Zmaj berači kukuruza

RatkoPa>
Jeste vadio sam gusane valjke i stavio gumene. Medjutim previse je drobio klipove i gutao ih izmedju valjaka,a onda izbacivao napolje...
Ali je ciscenje bilo neverovatno!!!
Jutros sam brao sa vracenim gusanim valjcima,sad neguta i nedrobi klipove,ali opet ima jako puno zrna i opet previse kruni. Kukuruz je Radan,i naravno prezreo.
Jutros sam brao od 3 do 8 sati,po rosi, sa gusanim valjcima.Kukuruz je jedno 8 puta prljaviji nego onaj od pre neki dan kad sam brao pre podne i sa svih 8 gumenih valjaka!!!
 
lakarije
na zmaju da bi stavio sve gumene valjke moras da fiksiras osovine(da izbacis opruge)kao na obicnoj komusaljci.onda nece da guta klipove.ove godine definitivno svi imaju problem sa krunjenjem,tu nepomaze nista.:ppozdrav:
 
Jućer sam spalio remen tarupa na 222 malo sam brže potjero i samo vidio dim kad sam stao skupio remen poslje toga sam ga stalno peglo tom brzinom bez remena ide kao vrag po njivi ...
 
sad dok sam brao kukuruze video sam imt 540 sa dvorednim zmajem i nije isključio tarup ali se ferđa čuje na 3 duži pre nego što ga vidiš
 
Lakarije koje si gume stavio dali si imao spiralne ili ove normalne.Imao sam ja nameru da dogradim na zmaj 214 jos jedan komusacki sto i to sa cetiri gumena valjka,ali u zadnjem momentu sam odustao i ugradio 2 metalna 2 gumena i radi super
 
Simic>
Stavio sam one jeftinije gumene valjke,sto se kaze iz komada,duzine 30 cm. Na oklagiju staje 4 takve gume. posto imam trenutno dva Zmajeva berac,a kako radim samo sa jednim,onda sam iz drugog izvadio 4 gumena valjka i *interventno* ih namontirao. Po nekom mom iskustvu i logici,te gume iz komada bolje ciste klipove,jer su i bukvalno nazubljene.Dok one koje se pojedinacno slazu,po meni,imaju mnogo manji efekat ozubljenja,jer zubi jedni druge ponistavaju. verovatno se vecina nece sloziti samnom,ali ja sam ipak tako zakljucio jer ih koristim od 1995 godine. Ali zato i bolje krune...



RatkoPa>

Dali si ti nesto eksperimentisao po ovom pitanju?
Nisam imao vremena da izbacivam opruge,mada sam to sto kazes i sam zakljucio prilikom rada. Jedino sam dotegao opruge,ali ocigledno to nije dovoljno,posto je previse drobio i gutao klipova.Doduse i kukuruz mi je bio katastrofalan,klipovi nekjednaki i izuzetno sitni,tako da je verovatno i zbog toga veliki procenat gutanja klipova. Da su klipovi znacajno krupniji,siguran sam da bi gutanja bilo daleko manje.
Takodje sam primetio,da klip koji iz kratkog elevatora padne u komusaljku na vrh,direktno na valjke,biva momentalno progutan,bez obzira na velicinu,a vidjao sam i zaista velike klipove.
Ponovo sam namontirao 2 gusana valjka a 2 gumena ostavio. I opet sam se iznenadio> cak i par gusani i gumeni valjak hoce da progutaju klip. Doduse manje,ali se desava. mislim da se to desava delom i zbog uvijanja osovine gumenog valjka. Konkretno na mojim Zmajevima 2 KM i 221 osovine su Fi 25mm,dok su na novijim modelima
30mm. verovatno i to malo znaci...
 
[video]http://youtu.be/h4BMPOOnbD8[/video]



[video]http://youtu.be/tnQ3XDyTrXg[/video]


Evo branja od pre dva dana, bilo je negde oko pola jedan, ali zato kukuruz se obrao extra, ja sam bio prezadovoljan, dok u nekoj drugoj njivi u to vreme preko dana samo da kukas
 
Pozdrav kolege ,recite mi znali neko dali uzani levator na k2 moze da postigne da izbaci klip u kos ,znaci za neki stepen je vertikalniji neko kad je punio direkno u prikolicu? ja planiram da ga teram sa Imt 549,rakovicina 3 klipa S,15-20 posto jaci od 542, ravan je ali ima poneki parcela na nagibu, dali je to izvodljivo ?Radi se o kosu kao kod 212 oko 1100kg,povucen po dosta napred opterecuje po prilicno i prazan traktor ...
 
Pozdrav kolege ,recite mi znali neko dali uzani levator na k2 moze da postigne da izbaci klip u kos ,znaci za neki stepen je vertikalniji neko kad je punio direkno u prikolicu? ja planiram da ga teram sa Imt 549,rakovicina 3 klipa S,15-20 posto jaci od 542, ravan je ali ima poneki parcela na nagibu, dali je to izvodljivo ?Radi se o kosu kao kod 212 oko 1100kg,povucen po dosta napred opterecuje po prilicno i prazan traktor ...
Mocice da ubacuje,al' ces imati problema u dobrim kukuruzima!
 
Ljudi evo da vidite kako izgleda novo-preradjeni zmaj214
28vgd52.jpg
 
Nazad
Vrh