja izmena:
Stralle pogledaj dobro kaisnik na ventilatoru ima matica za kljuc 32 pa onda platna pa jedna polovina kaisnika pa druga polovina pa opet platna, sve je to kajlovano na osovini ventilatora.Skines to sve ubacis platne unutra dobijes manji precnik kajisnika i samim tim brzi ventilator.Sad je vecina vlasnika na beracima okrenula smer tarupa ide mnogo lakse ali imnogo losije sitni kukuruzovinu.
 
da to si u pravu za platne na ventilatoru, nisam te razumeo mislio sam da pricas da ima 2 remenice...
ovaj sto sam gledao ne sitni nista losije od fabrickog tarupa, jedini problem je posto levi tocak gazi po sredini obrane vrste , a sarovka kontra okrenuta i sve se zabada u gumu...

jeste li imali problema sa gusenjem beraca preko dana ove godine...?
 
ta poprecna mmotka je moj patent , pazi sta radiss znass,
ona pomaze kad je visok kukuruz i kad se stabljika lomi kad krene na dole, i to radi odlicno
a sto se tice onog lisca koje pada kod tocka, tu motka ne pomaze ,a to i ne smeta nesto .
Kad krenes kuci ocistis i teras ..

naravno da je tvoj patent, nego kad se ti ne javljas ovde, moram ja da izbacim, ali moras da priznas da sam usavrsio taj tvoj patent :D
 
Poslednja izmena:
Bilo je problema sa gusenjem posebno u popodnevnim satima zbog velike zege,ali ljudi su se snalazili i brali nocu i u ranim jutarnjim casovima.Ima koji su montirali "cackalice" sa strane ali ni to nije mnogo pomagalo.
 
Mi smo brali kukuruz sa neki samohodni berac italijanske proizvodnje . Mislim da se zove BEARN slicno radi kao i Burgon. Nigde ga nemogu naci na internetu.
 
ta poprecna mmotka je moj patent , pazi sta radiss znass,
ona pomaze kad je visok kukuruz i kad se stabljika lomi kad krene na dole, i to radi odlicno
a sto se tice onog lisca koje pada kod tocka, tu motka ne pomaze ,a to i ne smeta nesto .
Kad krenes kuci ocistis i teras ..
krecar dali ta poprecna motka ne pravi problema kada podjes brze[to jest prvom brzom] ne obara li stabljike napred
 
Borko nisu okrenuli jer jednostavno ne znaju.Jedan je skraćivao lanac jer ne može da kupi nov pa je time promenio smer tarupu a da to nije ni znao.Ne da ne tarupa nego ostaje sve samo blago povijeno a vuče ga s aKinezom 90ks drugom i prvom sporom. :sta:
 
Ckalja.

Ja imam 2 KM jako dugo,ako ti budu trebali neki saveti,javi se...
Inace moces sa tim postojecim elevatorom da radis bez ikakvih problema. Mene nije gusio ni u najboljim kuruzima,a uvek je falila po neka lopatica i kardan je bio 720 o/min.
Sto se tice snage sa 549 isto nece biti problema,jer je 2 KM neznatno tezi od jednorednog beraca i ono sto mnogi zaboravljaju,da je daleko,daleko laksi za pogon od bilo kog drugog dvorednog. Takodje vrlo malo tezi za pokretanje od jednorednog. Tajna je u neverovatno jednostavnoj mehanici i prenosu.
Ako ti ipak zafali malo snage,imas 5 brzina pa ces ici jedan stepen nize.
 
Nazad
Vrh